Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Zawieszenie SKV Germany - wahacze i końcówki drążków

Zawieszenie
ODPOWIEDZ
ESEN, SKV koniec reklamy

Zawieszenie SKV Germany - wahacze i końcówki drążków

Post autor: ESEN, SKV koniec reklamy » 02 maja 2016, 20:43

Witam,

Na wstępie chciałbym się przedstawić, jestem Wojtek i reprezentuje firmę ESEN głównego dystrybutora części SKV Germany.

Po prześledzeniu wielu wątków na temat wahaczy krążących po forum, mogę stwierdzić iż nie wiele osób poznało markę SKV Germany, której zawieszenie na rynku jest od ponad 4 lat jednak ciągle o nim mało słychać.... Na ogół gdy o czymś nie słychać znaczy że jest dobre,tak jest w tym przypadku chcielibyśmy jednak by było o tym słychać że jest dobre :D

Dlatego chciałbym złożyć Wam pewną propozycję, jako główny dystrybutor marki SKV Germany chcielibyśmy zaoferować w ramach testu w bardzo niskiej cenie 99zł za komplet wahaczy SKV Germany do sprawdzenia i podzielenia się na forum swoimi doświadczeniami jak się sprawują.

Przewidujemy 5 zestawów w tej cenie, o tym komu z chętnych do testu przyznamy zadecydujemy 10 maja termin zapisów na owe wahacze do 9 maja.

Chcąc uniknąć trolowania ze strony konkurencji, która wzięłaby wahacze tylko po to by wypisywać głupoty powyższa oferta na wahacze jest dla użytkownika forum, który ma co najmniej 10 postów , konto minimum od 9 miesięcy na forum i który rzeczywiście będzie w stanie je przetestować i który naprawdę je użyje a wynikami testu podzieli się na tym forum

Prosimy, więc osoby chętne na zakup wahaczy w tej cenie o wpisanie się w tym wątku oraz o zadeklarowanie w ciągu jakiego okresu są w stanie zamontować je w swoim aucie i podzielić się opinią tutaj na forum. Mile widziane własne sugestie dotyczące tego w jaki sposób ten test możecie przeprowadzić(np. opinia po 5tys km/10tys.km/20tys. km/40tys km.)
Do 9 maja prosimy o zgłaszanie swoich pomysłów, osobom które się najkonkretniej określą wyślemy wahacze w promocyjnej cenie.

Pozdrawiam

Wojtek
Ostatnio zmieniony 02 maja 2016, 21:31 przez ESEN, SKV koniec reklamy, łącznie zmieniany 3 razy.

lol72
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 248
Rejestracja: 28 sie 2011, 20:35
Imię: Włodzimierz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7 TDI
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Żory

Post autor: lol72 » 02 maja 2016, 20:55

Szkoda, że w piątek kupiłem febi, bym potestował.
Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia... 298kM 600Nm quattro

marcin85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 309
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:57
Imię: Forum Audi
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.2 FSI 255KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Automat
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Łódź

Post autor: marcin85 » 02 maja 2016, 21:19

konto na forum ponad 6 lat i może było by dobrze po testować też na różnych silnikach u mnie ANK czyli S6 C5 avant ( a nie jakieś 1.8 na 16 calach jeżdżące po mieście, oczywiście nikogo tutaj nie obrażam żeby nie było ) ) także ciężkie auto i miałbym rozeznanie bo w ostatnie 2 miesiące 5tys km zrobiłem także też coś można by powiedzieć do tego po wszelkich drogach tj od autostrad niemieckich po polskie polne drogi, do tego mam obniżone auto na gwincie i koło 19 także zawieszenie dostaje dobrze po du... co do montażu to na drugi dzień po odbiorze przesyłki mam miejsce narzędzia i umiejętności ( znam procedure montażu itd ), dodam tylko że urodziny 9 maja to od razu bym miał prezent <lol>, u mnie akurat zawiecha bardzo dużo pracuje w ciężkich warunkach także były by to dosyć obrazowy test do tego raczej styl jazdy nie emerycki rzekłbym że idealny do waszych potrzeb oczywiście wszystkim się podzielę ( fotorelacja z montażu jak najbardziej możliwa ) <okok>

Awatar użytkownika
Mazdomania
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3333
Rejestracja: 06 sie 2013, 09:16
Imię: Gosia
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 335KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Łęczna/Puławy

Post autor: Mazdomania » 02 maja 2016, 21:56

Moim zdaniem dla osób które załapią się do grupy testującej wahacze powinna być od razu dołączona procedura wymiany, bo wymienić, a wymienić to jest różnica i nie każdy potrafi to zrobić prawidłowo.
motostacja - części samochodowe.

marcin85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 309
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:57
Imię: Forum Audi
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.2 FSI 255KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Automat
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Łódź

Post autor: marcin85 » 02 maja 2016, 21:59

Dlatego Gosia od razu napisałem że wiem jak wymienić dociąganie na opuszczonym aucie z momentem, ale w sumie bardzo dobra uwaga, dobrze że napisałaś <okok>

Awatar użytkownika
Mazdomania
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3333
Rejestracja: 06 sie 2013, 09:16
Imię: Gosia
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 335KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Łęczna/Puławy

Post autor: Mazdomania » 02 maja 2016, 22:02

Nie chodziło mi o Ciebie akurat ;) tylko ogólnie o innych potencjalnie zainteresowanych <okok>
motostacja - części samochodowe.

enduro7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1365
Rejestracja: 03 lut 2010, 21:03
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T AJL 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: warminsko-mazurskie

Post autor: enduro7 » 02 maja 2016, 22:13

marcin85 pisze:Dlatego Gosia od razu napisałem że wiem jak wymienić dociąganie na opuszczonym aucie z momentem, ale w sumie bardzo dobra uwaga, dobrze że napisałaś <okok>
a jednak o czyms zapomniałeś - o ustawieniu górnych pod odpowiednim kątem
górnych nie dokręca się na opuszczonym tylko na stole z zachowaniem kąta
mój lemforder ma 30 tyś i jest ok tak żę nie skorzystam

ESEN, SKV koniec reklamy

Post autor: ESEN, SKV koniec reklamy » 02 maja 2016, 22:13

Moim zdaniem dla osób które załapią się do grupy testującej wahacze powinna być od razu dołączona procedura wymiany, bo wymienić, a wymienić to jest różnica i nie każdy potrafi to zrobić prawidłowo.
Jest to bardzo cenna uwaga, przyznam szczerze, że wychodziliśmy z założenia, że skoro się ktoś bierze za wymianę to ma o tym pojęcie.... Sprzedaliśmy kilka tysięcy sztuk tego zawieszenia, na chwilę obecną nie mieliśmy nawet jednego zgłoszenia reklamacyjnego. Jednak, faktycznie skręcanie na sztywno jest widać w modzie i później dziwy że buda 2cm wyżej stoi niż przed wymianą....

Awatar użytkownika
Mazdomania
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3333
Rejestracja: 06 sie 2013, 09:16
Imię: Gosia
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 335KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Łęczna/Puławy

Post autor: Mazdomania » 02 maja 2016, 22:55

Dystrybutor SKV pisze:Jest to bardzo cenna uwaga, przyznam szczerze, że wychodziliśmy z założenia, że skoro się ktoś bierze za wymianę to ma o tym pojęcie....
No właśnie najczęściej jest zgoła odwrotnie :( Prawie każdy warsztat podejmuje się wymiany zawieszenia, ale z wiedzą jest cienko, a z wielowahaczem tak łatwo nie ma. Ja u siebie mam z tyłu poliuretany włożone i firma która która mi je zakładała (producent owych tuleii) na bank cały tył skręcała "w powietrzu" na podnośniku (pod podnośnikiem kanału nie było, więc innej opcji nie ma). Sprawdzam co 2-3 miesiące i dwie tuleje tylnych górnych przednich wahaczy mają minimalny luz, pozostałe ok. Przednie górne wahacze (ori Lemfordery) w zwykłym warsztacie wymieniałam ok. 4 miesiące przed tyłem. Jeżdżę na nich ponad rok (+/-30tkm) i wszystko z nimi ok.

Niemniej jednak nie raz na forum czytałam, że po 5 czy 8 tkm Lemfordery poszły na śmietnik - więc na pewno w takich przypadkach o prawidłowym montażu można zapomnieć.
motostacja - części samochodowe.

marcin85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 309
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:57
Imię: Forum Audi
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.2 FSI 255KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Automat
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Łódź

Post autor: marcin85 » 02 maja 2016, 23:14

enduro7, Dzięki za przypomnienie, fakt kompletnie o tym zapomniałem proszę opisz coś więcej dla potomnych i przypomnienia jak możesz <okok>
Mazdomania, Chodziło mi, że nie o mnie piszesz tylko, że przypomniałaś ogólnie dzięki <okok>

krolpemo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 15 cze 2015, 10:40
Lokalizacja: Nt

Post autor: krolpemo » 03 maja 2016, 16:38

Ja jestem na wymianie wachaczy, miałem już zamawiać Master sporty. Jeżeli chcecie mogę być królikiem doswiadczalnym.
A6 C5 2.8z lpg. 18' fele, seria.
Podhale-srednie drogi-teren miejscami gorzysty.
Relacja co 5-10k.
Ostatnio zmieniony 04 maja 2016, 07:13 przez krolpemo, łącznie zmieniany 1 raz.

Gość.

Post autor: Gość. » 03 maja 2016, 16:51

To dotyczy tylko A6 czy tez obsługujecie podobne zawieszenia w A8,A4? Tylko prżod czy tez tył,całość? Już to widzę z esem hehe. Dystrybutor :D
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Gość., łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
teiwaz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 339
Rejestracja: 06 cze 2014, 12:18
Imię: Darek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI CANA 190KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: teiwaz » 03 maja 2016, 19:22

Ja z chęcią bym potestował choćby z czystej ciekawości jak się będą zachowywać, a że często grzebie przy aucie to wrzucenie kompletu na auto to żaden problem, ewentualnie jak ma być pełna profeska to mogę zlecić montaż w serwisie bosh. Mogę nawet dokumentować fotografiami montaż i kolejne relacje co 5, 10 ,15 tyś itd.

maly81
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 291
Rejestracja: 07 lis 2013, 08:55
Imię: Janek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2003
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bałystok
Kontakt:

Post autor: maly81 » 03 maja 2016, 19:49

ja mogę po testować jestem mechannikiem i pracuje w warsztacie, wiem jak je się montuje

Mauros88
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 129
Rejestracja: 22 lut 2016, 19:00
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: Mauros88 » 03 maja 2016, 23:20

Z ciekawości do Allroada C5 tez macie wachacze? :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga