Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Zawieszenie SKV Germany - wahacze i końcówki drążków

Zawieszenie
ODPOWIEDZ
ESEN, SKV koniec reklamy

Post autor: ESEN, SKV koniec reklamy » 10 cze 2016, 09:27

krolpemo pisze:Zamontowalem u siebie również komplet z skv. Narazie zrobiłem 1k km i auto dużo lepiej się prowadzi,jest cicho(stare miałem prawie wszystkie od nowości). Jest sztywno. Dostajemy cały komplet, nic nie brakuje w zestawie. Jak dla mnie to są dobrze wykonane. Zobaczymy ile wytrzymają. Jak narazie jestem zadowolony :)
Dziękujemy za pozytywną opinię. Pierwsze wrażenie jest ważne. Czekamy na dalszy rozwój wydarzeń i na Państwa opinie po upływie większej ilości km =)

palec85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 757
Rejestracja: 23 wrz 2015, 13:55
Imię: Jacek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7 TDI
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa, Polska
Kontakt:

Post autor: palec85 » 11 cze 2016, 18:06

Zauwazylem cos dziwnego po zmianie wahaczy (chyba ze wczesniej nie zwracalem uwagi) a mianowicie w momencie wjechania na kraweznik jak i zjezdzania z niego (nie zawsze ale przewaznie) jest jedno piskniecie,typowy dzwiek gumy. Czy moze to byc zwiazane z nowymi tulejami i tym ze auto stalo na sloncu i to mialo jakis wplyw?zawieszenie nie bylo skladane w zwisie, co prawda na podnosniku ale byly kobylki podkladane.

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7171
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 14 cze 2016, 14:53

Udało mi się w końcu w weekend wymienić wahacze. Praktycznie u mnie wszystko z pierwszego montażu w fabryce - po założeniu 235/45/17 niestety zacząłem oddczuwać lekkie pływanie i ciąganie w koleinach

Pierwsze wrażenie po otrzymianiu paczuszki pozywtywne. Wahacze oddzielnie popoakowane , komplet śrub powlekanych. Sprawiaja wrażenie solidnych , odlew wygląda ok.

Nie wymieniłem jedynie końcówek drążków bo w zeszłym roku były założone nowe Lemfordera.

Cały przód zajął mi około 3,5 godziny , ale nie miałem niespodzianek ze śrubami ( górna od sworzni 1,5 roku temu przy wymianie amortyzatorów zasmarowana smarem ) , ze zdejmowanych wahaczy najbardziej zużyte były Banany i górne tylne ( rozciągnięte i pozrywane tuleje , luźne sworznie ale bez luzów pionowych ). Śruby dokręcone po opuszczeniu na klocki drewniane.

Jeszcze nie byłem na zbieżności ale raczej nic się nie zmieniło bo aiuto jeździ prosto i kierownica też bez zmian , odbija sam itd. - postaram się jak najszybciej skontrolować żeby nie było niespodzianek.

Pierwsze wrażenia super , auto jedzie jak po szynach , w koleinach trzyma , nie ciąga kierownicą , brak skrzypienia , pisków itd. Wahacze zmienione przy 237800 KM będą na bieżąco zdawał relację.

Parę fotek:
przed pracą <okok>
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Jedyna różnica w wahaczach , tak jak u kolegi dawid018

Obrazek


Po zamontowaniu:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek





Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

mrporpoise
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 320
Rejestracja: 13 mar 2016, 22:30
Imię: Leszek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: mrporpoise » 14 cze 2016, 16:11

Podziwiam :)

ESEN, SKV koniec reklamy

Post autor: ESEN, SKV koniec reklamy » 14 cze 2016, 16:44

Wielkie dzięki bendzji za zdjęcia i komentarz. Jak zrobisz zbieżność to dla pewności daj znać czy wszystko w porządku. Z naszej strony nie pozostaje nic innego jak tylko życzyć szerokiej drogi i czekać na Wasze kolejne relacje.

Pozdrawiam
Łukasz

Gość.

Post autor: Gość. » 14 cze 2016, 18:18

Skoro nie ruszales drązków to nie trzeba nic ustawiac :)

mrporpoise
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 320
Rejestracja: 13 mar 2016, 22:30
Imię: Leszek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: mrporpoise » 14 cze 2016, 19:13

No jak nie :P Trzeba trzeba ;)

Gość.

Post autor: Gość. » 14 cze 2016, 19:47

2 albo 3 razy rozbierałem zawieche i nie trzeba nic ustawiac bo niby co? Oczywiście jak ruszamy końcowki drazków to zbieżnośc idzie sie kopac jak nie to nic nie musiałem robić.

No chyba ze w A6 zawiecha jest jakas niepełnosprawna <glupek>

mrporpoise
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 320
Rejestracja: 13 mar 2016, 22:30
Imię: Leszek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: mrporpoise » 14 cze 2016, 20:14

Po prostu nie wiesz czy czegoś nie przestawiłeś, czy elementy się minimalnie nie różnią wielkością, czy poprzednio zbieżność nie była ustawiana poprawnie i co tam jeszcze chcesz. Grunt jest taki, że na oko nie ocenisz czy wszystko jest ok i po prostu należy odżałować te 80-100 zł i mieć pewność... a to akurat rzecz która wpływa na bezpieczeństwo jazdy. :P

Gość.

Post autor: Gość. » 14 cze 2016, 20:37

Nie ma żadnej regulacji geometrii u mnie chyba że bede przesuwał sanki. Zbieznośc jesli była przed OK to bedzie i po-musi. Jeśli sie skopie cos tzn że zawiecha nie jest kompatybilna czyli jakies sa oznice w wymiarach które byc nie powinny :]

Nie jeden się ze mna na forach wykłócał a ja swoje twierdze i przy 300km/h wczoraj mi szło jak po szynie :P

Moja A8 nigdy nie widziała żadnego huntera 3d itp jedynie pan Henio i jego PRLowskie lampy 2x przez 8lat :)

mrporpoise
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 320
Rejestracja: 13 mar 2016, 22:30
Imię: Leszek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: mrporpoise » 14 cze 2016, 20:48

Bo nie liczy się żaden hunter, tylko właśnie Pan Henio. Dobry fachowiec to i na "sznurki" ustawi :P

Natomiast właśnie co do tego 'być nie powinny' pije i do tego, że przykładowo odkręcając zwrotnicę, co musisz zrobić w A6, też możesz minimalnie coś przestawić. Zatem stosując zasadę ograniczonego zaufania, należy po takiej ingerencji odwiedzić Pana Henia i mieć pewność a nie gdybać :P

Takie moje zdanie ;)

Gość.

Post autor: Gość. » 14 cze 2016, 20:54

mrporpoise pisze:Bo nie liczy się żaden hunter, tylko właśnie Pan Henio. Dobry fachowiec to i na "sznurki" ustawi :P
Za to mnie zlinczowali nie raz :d

Henio ustawiał tylko zbieżnośc po wymianie drazków bo jak sam powiedział nie ma możliwości by przy zwykłym serwisie zawieszenia cokolwiek sie mogło zmienić.
Tak samo twierdza mechanicy i ja też. Zwrotnice wykrecałem tez i no nie ma opcji sruba wejdzie na miejsce skrecamy i jest jak było.

Możecie oczywiście inwestowac i sprawdzać(henio 30-40zł za sprawdzenie 60-70 za jakies regulacje w zaleznoci jak śrubki bedą szły) Huntery juz 150 wzwyż ja slyszaałem i zawsze knocą :d

Jelsli po sprawdzeniu jednak bedzie ok a auto nie teges to hmm zawiecha nie dobra.

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7171
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 14 cze 2016, 21:06

Tuleje Banana wyciągnięte były , jeśli na takich bya ustawiana zbieżność ostatnio to możexbyć jakaś minimalna różnica.

Jak zmieniałem amortyzatory tylko to zbieżność się rozjechała więmożna sprawdzić nie zaszkodzi.

Gość.

Post autor: Gość. » 14 cze 2016, 21:08

Przy amorach się zbieżnośc rozjechała??

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7171
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 14 cze 2016, 21:13

Tak , musiała się zmienic wysokość najwyrazniej

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga