Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C6] Oswietlenie tablicy rejestracyjnej

Elektryka
ODPOWIEDZ
vitiis
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 100
Rejestracja: 23 lut 2014, 07:00
Imię: Adrian
Moje auto: A7 4G
Rocznik: 2011
Nadwozie: Liftback
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraina miodem płynąca

Post autor: vitiis » 03 paź 2014, 08:08

Hmm ja teraz w dzien jezdze na pozycji 0 na przelaczniku i rozumiem ze tak caly czas to bedzie migalo co te 40 sekund ? czy moze jak auto czuje ze jedzie to to miganie przechodzi ? w nocy wiadomo zapala sie xenon i nic nie miga tylko ladnie juz rejestracja jest podswietlon.
Stage2 by Gregor10

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 03 paź 2014, 08:24

vitiis, tak, w dzień jest tak cały czas... niestety/stety... Jak lampki się świecą, to nie trzeba im już wysyłać impulsów aby sprawdzić czy świecą...

vitiis
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 100
Rejestracja: 23 lut 2014, 07:00
Imię: Adrian
Moje auto: A7 4G
Rocznik: 2011
Nadwozie: Liftback
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraina miodem płynąca

Post autor: vitiis » 03 paź 2014, 08:30

To mnie uspokoiles bo juz mialem oddawac do sklepu :) dziekuje
Stage2 by Gregor10

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 03 paź 2014, 09:14

Nie ma sprawy <okok>

patrico30
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 19 paź 2014, 17:43
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: patrico30 » 19 paź 2014, 18:49

Witam wszystkich serdecznie, to mój pierwszy post na forum, proszę o wyrozumiałość.
No i mnie również dopadł problem z oświetleniem tablicy... nie wiedziałem że wymiana żarówek może przynieść taki problem, ale przejdźmy do rzeczy...
Uprzedzam że przeczytałem wątek 2 razy i doszedłem do wniosku ze pozostaje mi kupić tylko ori żarówki...
Jakiś czas temu spaliła mi się żarówka z prawej strony, sam nic nie wiedzialem, bo nic sie nie wyświetliło, ktoś mi powiedział, jeździłem tak 2 tyg, aż postanowiłem kupić żarówki LED ze względów estetycznych, kupiłem je w sklepie elektronicznym, za 30 zł, wyjąłem starą żarówke, na komputerze nic nie pokazało, co mnie zdziwiło, dostałem troche większą żarówkę (39mm), więc podgiąłem troche blaszki i było ok, przymierzyłem do samochodu, włączyłem światła, i zaczęło fajnie świecić, (z lewej była jeszcze stara żarówka), zabrałem się za wymiane lewej, włożyłem wszystko ładnie, skręciłem, odpalam światła, i z uśmiechem udałem się obserwować efekty, i tutaj zaczął się problem... mianowicie, żarówki mrugnęły 2 czy 3 razy i tutaj skończyło się moje zadowolenie, na kompie wywaliło błąd, zapaliłem bo skoczyło mi troche ciśnienie ;) ,przemyślałem sprawe i zabrałem sie za to drugi raz, jedyne co mi przyszło do głowy to założyć je odwrotnie, tak tez zrobiłem... włączam światła i znowu to samo, mrugnęły 2 razy i koniec, wyjąłem je kolejny raz, pobawiłem sie z tymi blaszkami, sprawdziłem bezpieczniki, założyłem, i tym razem nawet się nie zaświeciły, na drugi dzień kupiłem zwykłą seryjną żarówke, bo odechiało mi się tych LEDów, zakładam, i zwykłe też nie świecą, cały czas wyskakuje komunikat o spalonej żarówce. Jedyne co wywnioskowałem po przeczytaniu tutaj na forum że jedynie kupić ori jakieś żarówki i tyle. Jak kupie jakieś np od A5 tak jak piszecie to będzie działać? Bo nie wiem co robić, nie mam pojęcia, jak jestem w błędzie to proszę o wyjaśnienie. Pozdrawiam.

kamil666
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1197
Rejestracja: 01 wrz 2013, 22:27
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 FSI 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: kamil666 » 19 paź 2014, 19:24

Przeczyść styki, komp złapał błąd i może go pamiętać.
Włóż normalne żarówki i daj mu chwilę zanim załapie...

Tak oryginalne od innych modeli audi podchodzą, numer był podawany.
Wystarczy w nich tylko odgiąć blaszki żeby lepiej stykały.
Ja mam takie od roku :)

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 19 paź 2014, 19:24

patrico30 pisze:Jak kupie jakieś np od A5 tak jak piszecie to będzie działać?
Tak, będzie, tylko wykasuj błędy...

patrico30
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 19 paź 2014, 17:43
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: patrico30 » 19 paź 2014, 20:39

Dzięki bardzo, jutro musze skasować błędy i zostane na chwile obecną przy zwykłych, jeszcze obrobiłem śrubke przed chwilą od szkiełka, ale udało sie odkręcić, przeszły mi te ledy jednak, może kiedyś, jak ochłonę...

daniel1997

Post autor: daniel1997 » 19 paź 2014, 20:46

patrico30, kup led do A5 wraz z śrubkami i będziesz zadowolony <okok>

patrico30
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 19 paź 2014, 17:43
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: patrico30 » 19 paź 2014, 21:32

Jutro założe zwykłe, a o ledach pomyśle, kupiłem nie myśląc w ogóle ze moge mieć z tym jakiś problem, a tu niespodzianka, tylko dziwne ze niektórzy mówią ze na zwyklych ledach im działało, i jeszcze mnie zastanawia że na początku jak sprawdzałem z jedną zwykłą żarówką było ok. Jeszcze raz dzieki bardzo <okok>

Awatar użytkownika
pinyo2
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 05 maja 2012, 23:43
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pinyo2 » 24 paź 2014, 15:43

Witam zakupiłem dzisiaj ori led do tablicy o nr 4HO943021 od A5/A8 i podczas montażu zauważyłem że, chyba sprzedali mi dwie jednakowe (dwie lewe) mylę sie czy nie . Oczywiście jedna pasuje a druga nie. Były zapakowane w oryginalnej torebce z żółtą etykietą. A może pakowacz się pomylił?

wrzucam foto:
Obrazek
była A4 B5 Avant 1,9 TDI 110 KM AFN
jest A6 C6 Avant 2.0 TDIe 170 KM CAHA
Mody:
-Felgi Borbet 18" 225/45/18- lato
-Ledy tablicy rej ori. A5

Awatar użytkownika
lyngso
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 143
Rejestracja: 19 lut 2012, 11:58
Imię: Mariusz
Moje auto: A6 C8
Rocznik: 2019
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 DDVE 231KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: lyngso » 24 paź 2014, 16:38

patrico30 pisze:Jutro założe zwykłe, a o ledach pomyśle, kupiłem nie myśląc w ogóle ze moge mieć z tym jakiś problem, a tu niespodzianka, tylko dziwne ze niektórzy mówią ze na zwyklych ledach im działało, i jeszcze mnie zastanawia że na początku jak sprawdzałem z jedną zwykłą żarówką było ok. Jeszcze raz dzieki bardzo <okok>
Witam

Bo mierzy chyba tylko jedną i jak ona sie przepali to odcina zasilanie na dwie. Musiała Ci sie przepalić ta której nie mierzy i stąd nie miałes błędu na desce.
Mnie w ASO kosztowało założenie oryginalnych od A5 chyba ze 120PLN ale efekt super i zero błędów.

Pozdrov

Tomek1980

Post autor: Tomek1980 » 27 paź 2014, 08:36

Witam wszytskich milosnikow Audi A6 C6. Otoz mam pytanko czy ma ktos sprawdzone i zalozone zarowki ledowe do podswietlania tablicy rejstracyjnej? Ja mialem juz 4 rozne kpl i po paru dniach zaczynaja mrugac. Byly z rezystorem nie pokazywalo bledu na kompie. Chce zalozyc takie ktore beda swiecic na dlugi czas a nie pare dni i mrugaja. Prosze o jakis namiar sprawdzonych i dobrych jakosciowo zarowek led. Obecnie spowrotem wrocilem do zwyklach zarowek bo nie chce miec dyskoteki z tylu hehe :>

kamil666
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1197
Rejestracja: 01 wrz 2013, 22:27
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 FSI 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: kamil666 » 27 paź 2014, 11:22

Tomek1980 pisze:Witam wszytskich milosnikow Audi A6 C6. Otoz mam pytanko czy ma ktos sprawdzone i zalozone zarowki ledowe do podswietlania tablicy rejstracyjnej? Ja mialem juz 4 rozne kpl i po paru dniach zaczynaja mrugac. Byly z rezystorem nie pokazywalo bledu na kompie. Chce zalozyc takie ktore beda swiecic na dlugi czas a nie pare dni i mrugaja. Prosze o jakis namiar sprawdzonych i dobrych jakosciowo zarowek led. Obecnie spowrotem wrocilem do zwyklach zarowek bo nie chce miec dyskoteki z tylu hehe :>
tylko i wyłącznie oryginały z aso w cenie ok 120 zł za komplet. numery masz kilka stron wcześniej.

Tomek1980

Post autor: Tomek1980 » 28 paź 2014, 12:14

Witam. Mam pytanko jakie ledy polecicie do podswietlania tablicy bo mialem u siebie juz 4 kpl i po 2 tyg zaczynaja mi mrugac jak na dyskotece hehe. Kupowalem rozne w roznych cenach najdrozsze byly po 20 zl szt. Prosze o namiary sprawdzonych juz ledow ktore nie mrugaja i nie pokazuja bledu na kompie. :]

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga