Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

A6C5 - 4.2V8 Quattro BLACK BETTTY

Prezentacja w/w aut.
Rebel_Bell
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 05 mar 2017, 16:06
Lokalizacja: Bielsko-Biała

A6C5 - 4.2V8 Quattro BLACK BETTTY

Post autor: Rebel_Bell » 05 mar 2017, 16:31

BLACK BETTY


Serdecznie witam wszystkich klubowiczów,

dnia 06.04.2017r, oficjalnie będę oficjalnie szczęśliwym posiadaczem A6 C5 4.2v8, napęd Quattro, skrzynia biagów - Tiptronic.
Samochód mam już "zabukowany", obejrzany oraz przetestowany przez zaufanego mechanika.

Osobiście uważam, że jestem szczęściarzem bo znalazłem ten egzemplarz niecałe 20km od mojego miejsca zamieszkania, a w dodatku kilku znajomych w tym siostra, szwagier znają bardzo dobrze ten samochód.

Okazuje się, że jest to egzemplarz wyjątkowo zadbany, przez aktualnego właściciela kupiony od Pana komornika, pedanta.

Auto ma nalatane 90tyś przebiegu, który jest w 100% autentyczny sprawdzony VIN i wstępne sprawdzenie przez mechanika sprawności mechanicznej i zużycia wnętrza wozu.

Planuje w ciągu tego roku troszke zainwestować i wprowadzić kilka modyfikacji, o czym na bieżąco chciałbym pisać w tym temacie dla was, jak i dla siebie w ramach motopamięnika.


Na dzisiaj to tyle informacji, na dniach dodam kilka zdjęć, wersje wyposażenia, oraz rzeczy które planuje zrobic na start.


[center]11.03.2017

Tak samochód prezentował się przed zakupem :)


Obrazek

Obrazek

Obrazek[/center]
[center]
WERSJA WYPOSAŻENIA:

- zderzaki 4.2 V8
- szyby podwójne, fotochromatyczne, wszystkie oryginalne
- światła xenon
- kierownica trójramienna S-Line
- kompletna tapicerka skórzana + boczki, grzane fotele z pamięcią elektrycznej regulacji
- środkowa kolumna 1Din
- pakiet nagłośnienia BOSE
- elektryczna roleta na tylnia szybę
- domykanie szyb z kluczyka
- lusterka fotochromatyczne[/center]

Wersje wyposażenia z czasem będę uzupełniał, gdyż wszystkiego jeszcze o tym samochodzie nie wiem :)


Dzień 3 posiadania autka, na daną chwilę prezentuje się tak. Wkońcu było w miare sucho, mogłem pierwszy raz ją umyć i ogarnąć środek. Nie śmiejcie się z dywanikow idą OUT kiedy tylko znajde inne idealnie dopasowane i z porządnego weluru.!
Na dzisiejszy dzień zrobiłem elektryke, radio, wymieniłem żarniki xenonów i postojówki na ledowe :)


[center]Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
[/center]


Na koniec zostawiam zdjęcie samochodu którym woziłem się do tej pory. 80-tka służyła mi godnie prze 5 lat i nigdy mnie nie zawiodła, była dla mnie jak rodzina :)

[center]Obrazek

Obrazek

PS: No jeszcze nie mogłem zapomnieć o moim dziecku, ZR 750, który dzielnie służy mi od 2 lat :)

Obrazek[/center]


Z góry dzieki wszystkim którzy planują śledzić temat,
pozdrawiam serdecznie i trzymajcie kciuki za udany zakup!

Pozdrawiam Patryk :)
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2017, 17:15 przez Rebel_Bell, łącznie zmieniany 3 razy.

joter82
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 332
Rejestracja: 24 mar 2015, 15:44
Imię: Piotrek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7T 230KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: wawa

Post autor: joter82 » 05 mar 2017, 19:49

te foty to zrób chociaż jakąś porządną lustrzanką bo ciekaw jestem jak wygląda '99 z 90 kaflami nalotu ;]

pozdro

Rebel_Bell
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 05 mar 2017, 16:06
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Rebel_Bell » 09 mar 2017, 23:17

Haha tak sie sklada ze w wolmych chwilach zajmuje sie forografowaniem i filmowaniem, i z checia zrobie wwzystkim bogata rwlacje z zakupu 😊

Auta na wlasne oczy nie widzialem bo siedze na emigrqcji i wierze w profesjonalizm mojego mechanika a zarazem przyjaciela

Pierwsze primo, znaczek S6 na sam start sobie darujemy. Ktoś albo sie pomylił, albo łatwym kosztem chciał dorobić sobie korone ;)

Drugie primo, samochód naprawdę wygląda dobrze, tyle co można oszacować ze zdjęć wszystko wydaje się byc tam gdzie być powinno, szpary wydają się być równe i ładne.


W przyszłości chciałbym tylni zderzak wrzucić z S6, oraz oryginalne końcówki układu wydechowego z S6 bo poprostu robi to robotę i pokazuje pazur, którego troche brakuje
Ostatnio zmieniony 12 mar 2017, 00:02 przez Rebel_Bell, łącznie zmieniany 1 raz.

Ziomeek428
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 38
Rejestracja: 15 lut 2016, 21:48
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Ziomeek428 » 10 mar 2017, 20:26

Rebel_Bell, Tylny zderzak jest to oryginał S6 tyle, że nie ma wycięć na wydechy :)

Awatar użytkownika
Mazdomania
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3333
Rejestracja: 06 sie 2013, 09:16
Imię: Gosia
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Łęczna/Puławy

Post autor: Mazdomania » 10 mar 2017, 20:30

Ziomeek428 pisze:Rebel_Bell, Tylny zderzak jest to oryginał S6 tyle, że nie ma wycięć na wydechy :)
Nie. Tylny zderzak to przedliftowe A6 4.2, a nie S6.
motostacja - części samochodowe.

Rebel_Bell
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 05 mar 2017, 16:06
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Rebel_Bell » 11 mar 2017, 11:45

Zgadza sie, tylny zderzak oryginalny przedliftowy z 4.2
Na tym zderzaku auto wyszlo z salonu i tak pozostalo po dzis dzien 😊

Dzisiaj wieczorem planuje uzupelnic wpis o wersje wyposazenia oraz planowane modyfikacje na rok 2017, wygodniej bedzie jak dopisze to do pierwszego postu czy raczej utworzyc nowy?

marcin85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 309
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:57
Imię: Forum Audi
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0T CREH 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Automat
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Łódź

Post autor: marcin85 » 11 mar 2017, 22:16

Najlepiej zawsze edytuj pierwszy post to masz wszystko w jednym miejscu i przejrzysty temat

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7159
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 12 mar 2017, 08:17

Ja tam widze zwykłe lusterko od strony kierowcy nie fotochrom

Rebel_Bell
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 05 mar 2017, 16:06
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Rebel_Bell » 07 kwie 2017, 18:09

Witam!

Juz po wszystkim, 06.04.2017 nabyłem swój własny egzemplarz A6C5 4.2 V8.

Jestem bardzo zadowolony, udało sie troche urwać z ceny, przebieg aktualny 92tyś km. zdaje się autentyczny po wizytach w 2 warsztatach, co było moją najwiekszą obawą przy zakupie.

Teraz od poczatku,

Stan lakieru: do korekty polerką mechaniczną (lakier jest matowy, bardzo dawno albo wręcz nigdy nie widział polerki) brak głębszych rys których by nie dało sie spolerować.

Silnik chodzi jak żyletka, chodzi równo, przyspiesza, pięknie mruczy, cały suchy, POEZJA! Olej wymieniam w przyszłym tygodniu :)

Skrzynia biegów tiptronic: nie jeździłem wcześniej wieloma samochodami z autamatycznią przekładnią, ale wszystko wydaje się być ok, zero jakichkolwiek szarpnięć zmienia biegi płynnie, jestem zadowolony.

Niestety nie obyło sie bez mankamentów typu niedomykające się obie przednie szyby (trzeba im pomoc ręką) w przyszłym tygodniu rozbiore boczki i zobacze co tam słychać.
Kolejnym była różnica w kolorze świecenia oryginalnych żarników (jeden świecił bardziej na żółto), uporałem się z problemem wymieniając żarniki na nieoryginalne 6000k (znajomy polecał mi ów żarnik DS2 i dostałem fajny rabat u niego w sklepie więc kupiłem) dodatkowo szarpłem się i dokupiłem zestaw postojowe ledy niewywołujące błędu. Efekt super! Dodam niedługo zdjęcia, ale narazie nonstop pada i bije gradem co odbiera cały urok.

Kolejny a zaraz najwiekszy i wydaje mi sie ze powazny mankament:

Ktoś włożył jakieś badziewne radio z wysuwającym się ekranem (wygląda tandetnie i psuje cały klimat deski)

W rezultacie tego, radio wygląda paskudnie, EKRAN DVD wcale nie działa (rzekomo zepsuł się 2 dni przed moim zakupem), ale co jest NAJGROSZE z całego systemu nagłośnienia bose działa 1 głosnik w lewych tylnich drzwiach + dwa sykacze, który uwaga!!! podczas hamowania się odpina na czas hamowania.

Uważam, że może to być spory problem z elektryką w samochodzie, od czego polecilibyście mi zacząć diagnoze??? Pewny jestem, że musze zmienic radio na jakieś ładne 1din.

marcin85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 309
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:57
Imię: Forum Audi
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0T CREH 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Automat
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Łódź

Post autor: marcin85 » 07 kwie 2017, 20:12

przy V8 to zadne problemy wrecz bym powiedzial ze brak, moja rada zmien tez olej w skrzyni bo nie wiadomo kiedy zmianiany a zawsze masz pewnosc jak sam zrobisz i daj porzadny do silnika nie zaden castrol itp, druga sprawa logi porob i koniecznie kup sobie Vaga kabelek+program z forum wszystko wyczytasz jak cos pisz i pytaj

Rebel_Bell
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 05 mar 2017, 16:06
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Rebel_Bell » 07 kwie 2017, 21:01

Ahh zapomnialem dopisac ze w skrzyni rowniez wymienie olej razem z silnikiwym, tym bardziej odnosze wrazenie (moze jestem przewrazliwiony) ze delikatnie szarpie przy redukowaniu z 3-2 jke

Awatar użytkownika
lukasz166
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 30
Rejestracja: 17 gru 2016, 08:58
Lokalizacja: Dzierżoniów

Post autor: lukasz166 » 08 kwie 2017, 14:26

Miałem podobny problem z szybami w mojej A6. Od strzała możesz sobie zamówić komplet (4 szt.) ślizgów do prowadnic: https://allegro.pl/listing?string=a6%20c5%20%C5%9Blizgi&order=m&bmatch=base-relevance-floki-5-nga-uni-1-2-0222

Rebel_Bell
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 05 mar 2017, 16:06
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Rebel_Bell » 08 kwie 2017, 19:29

Rozumiem, a jest różnica w ślizgach między zwykłymi a podwójnymi szybamii?

Dzisiaj pierwsze mycie, nałożyłem jakiś kiepski wosk na mokro żeby jako tako to wyglądało do czasu polerki :)

Wyrzuciłem dzisiaj również stare radio, z wysuwanym ekranem, wyrzuciłem tandetną kamerkę cofania, w zamian dałem ładnie wpasowujące się radio z Pioniera (jedno z najtanszych), które na jakiś czas mi wystarczy, aktualnie walcze z tym, że gubi się prąd w radiu po wyjęciu kluczyka ze stacyjki, oraz poszukuje jakichkolwiek zwrotnic przy sykaczach z tyłu i przodu ponieważ całość gra już ładnie, ale sykacze pierdzą przy niskich tonach których rzekomo nie powinny wogole grac (po to właśnie są zwrotnice, żeby ucinać niskie pasma)

[ Dodano: 2017-04-08, 19:29 ]
Ok radio ogarnięte, standardowa zamiana żółtego przewodu z czerwonym poskutkowała :) Chwała bogu, że jest to forum bo tutaj to wyczytałem

4ndrew
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 70
Rejestracja: 23 maja 2016, 00:02
Lokalizacja: Chełm

Post autor: 4ndrew » 08 kwie 2017, 20:56

Sporo tych niedociagniec jak na taki przebieg maly :|

Rebel_Bell
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 05 mar 2017, 16:06
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Rebel_Bell » 08 kwie 2017, 22:47

To wszystko to same pierdoly typu niedocisnieta wtyczka albo niekompetentna osoba ktora zabrala sie za podpinanie kamer cofania tudziez przerabiania wtyczki z boseowskiej na zwykle chinskie radio

[ Dodano: 2017-04-08, 22:47 ]
A tutaj zdjecie po ogarnieciu srodka

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga