Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[serwis - usługa] Król-Knapik ASO w Rzeszowie__Podkarpacie -

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jarek10
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 18 gru 2011, 17:09
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

[serwis - usługa] Król-Knapik ASO w Rzeszowie__Podkarpacie -

Post autor: jarek10 » 25 lip 2012, 23:37

Witam
Miałem wątpliwą przyjemność skorzystania z usług tego serwisu
w temacie "Diagnostyka przed sprzedażowa pojazdu"
Nie wiedząc gdzie sprawdzić pojazd, przed ewentualnym zakupem,
na terenie woj.Podkarpackiego znalazłem Firmę Król - Knapik.
Wykonałem 2 dni wcześniej telefon aby zorientować się w terminach i cenach.
Wybrałem wersję obsługi max. czyli historia serwisowa, badanie lakieru, diagnostykę silnika,
skrzyni biegów, podwozia, podzespołów itd. itp. Czyli Full Wypas :-(

Miła Pani (głos taki jakiś miły przez telefon mi się wydawał :-)
określiła max. koszt usługi na kwotę brutto 350,00zł
Więc zaakceptowałem koszt, podałem dane i umówiłem się na przegląd.
Musiałem to zsynchronizować czasowo, więc pobuda 4.00 rano i wyjazd z Malopolski,
pobranie samochodu z komisu na Podkarpaciu, wycieczka kolejne 60km do Rzeszowa
i wjazd na Parking ASO Król-Knapik o 10.15 (czyli przed czasem).....wycieczka do biura przyjęć,
i już o godz. 10.50 mechanik pojawił się przy pojeżdzie.....Ufffff zaczynamy sprawdzenie od powłok
blacharskich.....ale wybija godzina 11,00 - ta i wszyscy jak jeden mąż, opuszczają halę <uoee>
O co chodzi ???? Czemu odchodzicie od aut ???
- od 11.00 jest tam ogłaszana przerwa !!! I nie ma zmiłuj....przerwa to przerwa, jak za komuny,
ale bez syren ogłaszających....

Ale O.K. czas szybko mija, o 11.20 mój mechanik jest już przy aucie....uffff teraz to już z górki max. godzinka
i będę wiedział co i jak z autem. Jakże się myliłem....:-( Specjalista od badania uszkodzeĂą blacharskich,
profesjonalny miernik przykłada do blach w odstępach co 40/60cm i zapisuje wynik 240...co mie dziwi,
bo ja uzyskałem wynik 340/360 ale ja mierzyłem gęściej i mam mało profi miernik
.....ale po pokazaniu miejsc które znalazłem sam,
przykładamy miernik "specjalisty" w miejsce wskazane ...wychodzi o dziwo 350....więc jest O.K.
Mój miernik podaje podobne wartości...tylko trzeba trochę lepiej szukać....

Maska wg. pomiarów specjalisty, to 220 w najgorszym miejsu, więc znowu proszę aby pomierzył
w miejscu, gdzie ja znalazłem wartość 450/550um o i mamy znowu podobny wynik, tylko w miejscu
znalezionym przeze mnie, a nie przez badającego.....I tak z każdym elementem nadwozia....
Dobra...udało się blachy pomierzone - wartości spisane....

Przechodzimy do skanowania.......
Jako laik, łoś (jak niektórzy mawiają) małym skanerkiem znalazłem 15 błędów
sterownika silnika, jeszcze na placu Komisu (kilka dni wcześniej).
Nie wszystkie byłem wstanie zinterpretować - skanowanie robiłem na trawniku przy komisie.
Spec - majster również wykonał skanowanie całego systemu tzw. automatem (fajne skanery :-)
tylko trza się umieć nimi posługiwać. Skaner znalazł dość szybko jeszcze więcej błędów niż mój
mały skanerek, ale co z tego, jak specjalista po zapytaniu "skanera": zapisać czy usunąć
mój spec wybrał opcję usuĂą !!! <szok> <szok>
Na moje pytanie czy ma wszystkie błędy ??? Odpowiedż brzmi tak, znalazł chyba wszystkie i są już usunięte !!!
Zaraz przeskanujemy raz jeszcze <szok> Pytam a wiesz jakie to były błędy ? Wydrukowałeś to ???
W odpowiedzi: głupia mina, spuszczony wzrok....nie....nie mam tych błędów
Pytam: a skąd będziesz wiedział, jakie były , od czego, w jakich blokach
jak je zinterpretować i ogarnąć ??? Skasować to ja je mogłem 5 dni temu, a nie przyjeżdżać
na serwis by mi ktoś enter wcisnął.....kolejny zgrzyt wzmagający moją czujność...

Po raz drugi zostałem wku.......ny....na maxa
Faktycznie, błedów brak - super serwis, zlikwidował błędy, ale jakie, od czego,
o jakich wartościach i parametrach, jak je zinterpretować, jak nawet na forum wrzucić.....????
- masakra !!! Dobrze, że chociaż częśc tych błędów zapisałem sobie kilka dni wcześniej.....i sprawdziłem
po powrocie do domku....

Przechodzimy do diagnostyki podwozia:
Auto na podnośnik i do góry....na szczęście załączony został tryb serwisowy
pneumatycznego zawieszenia i tu duuuży plus, gdyż byłem przekonany, (po tym co widziałem wcześniej)
że będą próbować bez zabezpieczenia. Autko na poziomie 150cm i mechanik ręcznie próbuje znależć
luzy - przechylając koła w pionie i w poziomie <szok> . Tak tam szukają luzów w zawieszeniu :[
Wcześniej pojechałem na szarpaki na stację Diagnostyczną i diagnosta z brechą w łapie,
znalazł luzy na wahaczach dolnych i łącznikach stabilizatorów i jego diagnoza : zawiecha przód do wymiany !!!

Diagnoza serwisu Król - Knapik: wszystko jest O.K. - stan zawieszenia bez uwag !!! <szok>

Po oględzinach reszty podwozia - RÓWNIEÂŻ BEZ UWAG !!!
Pokazuję więc mechanikowi lekki wyciek (można rzec - roszenie w okolicach łączenia skrzyni
z dyferencjałem !!!
Odpowiedż mechanika - diagnosty: ooooo..... faktycznie....mały jakiś taki, pewnie będzie się powiększał....
proszę zatem zwrócić na to uwagę <brawo> <hura> .....Pokazałem mu i znalazł !!!!! Kur...wa i jeszcze kasują
za taki poziom usług kasę !!! A facet się przy mnie trochę nauczył - więc mnie powinni zapłacić !!!!

Ale niestety tak nie było......próbowano mnie oszukać !!!!!! Taaaak !!! Próba przękrętu przez Pana kierownika !!!
Mam na to świadków (nie zauważył biedak, że w aucie była moja córka, jak opier...ał mechanika)

Nie na dużą kasę chcieli przystrzyc .....ale było to przeprowadzone w sposób chamski.... i na żywca....
Dla mnie wstyd i żenada, żeby to robić w tak prymitywny sposób.....w otoczeniu
tak ładnych aut....dno, dno, dno....totalnie prymitywne metody.....

Ale o tym w następnym odcinku.... <luzik>

.....CDN.....
Ostatnio zmieniony 26 lip 2012, 21:57 przez jarek10, łącznie zmieniany 2 razy.
pozdrawiam Jarek 10
-----------------------------

Petroniusz566
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 827
Rejestracja: 20 cze 2009, 14:41
Imię: Patryk
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Petroniusz566 » 26 lip 2012, 17:00

jarek10, Król-Knapik ASO w Rzeszowie to chyba najgorszy servis VW w Polsce.. Mieszkam niedaleko i byłem tam tylko raz 10lat temu po nowego golfa IV.. Obsługa zupełnie mnie olała więc pojechałem gdzie indziej po inny wóz...
Jeśli już robić jakiekolwiek naprawy czy badania to lepiej podjechać do AUTORUD na Lubelskiej http://autorud.rzeszow.vw.pl/d1868/ Powstał niedawno.. byłem tam raz z zawieszeniem bo nikt nie mógł sobie poradzić z geometrią, dlatego, że były jakieś luzy na tuleji wahacza, które AUTORUD wykrył.. Generalnie to jest servis VW ale ASO Audi niedługo zostanie dobudowane obok.. Pozdro
ale są dwie.. jedna mówi: tak, druga mówi: nie

Awatar użytkownika
jarek10
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 18 gru 2011, 17:09
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Post autor: jarek10 » 26 lip 2012, 19:45

Petroniusz566 pisze:jarek10, Król-Knapik ASO w Rzeszowie to chyba najgorszy servis VW w Polsce.. Mieszkam niedaleko i byłem tam tylko raz 10lat temu po nowego golfa IV.. Obsługa zupełnie mnie olała więc pojechałem gdzie indziej po inny wóz...
Jeśli już robić jakiekolwiek naprawy czy badania to lepiej podjechać do AUTORUD na Lubelskiej http://autorud.rzeszow.vw.pl/d1868/ Powstał niedawno.. byłem tam raz z zawieszeniem bo nikt nie mógł sobie poradzić z geometrią, dlatego, że były jakieś luzy na tuleji wahacza, które AUTORUD wykrył.. Generalnie to jest servis VW ale ASO Audi niedługo zostanie dobudowane obok.. Pozdro
Szukałem na Forum i w necie o polecanym lub odradzanym
serwisie w Rzeszowie i okolicach i w akcie desperacji wybrałem tę właśnie opcję.
Nie znalazłem ani pozytywnych ani negatywnych opinii
na temat ASO Król - Knapik - więc uznałem to za dobry omen...ale się srogo pomyliłem.
Gdybym wcześniej przeczytał relację z poziomu przeprowadzanych przez nich usług,
to nigdy bym tam nawet nie wykonał telefonu - co dopiero dać im auto do naprawy....

Wieczorem dostałem namiar z forum na naszego kolegę do którego podjechałem z ulicy, bez umawiania się
i przedstawiłem mu mój planowany zakup. Po dwudziestu minutach, powiedział mi więcej o aucie
i jego podstawowych i ewentualnych przyszłych mankamentach więcej niż ten Znany serwis
po grzebaniu na podnośnikach, z komputerami i niefachowymi pracownikami.....

.Wielkie Dzięki Paweł

pozdrawiam Jarek
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez jarek10, łącznie zmieniany 1 raz.

zielak
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 18
Rejestracja: 31 paź 2010, 10:56
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: zielak » 03 kwie 2013, 10:19

Petroniusz566, Witam. Planuję zakupić a6 w rzeszowie. Możesz polecić jakiś zakład. Czy podtrzymujesz że auto rud to solidna firma.

Petroniusz566
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 827
Rejestracja: 20 cze 2009, 14:41
Imię: Patryk
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Petroniusz566 » 03 kwie 2013, 18:57

zielak Generalnie w Rzeszowie trudno o dobry warsztat specjalizujący się w audi.. Jeśli chodzi o Autorud to powiem, że od strony diagnostyki technicznej i obsługi klienta nie mam zastrzeżeń.. Jednak w przypadku wykonania jakiejkolwiek naprawy płacisz jak za zboże.. w końcu to ASO..
ale są dwie.. jedna mówi: tak, druga mówi: nie

Awatar użytkownika
jarek10
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 18 gru 2011, 17:09
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Post autor: jarek10 » 03 kwie 2013, 21:11

robert229 pisze:
Petroniusz566 pisze:Generalnie w Rzeszowie trudno o dobry warsztat specjalizujący się w audi.
Ja polecam wspomnianego wyżej przez jarek10 Pawła z Armii Krajowej,bardzo duża wiedza i przede wszystkim chętnie się nią dzieli <okok>
Potwierdzam jako autor tego wątku. Konkretny - mający bardzo dużą wiedzę - bezsprzecznie
pełen chęci do pomocy i umiejący jej udzielić. Jak wspomniałem w pół godziny zdiagnozował
autko, którego dzięki jego diagnozie nie kupiłem !!!

Raz jeszcze wielkie dzięki Paweł za pomoc i profesjonalne podejście.
Mam nadzieję, że pamiętasz zagubionego osobnika w czarnym Allroadzie :-)

Nie traćcie kasy i czasu na pseudo serwisy autoryzowane - korzystajcie z usług
pasjonatów marki. A na tym forum - jest kilku polecanych. Ja Pawła polecam w 100%
a Pawła polecił mi nasz Piotruś (THX) - więc chyba lepszej rekomendacji nie trzeba :-)

powodzenia...
pozdrawiam Jarek 10
-----------------------------

slawinio

Post autor: slawinio » 03 kwie 2013, 21:23

W takim wypadku podaj konkretny namiar na
Pawła moze komuś sie przyda na przyszłosć. Może sam skorzystam z jego usług.

pozdro

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 03 kwie 2013, 21:38

Panowie... prośba do Was... trzymajmy się tematu... tego 'Pawła' polećcie w odpowiednim dziale!

Awatar użytkownika
jarek10
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 18 gru 2011, 17:09
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Post autor: jarek10 » 03 kwie 2013, 21:41

Szukaj usera który działa pod nickiem: Pawelk600,
nie wiem czy mogę podać numer telefonu,
bo niestety nie mam upoważnienia Pawła.
Tak samo, jak nie mogę dać namiarów priv do Piotrusia :-)

Ale jak poszukasz na forum, to na pewno znajdziesz Pawła :-)
a gdybyś miał problemy, to pisz na PW.....

[ Dodano: 2013-04-03, 21:45 ]
0x4B25A pisze:Panowie... prośba do Was... trzymajmy się tematu... tego 'Pawła' polećcie w odpowiednim dziale!
Ale Pawel600 idealnie pasuje do konkurencji nie polecanego Króla Knapika i jest bezpośrednio
związany z tematem serwisu na Podkarpaciu....Ale jeżeli uważasz, że trza
ten wątek zakończyć - to ja nie będę polemizował z moderatorem :-)
pozdrawiam Jarek 10
-----------------------------

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 03 kwie 2013, 21:58

jarek10 pisze:Ale Pawel600 idealnie pasuje do konkurencji nie polecanego Króla Knapika i jest bezpośrednio
związany z tematem serwisu na Podkarpaciu....Ale jeżeli uważasz, że trza
ten wątek zakończyć - to ja nie będę polemizował z moderatorem :-)
Dział wyraÂźnie wskazuje na odradzanie... Stwórzcie nowy temat, to 'oczyszczę' temat... <okok>

maddox
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 28
Rejestracja: 18 gru 2011, 18:52
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: maddox » 06 kwie 2013, 13:19

Mieszkam w Rzeszowie i byłem ze swoja C6 i w Autorudzie i u Knapikia i generalnie nie polecę żadnego.. serwisuje swoje auto u zaprzyjaźnionego mechanika i z jego usług jestem zadowolony.
Krol & Knapik do serwis z lat 90 od powstania nic tam się nie zmieniło. ostatnio byłem tam na akcji serwisowej i panowie dziwili się czego tam nie przyjeżdżam. Poprowiło się pod względem wszystko miło ... za to bardzo długo się na wszystko czeka i co do fachowości mechaników też mam spore zastrzeżenia.

w Autorudzie bylem rok temu salon nowy "piękny" i tylko tyle, fachowość mechaników mizerna, może dla tego że młodzi. a na zamówioną części od roku czekam :).

Teraz szukam kogos do chipowania ale to i tak pewnie nie bedzie w Rzeszowie tylko przejade sie gdzies w Polske pewnie do Lublina.

zielak
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 18
Rejestracja: 31 paź 2010, 10:56
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: zielak » 09 kwie 2013, 23:20

Petroniusz566. Zakupiłem audi a6 2.5 tdi quatro 2004r. autko wymaga wkładu ale mam nadzieję że nie będę żałował. Mieszkam w okolicy Przemyśla i tu chyba nie znajdę fachowców od tego auta, stąd wcześniejsze pytanie. jarek10 dziękuję za info. o Pawelk600, dobrych fachowców ze świecą szukać ale mam nadzieję że może nie będę potrzebował. Pozdrawiam

maciekb93
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 27 lip 2013, 02:27
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: maciekb93 » 23 sie 2013, 15:15

Ja przed kupnem pojechałem do Autorudu i zostałem bardzo miło potraktowany. Dowiedziałem się pełnej historii serwisowej i wszelkich informacji na temat samochodu całkowicie ZA DARMO! Polecam serwis, a knapika mam pod nosem i omijam szerokim łukiem, żeby jakieś zakażenie mi na auto nie przeszło :p

Awatar użytkownika
IreK_PV808
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 440
Rejestracja: 07 cze 2013, 23:04
Imię: Irek
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 174KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Leżajsk
Kontakt:

Post autor: IreK_PV808 » 29 sie 2013, 21:17

Istotnie miło i baaardzo długo się czeka na obsłużenie :)

Awatar użytkownika
Frugo1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 434
Rejestracja: 28 paź 2011, 21:20
Imię: Damian
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Rzeszów/Tyczyn

Post autor: Frugo1 » 20 lis 2013, 18:29

Hm pewnie zależy jaka jest zmiana bo ja po zakupie auta ( wiem <glupek> kupił i sprawdza, zamiast przed zakupem) i bylem właśnie na sprawdzeniu auta i wszytko pięknie mi powiedzieli, bylem bardzo zadowolony, auto cale malowane itp, cala historie vin, błędy ( nie usuwali) luzy w zawieszeniu i wszytko się sprawdziło w 100%. Fakt faktem, że tutaj na Podkarpaciu to chyba jak się uda, nie ma sprawdzonego warsztatu i trzeba jeździec od jednego do drugiego. Zobaczymy może w nowym serwisie audi będzie lepiej tylko czasem koszty naprawy mogą przekroczyć wartość auta, jak mi raz pani w autorudzie powiedziała :"marka premium to i ceny premium" <lol>

ODPOWIEDZ

Wróć do „Odradzam (spoza Forum)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga