Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Audi A6 C6] Woda pod dywanikiem od strony kierowcy. Pomocy

Wnętrze
nawigator
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 18
Rejestracja: 06 sty 2014, 08:04
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: nawigator » 23 lip 2014, 14:41

Panowie i Panie,
U mnie w czasie opadów pojawia się woda tutaj. Czy ktoś z Was spotkał się już z tak cieknącą wodą?

Obrazek
Obrazek

W 2010 była wymieniana szyba w ASO. Czy to może być przyczyna moich problemów?

Rozebrałem całą prawą stronę… Lałem wodę na drzwi, na szybę od góry… Nawet kropelki wody! Pod wykładziną jest suchotko (brak jakichkolwiek śladów po wodzie). Woda leci NA wykładzinę i na niej zostaje. Pojeździłem po kałużach - również zero wody… Dalej nie wiem skąd to cieknie. I oczywiście na chwilę obecną okazuje się, że musi padać na cały samochód.

Matteoz21
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 28 maja 2014, 15:24
Lokalizacja: Garwolin

Post autor: Matteoz21 » 06 wrz 2014, 15:16

Odświeżę temat :)
Również pojawiła mi się woda pod nogami kierowcy, spływa centralnie po środku pod wykładzinkę. Gdy lałem wodę na przednią szybę dość szybko, po zlaniu ok 3 litrów woda zaczyna cieknąć, przy wolniejszym polewaniu nic nie leci dlatego podejrzewam zapchane kanały odprowadzające.
Moje pytanie- czy żeby dostać się do tych kanałów konieczny jest demontaż wycieraczek i podszybia? Ile jest tych kanałów?

Pozdrawiam

Cinek1985
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 02 lip 2013, 06:51
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Police

Post autor: Cinek1985 » 28 gru 2016, 22:29

Witajcie.
Odgrzewam być może kotleta ale skoro nie było odpowiedzi to opiszę jak się uporalem z identycznym problemem. Winę zazwyczaj ponosi niedrozny odpływ z podszybia gdzie powstaje dosłownie wanienka wody która jeśli nie trafi stopniowo nieszczelnosciami typu przepusty kablowe do środka auto to trafi wykoncu gdy już przeleje się do układu wentylacji. W moim przypadku wybrałem wiadro wody gdy odchylilem dywanik u pasażera oraz wyjąłem totalnie mokre filtry kabinowe. Do uzdrowienia wystarczy podniesc maskę zdjąć osłonę plastikową przy Grodzisk (demontaż wycieraczek zbędny bo tej osłony nie ruszamy) Następnie ja poradziłem sobie kawałkiem drutu by udroznic odpływ znajdujący się za cylinderkami sterującymi od ogrzewania. Jeśli ktoś potrzebuje naprowadzenia to pisać. Teraz jestem na etapie suszenia wnętrza co przy tej pogodzie potrwa. Tematu nie ma co bagatelizować ponieważ zarówno we wnece pod maską jest sporo sterowników a pod wykładzina i masa kabli i również sterowniki. Mnie przed poważna awaria uratowała dobra izolacja kabli oraz szczelność sterowników i zadlawien kabli

daniel1997

Post autor: daniel1997 » 29 gru 2016, 22:59

Panowie borykałem się z mokrą podłogą po stronie kierowcy od dłuższego czasu :( podszybie sprawdzone itp. a dzisiaj okazało się, że pękła rurka od spryskiwacza tylnej szyby <wnerw> problem rozwiązany <radocha>

Ciacho14
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 23
Rejestracja: 07 lip 2018, 20:21
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Ciacho14 » 28 lut 2020, 22:06

Panowie mam ten sam problem. Jeden odpływ odetkalem, ten za zbiorniczkami ogrzewania ale nie mogę znaleźć tego odpływu po stronie koerowcy. Może mnie ktoś naprowadzić? Jakieś zdjęcie czy coś? Gdzie to się znajduje bo nie mogę znaleźć. No i jak ten odpływ po tej stronie wygląda?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga