Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Audi A6 C6 3.0 TDI Quattro '06

Prezentacja w/w aut.
rclmati
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 107
Rejestracja: 07 cze 2015, 07:29
Lokalizacja: Łódź

Audi A6 C6 3.0 TDI Quattro '06

Post autor: rclmati » 15 cze 2015, 17:07

[center]Obrazek
[/center]
Chciałbym przedstawić swój nowy nabytek, a jest nim Audi A6 z 3 litrowym dieslem o oznaczeniu ASB, tiptronikiem oraz quattro. Rok produkcji samochodu to 2006 ( modelowy 2007 ) od 2014 roku w Polsce, sprowadzony ze Szwajcarii. Auto jest w moich rękach od 9 czerwca 2015 roku, na chwilę obecną przebieg wynosi 188 tyś km.

Wyposażenie:

- Pakiet S-LINE
- DVD x 2 w zagłówkach
- Podgrzewane siedzenia
- Skórzana kierownica multifunkcyjna
- Składane, podgrzewane lusterka
- Pełna elektryczna regulacja siedzeń
- Siedzenia skórzane
- Fotochromatyczne lusterka
- Tempomat
- Światła Bi-Xenonowe z doświetlaniem zakrętów
- Pakiet oświetlenia wewnątrz
- Przyciemnione szyby
- Aluminiowe Felgi 18"

Co do samego auta, jestem bardzo mile zaskoczony kulturą pracy silnika oraz jego osiągami, które są dla mnie zadowalające. W porównaniu do mojego poprzedniego samochodu - Mazdy 6 komfort jest o wiele większy nie wspominając o wyposażeniu czy osiągach. Najchętniej nie wysiadałbym z auta i jeździł cały czas, jedyne co mnie hamuje przed tym to spalanie, niestety w mieście gdzie odcinek 4,5 km potrafię jechać 45 min A6 spala mi ponad 12 l ropy. Mam nadzieję, że spalanie z czasem zmniejszy się :>

Jeśli chodzi o plany związane z autem :

- w przyszłym tygodniu wymieniam olej, już kupiłem 8l Motula 5w30 + filtr oleju Mann'a
- wymiana klocków hamulcowych przód i tył
- wymiana odbojów amortyzatorów
- kupno felg 16" oraz opon zimowych

Dodatkowo chce dokonać kilku zmian wizualnych:
- przyciemnic przednie szyby
- przyciemnic delikatnie tylne lampy
- wymienić grill na wersje Shadow Line
- okleić na czarno listwe z tyłu
- założyć zawieszenie gwintowane

Do tej pory udało wyczyścić fotele skórzane oraz je zakonserwować, do tego użyłem MEGUIAR'S Gold Class Rich Leather oraz MEGUIAR'S Gold Class Leather Conditioner. Efekt jest taki, że skóry odmłodniały o dobre kilka lat i kilkadziesiąc tyś km :)
Obrazek
Z lewej strony przed czyszczeniem, z prawej po ( zdjecia nie oddaja prawdziwego efektu gdyz nie mialem przy sobie aparatu tylko telefon i jakos jest srednia)

Do karoserii użyłem szamponu firmy Shine, a następnie nałożyłem wosk MEGUIARS
Cleaner Wax Paste.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A to moje poprzednie auto :) :
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 16 lis 2015, 15:02 przez rclmati, łącznie zmieniany 2 razy.

michalwruszak
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 124
Rejestracja: 08 sty 2014, 12:15
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie

Post autor: michalwruszak » 15 cze 2015, 17:43

Gratulacje zakupu , bardzo fajne auto :)

luk330
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 561
Rejestracja: 31 paź 2014, 20:43
Imię: ŁUKASZ
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Ożarów Maz.
Kontakt:

Post autor: luk330 » 15 cze 2015, 21:30

Ładna! Co do spalania to widzę, że nie jestem sam ;) nie łudź się, nie spadnie <rotfl>
Mi po Warszawie potrafi nawet i 14 skotłować :)

Tylnych lamp nie przyciemniaj ;) miałem przez 3 miesiące i każdy mi mówił, że wyglądają jakby brudne były :) teraz zerwałem folie i jest zdecydowanie ładniej faktycznie.
A6 C6 3.0TDI quattro z wydechem by Street Lane Garage :)

marach8
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 366
Rejestracja: 31 sty 2013, 22:40
Imię: Marek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI BPP 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Giżycko/Aachen

Post autor: marach8 » 15 cze 2015, 21:52

koniecznie kiera trójramienna <okok>
gradki furka kozak
miliona kilmetrów <brawo>

rclmati
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 107
Rejestracja: 07 cze 2015, 07:29
Lokalizacja: Łódź

Post autor: rclmati » 09 lip 2015, 16:27

Dziękuje za opinie <lol> Lampy beda lekko przyciemnione wiec bedzie ładnie to wyglądać, z reszta okaże sie po odklejeniu :)
Co do kierownicy zmiana kierownicy odbywa sie na zasadzie plug&play? Czy trzeba kombinować ?

[ Dodano: 2015-06-20, 16:06 ]
Niestety długo nie nacieszyłem się autem :( Miałem dziś kolizję, co prawda nie wielką ale auto stoi na ogrodzie i czeka na wycenę. Facet w Megance zajechał mi drogę, jechałem prawym pasem, on zawracając od razu zjechał na mój pas mimo, że miał pusty lewy. Ja odruchowo odbiłem w prawo na pobocze, skosiłem znak. Oczywiście wina tamtego :) Szkody nie są wielkie, najbardziej martwi mnie chłodnica paliwa, czy jest problem z jej wymiana? tak na szybko : maska, grill, zderzak, czujnik parkowania, osłony pod silnikiem, osłona z boku z prawej strony i chłodnica paliwa. Sprawa zgłoszona , czekam na rzeczoznawce i zastanawiam się czy oddawać do ASO czy robić samemu. utaj chciałbym poznać wasze zdanie. Plus oddania do ASO jest taki , że mam wszystko gdzieś i tylko czekam aż naprawią, jak bym robił sam z pewnością wleciał by grill czarny i być może inny zderzak.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

[ Dodano: 2015-07-09, 16:27 ]
Audi trafiło to Krotoskiego na naprawę, zdecydowałem się robić szkodę bezgotówkowo, za ok dwa tyg odbiór auta. W miedzy czasie kupiłem opony z felgami na zimę. Są to Continentale 225/55/16 :)

Obrazek

Rudisz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 23
Rejestracja: 26 lut 2015, 18:07
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Rudisz » 11 lip 2015, 13:41

Po czasie jesteś zadowolony z tego wosku do skóry który użyłeś ? Nie zostawia śladów na ubraniu albo nie wychodzi na słońcu ? Bo muszę coś użyć do mojej skóry i szukam opini ludzi.
Wrzuć fotki po naprawach

rclmati
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 107
Rejestracja: 07 cze 2015, 07:29
Lokalizacja: Łódź

Post autor: rclmati » 12 lip 2015, 21:57

Auto stało w pełnym słońcu przez dwa tygodnie i nie zauważyłem żadnych zmian, nie brudzi ubrać. Nawet na białych spodniach nie ma śladu :) Generalnie produkty Meguiarsa są bardzo dobre , jedyny minus to cena. Auto jadę zobaczyć w środę, zobaczymy efekty :>

Pzwmichal
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 46
Rejestracja: 25 cze 2012, 19:01
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: Pzwmichal » 14 lip 2015, 22:19

Cena Meguiarsa to właśnie plus jak za nizsza srednią półkę. Zobacz ceny Zymola czy Swiss Waxa :)
Co do skór to od kilku lat używane Gliptone i sprawuje się świetnie. No może za bardzo pachnie skórą :)

rclmati
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 107
Rejestracja: 07 cze 2015, 07:29
Lokalizacja: Łódź

Post autor: rclmati » 12 wrz 2015, 12:49

Auto odebrane z serwisu, wymienione całe orurowanie intercoolera, przewody paliwowe, nowy zderzak, maska, grill, błotniki cena ? 19 tys :P na szczęście nie z mojej kieszeni

Przy okazji wymieniłem olej, oczywiście Motula oraz klocki z przodu :)

Obrazek[/URL
[URL=http://www.fotosik.pl/zdjecie/a0e6fb062c0d56be]
Obrazek


Obrazek

haribo.pl

Post autor: haribo.pl » 13 wrz 2015, 14:50

Co do kpl.na zimę,to jeśli masz org sline to 16 cali nie zalożysz na przód ,z przodu w sline jest większy zacisk

rclmati
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 107
Rejestracja: 07 cze 2015, 07:29
Lokalizacja: Łódź

Post autor: rclmati » 18 wrz 2015, 12:26

Obrazek

Wczoraj przymierzałem koła i wchodzą na styk

[ Dodano: 2015-09-18, 12:26 ]
Pierwsza dłuższa podróż za mną, byłem na Słowacji gdzie trochę po górach pojeździłem. W kwietniu jechałem tą samą drogą Mazdą, nie da sie porownac tych aut, praktycznie non stop redukcja biegów podjazdy i wkręcanie na obroty silnika, teraz tylko delikatnie muskałem pedał gazu i strome podjazdy pokonywałem ok 2 tyś obr. Spalanie według komputera 6,7 l, prędkość ~130 KM/H, cztery osoby, na dystrybutorze 8 l także tragedii nie ma ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Matizzulo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 136
Rejestracja: 23 maja 2012, 15:37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Matizzulo » 18 wrz 2015, 12:31

Można wiedzieć jakie masz zawieszenie ? Komfort 1BA czy obniżałeś ? ;-)

rclmati
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 107
Rejestracja: 07 cze 2015, 07:29
Lokalizacja: Łódź

Post autor: rclmati » 11 gru 2015, 23:43

Matizzulo pisze:Można wiedzieć jakie masz zawieszenie ? Komfort 1BA czy obniżałeś ? ;-)
Ja jeszcze z zawieszeniem nic nie robiłem :) Nic mi nie wiadomo na temat rodzaju zawieszenia u mnie <uoee>

Dziś zrobiłem mały mod, a mianowicie okleiłem lampy z tyłu, niestety efekt nie jest taki jakiego się spodziewałem i za jakiś czas okleję lampy tą samą folią co w Mazdzie plus listwę na klapie na czarny połysk.

Obrazek
Obrazek

[ Dodano: 2015-12-11, 23:43 ]
Dziś odebrałem auto z warsztatu po wymianie rozrządu. Łańcuchy były powyciągane dosyć mocno, dalsza jazda na starym rozrządzie mogła by się skończyć bardzo źle. Przy okazji jak był cały przód rozebrany okazało się, że tuleje od sanek są w fatalnym stanie. Wymieniłem wszystkie 4 na Lemfordera.
Odczucia po wymianie? Silnik pracuje ciszej, przy odpalaniu nie słychać klekotu, cichutko jak w benyznie :)

Obrazek
Obrazek

Teraz tylko pozostaje cieszyć się z jazdy i zbierać na gwint :)

krzysiek-lex
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 925
Rejestracja: 03 gru 2011, 18:52
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI BPP 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Słupsk,Bytów i okolice

Post autor: krzysiek-lex » 12 gru 2015, 10:53

Rozrząd robiłeś kompletny razem z napinaczami itp? Ile cię to kosztowało? I jaki koszt tych tulei od sanek? Miałeś jakieś objawy że są już do wymiany?

rclmati
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 107
Rejestracja: 07 cze 2015, 07:29
Lokalizacja: Łódź

Post autor: rclmati » 12 gru 2015, 13:45

Objawy takie , ze gumy sa całe spękane. Koszt jednej tulei Lemfordera to 80 zł. W rozrządzie wymieniłem 4 napinacze, 4 łańcuchy, 2 uszczelki i simmering , za wszystkie cześci do rozrządu zapłaciłem 1900. Wymiana rozrządu i tulei to równe 2000 zł. Cała zabawa wyszła mnie 4200 zl

Zablokowany

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga