Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C4] Uderzenie w krawężnik

Zawieszenie
ODPOWIEDZ
basior88
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 04 paź 2010, 21:52
Lokalizacja: Kuzawka
Kontakt:

[A6 C4] Uderzenie w krawężnik

Post autor: basior88 » 25 sty 2011, 23:45

Witam.

Wczoraj dosyć mocno zarzuciło mi tyłem. Efektem tego było uderzenie prawym tylnym kołem w krawężnik. Felga jest troszeczkę skrzywiona, powietrze z opony nie schodzi na szczęście.
Samochodu nie znosi, jedzie prosto lecz słychać z tyłu lekki "szum" podczas jazdy. Prawa felga jest lekko wgniecona, choć koła są proste, no może tylne prawe jest troche krzywe. Dół koła jest bardziej w stronę samochodu. Największy problem jest w tym, że cała tylna belka wraz z kołami jest przesunięta w lewo. Lewe koło jest równo z błotnikiem a prawe jest ostro schowane. Przesunęło się o dobre 0,5cm jak nie więcej... Więc moje pytanie jest takie, można jak na razie tak jeździć i nic sie nie stanie? I jak wysokie są koszty naprawy tego i czy naprawię to gdzieś w najbliższym warsztacie? Jestem bardzo zdenerwowany bo w sumie to nie moja a ojca A6. W niedługim czasie ojciec wybiera się w trasę ponad 200km w jedną stronę, można jechać? Proszę o pilną odpowiedź, jestem tu nowy.

surowy
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 448
Rejestracja: 02 lis 2008, 00:03
Imię: Robert
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 170KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Wa-Wa
Kontakt:

Post autor: surowy » 25 sty 2011, 23:56

Prawdopodobnie szybko zajeździsz opony.
Po za tym, skoro masz przestawioną oś, to może się nieciekawie zachowywać na drodze i to będzie po prostu niebezpieczne.
Kolejną rzeczą jest to, że nie wiadomo, jak to wszystko teraz się będzie trzymać i czy nie wystarczy na przykład jakaś dziura, żeby koło nie wyskoczyło (to już czarny scenariusz, ale ryzyko jakieś tam jest).

Wszystko to jednak jest gdybanie, jedź jak najszybciej sprawdzić jak to wygląda na kanale, ja bym bał się jechać w trasę tym samochodem.

basior88
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 04 paź 2010, 21:52
Lokalizacja: Kuzawka
Kontakt:

Post autor: basior88 » 26 sty 2011, 00:04

W sumie to zrobiłem jeszcze na tym jakieś 10km bo wracałem do domu i jedyne co się zmieniło, to szum z tyłu. Auto na prawdę jedzie prosto, hamulec ręczny działa bez zarzutu i przy hamowaniu nie zarzuca. Felgę mam zapasową. Co mogło się skrzywić w zawieszeniu??
Zarzuciło bo okazało się że z tyłu są letnie gumy. A miałem tylko pojechać zatankować...

Iroxxx
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 68
Rejestracja: 08 sie 2010, 14:30
Lokalizacja: Jordanów

Post autor: Iroxxx » 26 sty 2011, 21:20

Cieżko tak ocenić, trzeba wjechać na kanał i sprawdzić wszystko

Awatar użytkownika
Dodek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 466
Rejestracja: 18 paź 2009, 11:49
Imię: Damian
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1992
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Post autor: Dodek » 27 sty 2011, 22:07

basior88 pisze:Co mogło się skrzywić w zawieszeniu??
elementy belki mogły sie skrzywić albo jej mocowanie do podwozia mogło pokrzywić
Łan tu sri TDI :mrgreen:

basior88
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 04 paź 2010, 21:52
Lokalizacja: Kuzawka
Kontakt:

Post autor: basior88 » 27 sty 2011, 23:57

Audiczka stoi już u mechanika. Położył się pod samochód i zaczął straszyć że może być ruszona rama. Wszystko okaże sie w niedziele bo wtedy będzie do odbioru

byggdavid
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 292
Rejestracja: 17 sie 2010, 20:35
Lokalizacja: PABIANICE

Post autor: byggdavid » 29 sty 2011, 17:48

jak w fura.?.co ze starym.? dowiedzial sie o akcji :-)

basior88
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 04 paź 2010, 21:52
Lokalizacja: Kuzawka
Kontakt:

Post autor: basior88 » 29 sty 2011, 19:17

Stary nic nie wie, we wtorek wraca ze szpitala dopiero :D mechanik se wali w bambuko, naprostował belke a o łożysku nie pomyślał... Dalej jest lekko przesunięta, koło jest krzywe. Zapłaciłem 280zł praktycznie za nic. Dzisiaj zawiozłem z powrotem, <font color='red'><b>censored</b></font>*łem go, przewiozłem i mówił że coś dalej będzie kminił. Na poniedziałek ma być niby gotowa. Jak nic nie zrobi to podskocze na najbliższą stację do ustawiania zbieżności i najwyżej kupię całą nową belkę z czopami. Dowiedziałem się też, że wszystkie świece są popalone...

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga