Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Pomocy geometria quattro Wroclaw

Zawieszenie
ODPOWIEDZ
Audycja
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 126
Rejestracja: 18 maja 2013, 20:10
Lokalizacja: Wrocław

Pomocy geometria quattro Wroclaw

Post autor: Audycja » 19 wrz 2013, 11:27

Witam moze ktos polecic jakis kompetentny warsztat ktory zrobi dobrze geometrie w quattro tylko nie Latex bo ci juz polegli fachowcy po wymianie wachaczy pojechalem do nich bo ktos na forum polecal wiec ustawili w foto pierwszy pomiar i drugi pomiar juz po poprawce i dwuch scietych oponoch od wewnatrz z przodu po trzech miesiacach a najlepsze jest to ze teraz wmawiaja mi ze juz jest wszystko wporzodku albo oni sa nienormalni albo uwazaja ze ja jestem autko nie bite i nie wjechalem w zadna dziure opony index y .Z gory dzieki Obrazek Obrazek

[ Dodano: 2013-09-19, 11:33 ]
przed ustawianiem na pomiarze tylko lewy kat przud byl delikatnie przestawiony ale nie dali wydruku z przed ustawiania.

[ Dodano: 2013-09-19, 11:35 ]
"przod "sory to nerwy :|

[ Dodano: 2013-09-19, 11:40 ]
w pierwszym ustawie po lewej na foto zauwazylem ze ustawili geometrie na audi c5 o ile to ma znaczenie a w drugim foto ustawili juz na a6 tyle ze jak dla mnie zepsuli jeszcze gozej Prosze o wasze opinie.

Awatar użytkownika
Zagór
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1236
Rejestracja: 03 mar 2011, 15:17
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T APU 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Zagór » 19 wrz 2013, 11:48

Słabo widać wartości pomiarów - zrób lepsze foty.

Ale z tego co udało mi się wypatrzeć, na początek, to trzeba znaleźć ogarniętego diagnostę od zawieszenia :(
Należy się dokładnie przyjrzeć wózkom zawieszenia, zwrotnicom po lewej stronie bo są niewłaściwe wartości PK - a ten parametr jest regulowany, ale przesunięciem wózka - co nie jest do końca u Ciebie do przeprowadzenia, bo zmienią się wartości dla prawej strony auta - a po prawej jest prawie idealnie, przeciągnięcie przedniej belki na prawo, żeby zmienić PK lewego koła, spowoduje że wyjedzie na większe PK prawe koło, i możliwe, że wyleci poza tolerancję.
Zawias seryjny?
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2013, 18:03 przez Zagór, łącznie zmieniany 1 raz.

Audycja
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 126
Rejestracja: 18 maja 2013, 20:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Audycja » 19 wrz 2013, 12:01

Zawias seryjny proponuje kliknac w zdjecie i powiekszyc .A zna ktos gdzie ustawie we Wrocku geometrie dobrze?

Awatar użytkownika
Zagór
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1236
Rejestracja: 03 mar 2011, 15:17
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T APU 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Zagór » 19 wrz 2013, 18:13

Audycja pisze:Zawias seryjny proponuje kliknac w zdjecie i powiekszyc .A zna ktos gdzie ustawie we Wrocku geometrie dobrze?
Klikam i powiększam - aż takim ignorantem nie jestem, ale oczy już trochę nie takie, i przy powiększeniu albo jest pikseloza, albo nic nie widzę :(

A masz jakieś stare pomiary tego auta?? Było zawsze dobrze, zawias bez luzów?
Lewe przednie koło, nie dość, że ma złe PK, to jeszcze WSZ jest inne niż prawego - coś się wydarzyło - jeśli kiedyś było dobrze, to ewidentnie coś się poddało i pogięło - najczęściej jest to zwrotnica :(

Audycja
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 126
Rejestracja: 18 maja 2013, 20:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Audycja » 19 wrz 2013, 18:44

Przed bylo wszystko git pomiaru nie mam bo wywalilem to bylo ze 2 lata temu teraz jak wymienilem zawieche to z przodu po wymianie byl lekko przestawiony na minusie KP kola lewego reszta na zielono przed ustawianiem tak pokazywal kap w tej firrrmie Latex jak zaczeli ustawiac to musieli cos zrypac bo scielo mi opony mowilem im ze jest tam punk Q czy potrafia ustawiac quattro wiec stwierdzili ze nie ma problemu jak wrucilem do nicz po 3 miesiacach do reklamacji z walnietymi oponami to stwierdzili ze tam jest w punkcie q specjalistyczny klucz ktory ma tylko aso ale oni mimo wszysko poprawia ten kat przez ktory scieo mi opony no i jak na foto tak ustawili ze zrypali jeszcze bardziej kat przod tyl i wyprzedzanie sfoznia a i srodek masakra grzebali cos przy lewym kacie na poprawce przy kielichu nawet poprawili ten kat prawy ale kws przestawili i tyl z tego co ja wiem to katy ustawia sie wlasnie na kolysce tak jak napisales najgorsze w tym wszystkim jest to ze nie wiem gdzie we Wrocku jechac bo jak dzwonie i slysza o quattro to jest odmowa

enduro7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1365
Rejestracja: 03 lut 2010, 21:03
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T AJL 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: warminsko-mazurskie

Post autor: enduro7 » 19 wrz 2013, 20:00

miałem podobny problem z pk przodu jedna strona ok druga min poza granicami zawias rozpinany i luzów nie stwierdzono zawias ori 150 tys nalotu . zmiana na nowy lemforder i wszystko wróciło do normy bez przesuwania ławy-sanek smrodził jeden z wachaczy na tuleji.
po prostu straciła sztywność i się rozjechało .co do tyłu jeśli nie ma luzów i nie było podparcia się o krawężnik to stawiał bym na sprzęt diagnostyczny lub jego kalibrację

Audycja
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 126
Rejestracja: 18 maja 2013, 20:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Audycja » 19 wrz 2013, 20:32

Wahacze maja 3 miechy wiec raczej nie powinno sie z nimi nic dziac ale dzieki za sugestie a czy ktos moze polecic kogos we wrocku kto ogarnie temat ??????

[ Dodano: 2013-09-19, 20:33 ]
Poza aso oczywiscie bo ci wolaja 600 zl ale twierdza ze ogarna.

enduro7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1365
Rejestracja: 03 lut 2010, 21:03
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T AJL 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: warminsko-mazurskie

Post autor: enduro7 » 19 wrz 2013, 21:14

nie sugerował bym się tym żę nowe .miałem kiedyś przypadek żę po założeniu 4 nowych tuleji met -gum co prawda w b4 zawias się tak rozjeżdzał na rondzie az opony piuszczały przy 15 km/h a pomiar geometri pokazywał cuda w zależności ile razy bujnełeś auto .po wym na ori tuleje wszysko ok .jakość części to u nas loteria podrabiane jest wszystko

Audycja
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 126
Rejestracja: 18 maja 2013, 20:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Audycja » 23 wrz 2013, 11:54

A wiec Panowie problem rozwiazany po prostu trzeba bylo fachury do zrobienia tej geometrii poprzestawiali troche kolyska katy naprawili i problem z glowy oto wynik co fachura to fachura niema co dzieki za wszystkie podpowiedzi <rotfl> Obrazek


Inni kupuja maszyny za kilkadziesiat tys.i nie wiedza jak tym sie posluzyc a inni maja sprzet i maja wiedze a wiedza niezastapiona.

Pacific tdi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 220
Rejestracja: 28 kwie 2015, 22:17
Imię: Dawid
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: zdolnyśląsk

Post autor: Pacific tdi » 04 gru 2016, 15:35

Szkoda, że nie napisałes kto Ci to zrobił dobrze.

[ Dodano: 2016-12-04, 15:35 ]
Ja zrobilem na sprzęcie 3D i wyszlo tak:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

mariosrs
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 25 mar 2010, 16:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomocy geometria quattro Wroclaw

Post autor: mariosrs » 09 mar 2021, 13:09

szkoda ze nie napisales gdzie to robiles bo tez szukam kogos we wroclawiu :(
Mario

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga