Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C6 2.0TDI] Problem z 2.0 TDI - głośna praca, drgania...

Silniki wysokoprężne
greatestsx
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 41
Rejestracja: 17 lip 2013, 18:17
Imię: Audi
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TDI 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: greatestsx » 29 lis 2013, 01:05

Witam, mam taki problem z moją C6 BRE.
Dziwne odgłosy słyszę podczas głównie hamowania silnikiem na niskim biegu np 2, 3. Jest to taka jakby terkotka. Słychać ją też podczas przyspieszania, ale jak sie lekko przyspiesza, lub na wolnych obrotach jedzie sie pod gorke na 2 to wtedy. Jak sie mocniej wcisnie to duzo mniej, chodzi w miare normalnie. Udało mi się to nagrać, link bedzie na końcu. Na poczatku ruszam, 1, 2, 3 i potem redukuje na 2 i slychac mocniej, i tak 2 razy robie, potem juz na 2 tylko przyspieszam i puszczam gaz. Zauwazylem, że glos ten slychac wlasnie w okolicach galki zmiany biegow i panelu klimatyzacji, tam gdzie trzymam kamere. Na zewnatrz kompletnie tego nie slychac i na dodatek pod koniec jak podniose kamere pod zegary to rowniez glos ten jest cichszy, wiec ewidentnie tamte rejony. Spotkal sie ktos z czyms takim? Ew prosze pytac o szczegoly, mam nadzieje, ze jakos sie dojdzie co to moze byc, bo jestem wyczulony na rozne takei dzwieki i strasznie mnnie denerwuja i kazdy kto ze mna jedzie to mowi ze cos dziwnie wlasnie terkocze.
Filmik:
https://www.dropbox.com/s/qlafp10ak36r4 ... .32.57.mp4

czarcil
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 85
Rejestracja: 29 gru 2013, 09:51
Lokalizacja: choszczno

Post autor: czarcil » 10 sty 2014, 18:06

piero ile dzisiaj kosztuje u ciebie taka usluga z mody w audi? bo na poczatku pisales 3 lata temu moze cos stanialo ? u nas gosciu tez to robi identycznie ale pozniej napisze ile bierze
cezus

Awatar użytkownika
Jurand
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 26 maja 2013, 15:24
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jurand » 17 sty 2014, 14:13

Witam Kolegów
Ja mam podobne przeżycia co tutejsi z moją 2 litrówką BRE 2006r.(model 2007) 215 kkm
Po uważnej lekturze postu to sam nie wiem co myśleć, otóż już przed zakupem sporo czytałem i powiedzmy wiedziałem czego mogę się spodziewać. Otóż przy zakupie kolega sprawdzając ją stwierdził drgania przy 1800 obr./min , dwa wtryski miały odchyły dość spore.
Po głębszej analizie nic więcej ją nie bolało to stwierdziłem że wtryski wymienię i ok.
Muszę dodać że te drgania na biegu jałowym były sporadyczne natomiast przy obrotach 1800 «na postoju »było bardzo odczuwalne a w trakcie jazdy w ogóle. Wykluczyliśmy dwumasę , a w podświadomości miałem tą pompę olejową .
Wymieniliśmy komplet wtrysków i jakby drgania zrobiły się nie wyczuwalne. Ponoć wtryski były od góry ,,oklepane,, bo jakieś wałki były zbyt mocno dokręcone, - powtarzam mechanika.
I tak pół roku jeżdżę i myślę nad tą pompą a drgania na biegu jałowym jakby bardziej odczuwalne. Już dolewałem ulepszaczy do paliwa i jakby coś lepiej ale nie do końca.
Teraz bardzo siedzi mi w głowie ta pompa , tylko pytanie czy regenerować czy przerobić
Myślę że poduszki też wymienię niedługo.
Podpowiedzcie PROSZę jak to wytępić bo jakoś lata lecą i nikt za bardzo nie umie postawić sprawdzonej diagnozy...
A6 C6 2.0 TDI S-line
Było:
A4 B6 1.9 TDI Awant
VW Passat B3 2.0 GT

czarcil
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 85
Rejestracja: 29 gru 2013, 09:51
Lokalizacja: choszczno

Post autor: czarcil » 17 sty 2014, 17:58

kolego ja nie wiem czy ty tez masz ta sama pompe oleju ale ja ci powiem ze kupilem miesiac temu audi i po tej lekturze jestem umowiony na wymiane pompy na pompe z modelu 1,9 td cala przerobke i przy okazji rozrzad.rozmawialem z kolega ktory mial taka sama audi jak ja mowi ze nic kompletnie sie nie dzialo nagle odpalil silnik i zgasl na wyswietlaczu cos tam o oil presure a to wlasnie ta pompa walnella jakby jechal to silnik do wymiany a tak tylko pompa jak bede znal koszta dam znac pozdrawiam
cezus

krzyniarz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 20 kwie 2013, 22:52
Lokalizacja: drogheda

Post autor: krzyniarz » 18 sty 2014, 22:34

ja już po wymianie kupiłem kit na allegro z nową pompą 1200 zł i do tego od razu zmieniłem rozrząd + oleje oczywiście wszystko profilaktycznie zostało zrobione przy 250k km silnik BLB.
mam pytanie mechanik zdiagnozował ze dwumas już na wykończeniu no niby trochę trzęsie budą jak puszczam sprzęgło i dodaje więcej gazu czasami słyszę odgłos takich jakby kulek kulających się gdzieś pod skrzynią ;p i jeszcze mam jeden problem powyżej 2200 obrotów silnik zaczyna głośniej pracować można powiedzieć że wyje. Chwilowo wycie przestało.

Co o tym myślicie czy to dwumas?
Opłaca mi się ładować kasę jeszcze w to auto ?
zrobiłem już 15k km od wymiany pompy i wszystko pięknie silnik nie wziął ani grama oleju.

Klub A6 Polska

Post autor: Klub A6 Polska » 20 sty 2014, 20:26

Jurand, wydaje mi się że w Twoim wypadku nie odczuwałbyś żadnych objawów o nadchodzącej usterce - brak łańcucha i napinacza. Drgania to dolegliwość tych aut - teść ma i będzie wymieniał poduchy jak ja. Sprawdź poduchy podobno można zdiagnozować na kompie...

escobar
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 18
Rejestracja: 20 wrz 2011, 15:55
Imię: Henryk
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Poznań

Post autor: escobar » 20 sty 2014, 22:11

Ooo... to by bylo cool gdyby dalo sie zdiagnozowac poduchy VCDSem ... tez mi lekko telepie, na wolnych i na 5 - 6biegu przy nizszych obrotach ...jesli ktos wie jaj zrobic taka diagnoze poduch to bede dozgonnie wdzieczny.
Pozdr

celnik007
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 12 maja 2014, 02:24
Lokalizacja: Tomek

Post autor: celnik007 » 13 maja 2014, 15:21

Witam
Mam problem z Audi A4 B7 2,0 TDI BLB 2005 r
Mam takie objawy :
drgania silnika na wolnych obrotach
drgania przy przyspieszaniu przy około 2100 obr
cieżej odpala na ciepłym silniku
spadek obrótów przy hamowaniu
Bardzo prosiłbym o podpowiedz gdzie szukac rozwiązania z góry bardzo dziekuje za pomoc czekam na odpowiedz

tibu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 206
Rejestracja: 28 kwie 2013, 12:33
Imię: Tonny
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Tuchów

Post autor: tibu » 15 maja 2014, 21:15

celnik007 pisze:Witam
Mam problem z Audi A4 B7 2,0 TDI BLB 2005 r
Mam takie objawy :
drgania silnika na wolnych obrotach
drgania przy przyspieszaniu przy około 2100 obr
cieżej odpala na ciepłym silniku
spadek obrótów przy hamowaniu
Bardzo prosiłbym o podpowiedz gdzie szukac rozwiązania z góry bardzo dziekuje za pomoc czekam na odpowiedz
popatrz na pierwszą strone tematu;)

krzychu88
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 24 cze 2014, 09:23
Lokalizacja: Polska

Post autor: krzychu88 » 07 lip 2014, 21:40

Witam
jak reszta również mam problem(tak mi się wydaje) z silnikiem 2.0tdi BRE 2006 w audi A6C6. Od niedawna silnik jak by zaczął głośniej pracować. Jego praca jest równa , nie słychać żadnych podejrzanych stuków itp. jest po prostu głośniejszy. Wydaje mi się że też nie ma tej mocy którą miał wcześniej. Podczas przyspieszania zwłaszcza na 4 biegu przy obrotach 2-2.5 wydaje z siebie odgłos jak by to było grubo ponad 3tyś. :| Co prawda górna pokrywa silnika nie ma wygłuszenia co na pewno wpływa na głośność ale nie ma go kiedy kupiłem. Jeżeli ktoś miał by jakies sugestie a może miał ktoś podobny problem to będę bardzo wdzięczny za pomoc.
pzdr

3.0 BMK 224KM

Post autor: 3.0 BMK 224KM » 10 lip 2014, 00:31

pora wymienić olej, wałek rozrządu, zatankowane na bliskiej, no nie wiem najlepiej podpiąć pod komputer

krzychu88
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 24 cze 2014, 09:23
Lokalizacja: Polska

Post autor: krzychu88 » 13 lip 2014, 13:39

Rozrząd wymieniony 30tyś temu,olej 5tyś temu a tankowany na Orlenie...podepnę pod kompa i zobaczymy co pokarze... <mysli>

Zbyszko
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 17 lip 2014, 00:29
Lokalizacja: landshut

Post autor: Zbyszko » 17 lip 2014, 11:46

Witam mam takie pytanko ...we Wrocławiu lub okolice mozna wykonać gdzieś ten zabieg związany z przeróbką tej nieszczęsnej pompy bo właśnie stałem się "szczęśliwym posiadaczem " a6 która cały czas lata w Niemczech :) pozdrawiam

HUBERTUS7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 04 kwie 2009, 19:00
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: HUBERTUS7 » 06 sie 2014, 16:33

Witam Szanownych kolegów. Mógłby mi ktoś polecić jakiegoś dobrego mechanika zajmującego sie przeróbką napędu pompy z Lubelskiego, najlepiej okolice Kraśnik albo Lublina. Z góry dziekuję za pomoc, pozdrawiam.

marioa6c6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 15 sie 2014, 22:52
Lokalizacja: Legnica

Post autor: marioa6c6 » 21 sie 2014, 18:18

Cześć,

a ja mam pytanie dotyczące silnika:
2.0TDi 2010r. - czy tu występuje problem z imbusikiem (ołówkiem) do pompy oleju ?

Mam na myśli czy też trzeba go wymieniać ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga