Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Montaż przycisku z A8 D3 możliwy?

Wnętrze
ODPOWIEDZ
Majkel007
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 07 cze 2017, 23:17
Lokalizacja: Kielce

Montaż przycisku z A8 D3 możliwy?

Post autor: Majkel007 » 30 sty 2020, 14:40

Cześć
Jak pewnie większość z was tutaj na forum mam świra na punkcie dokładania bajerów do mojej A6 C6. Widziałem niedawno taki przycisk montowany w A8 D3 (nr części 4E2959785) który służy do przesuwania fotela przedniego pasażera z tylnej kanapy. Ze względu, że ja mam w pełni elektryczne fotele, więc tak pomyślałem: Czy jest możliwość instalacji takiego przycisku ?
Generalnie o samym przycisku nawet na forach o A8 za dużo informacji się nie dowiedziałem. Jak myślicie da radę? Zachęcam do dyskusji :)

carlos777
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1169
Rejestracja: 04 gru 2017, 14:21
Imię: Karol
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 DLHA 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: carlos777 » 30 sty 2020, 14:55

Sam przycisk to mało.
Zostaje kodowanie modułów.
Nie każdy moduł przyjmie kodowanie z A8.

Awatar użytkownika
_wladi_
Moderator
Moderator
Posty: 761
Rejestracja: 31 gru 2019, 14:29
Imię: Włodek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2017
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI 190KM DDDA
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: YL
Kontakt:

Post autor: _wladi_ » 30 sty 2020, 18:29

A jakby z mostkować jakoś przycisk o którym mowa z przyciskiem od fotela przedniego odpowiedzialnego za przesuwanie przód-tył?

SlaVkoEG
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 28 lis 2019, 17:29
Lokalizacja: new york

Post autor: SlaVkoEG » 30 sty 2020, 21:42

Teoretycznie powinno działać równoległe wpięcie drugiego przycisku pod ten przy fotelu. Nie wiem jak by to w praktyce wyglądało, czy by jakiś błędów nie było itp. oraz coby się stało np. w momencie gdyby jednocześnie zostało wciśnięte przesuwanie do przodu(na pierwszym) i do tyłu (na drugim). Trzeba byłoby to jakoś zabezpieczyć np. przekaźnikami.

Awatar użytkownika
_wladi_
Moderator
Moderator
Posty: 761
Rejestracja: 31 gru 2019, 14:29
Imię: Włodek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2017
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI 190KM DDDA
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: YL
Kontakt:

Post autor: _wladi_ » 30 sty 2020, 21:51

Na moje to powinno działać i chyba nikt by się nie bawił tak żeby wciskać dwa na raz przyciski <luzik>

SlaVkoEG
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 28 lis 2019, 17:29
Lokalizacja: new york

Post autor: SlaVkoEG » 30 sty 2020, 22:33

Np. siedzi pasażer z przodu i ustawia fotel nagle ten co siedzi z tylu znajduje przycisk, pyta się lub nie "co to?" i bez zastanowienia zaczyna się nim bawić <mysli> <stres> :shock:

Może schemat się przyda:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 30 sty 2020, 23:24 przez SlaVkoEG, łącznie zmieniany 1 raz.

Majkel007
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 07 cze 2017, 23:17
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Majkel007 » 30 sty 2020, 23:15

SlaVkoEG, _wladi_, No tutaj to wiadomo, że mogło by jakieś zwarcie powstać przy równoczesnym wciśnięciu xD ale generalnie ten przycisk raczej tak dodatkowo chce mieć, bo przykładowo jak odkurzam tylną kanapę to mógłbym sobie przesunąć ten fotel, żeby mieć więcej miejsca. Albo kolejny przykład jak siedzą dwie osoby z tyłu, a z przodu nikt nie siedzi to można przesunąć fotel xD Może się to komuś wydawać zbędny bajer, jednak ja zamierzam się tym pobawić. Za tydzień zacznę coś działać w tym kierunku. No i oczywiście dodam post jak uda mi się zmajstrować :) Ogólnie to dzięki koledzy za udział w dyskusji oraz za schemat, jak zwykle jesteście niezastąpieni. Pozdrawiam :]

carlos777
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1169
Rejestracja: 04 gru 2017, 14:21
Imię: Karol
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 DLHA 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: carlos777 » 31 sty 2020, 03:21

My fachowcy mówimy na to
DRUCIARSTWO.
Można dokładać różne bajery i wodotryski ale z głową.
Kolejny właściciel miałby z naprawą takiej ulepy nie lada problem.

Majkel007
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 07 cze 2017, 23:17
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Majkel007 » 31 sty 2020, 12:21

carlos777, Bo to w będzie druciarstwo trochę xD
Aczkolwiek wiesz tak jak mówisz wszystko z głową, żeby czegoś nie popsuć. Co niestety takie ryzyko zawsze występuje przy tego typu modyfikacjach :)

jericho666A
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 20 wrz 2015, 11:53
Imię: Rafał
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI BPP 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: jericho666A » 02 lut 2020, 20:23

Hej
Tak się składa że przy przeróbce foteli na elektryczne, w schematach ELSA dla A6 spotkałem się z tajemniczym przyciskiem E157 podpiętym do tylnego prawego modułu drzwi. Z opisu wynikało że można nim ustawiać fotel pasażera. Wtedy nie udało mi się znaleźć nic więcej na temat tego przycisku, założyłem że występuje rzadko lub wcale i odpuściłem ten temat. Nie znam nawet numeru części i miejsca gdzie mógł by być zamontowany. Wg ELSY przycisk ten występuje od czerwca 2008.

Jak znajdę trochę czasu to spróbuję kupić ten przycisk z A8, podłączyć go do tylnego modułu i posprawdzać czy odpali, potestować kodowania modułów itp. Moduły poliftowe maja sporo nieznanych kombinacji więc może to odpali :)

Ewentualnie gdyby ktoś potrafił sprawdzić numer części przycisku E157 dla A6 C6, może istnieje oryginał z A6 ?

Majkel007 masz pamięć w fotelu pasażera ?
Ten pomysł z podłączaniem bezpośrednio do przełącznika fotela przedniego może nie przejść z wielu powodów.
- w przypadku fotela elektrycznego bez pamięci, przez przełącznik przechodzą spore prądy napędzające silniczki, po podpięciu tego przycisku z A8 ulegnie on natychmiastowemu spaleniu, ponieważ nie jest on do tego przystosowany
- w przypadku fotela elektrycznego z pamięcią również może być problem, bo w tym przypadku przełącznik zwiera na konkretnych pinach w sterowniku pamięci, różne rezystancje i sterownik po nich rozpoznaje co dalej robić, nie ma pewności że ten przycisk będzie posiadał odpowiednie rezystancje
- w przypadku obu wariantów problemem może być spalenie czegoś przez konflikt, gdy np. ktoś odpali przód i tył jednocześnie (szczególnie będzie to niebezpieczne w fotelu bez pamięci)

edycja:
udało mi się ustalić że ta opcja występowała w A6 w wersji long (chyba tylko w chinach), wykorzystany jest przycisk ten sam co w A8, nie wiem gdzie jest oryginalnie zamontowany, potrzebny jest sterownik drzwi 4F0 959 795 L obsługujący również dociągi, sterowniki foteli chyba wszystkie zadziałają
mody: Acc, Fotele elektryczne - kierowcy i pasażera z pamięcią, Lane Change Assist, Kamera cofania, Hak orginał, KeyLess, Elektryczna kolumna kierownicy

Awatar użytkownika
arctic_avant
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 30 lis 2019, 13:59
Imię: arctic
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: łódzkie

Re: Montaż przycisku z A8 D3 możliwy?

Post autor: arctic_avant » 03 lut 2020, 13:35

Majkel007 pisze:Cześć
Jak pewnie większość z was tutaj na forum mam świra na punkcie dokładania bajerów do mojej A6 C6.
Pokaż tą gadżeciare w dziale Nasze Auta ! ;)
@arctic_audi_avant_project

Majkel007
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 07 cze 2017, 23:17
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Majkel007 » 16 mar 2020, 22:30

Orientujecie się, czy jak od tego panelu przy fotelu przy fotelu odłączę te kostki, żeby go wyjąć. To nic mi się nie powinno rozkodować. Bo czytałem, że sterownik fotela elektrycznego ma ochronę komponentu. Ale na tym panelu to chyba same przyciski są, a sterownik gdzieś indziej ?

[ Dodano: 2020-03-16, 22:30 ]
jericho666A pisze:Hej
Tak się składa że przy przeróbce foteli na elektryczne, w schematach ELSA dla A6 spotkałem się z tajemniczym przyciskiem E157 podpiętym do tylnego prawego modułu drzwi. Z opisu wynikało że można nim ustawiać fotel pasażera. Wtedy nie udało mi się znaleźć nic więcej na temat tego przycisku, założyłem że występuje rzadko lub wcale i odpuściłem ten temat. Nie znam nawet numeru części i miejsca gdzie mógł by być zamontowany. Wg ELSY przycisk ten występuje od czerwca 2008.

Jak znajdę trochę czasu to spróbuję kupić ten przycisk z A8, podłączyć go do tylnego modułu i posprawdzać czy odpali, potestować kodowania modułów itp. Moduły poliftowe maja sporo nieznanych kombinacji więc może to odpali :)

Ewentualnie gdyby ktoś potrafił sprawdzić numer części przycisku E157 dla A6 C6, może istnieje oryginał z A6 ?

Majkel007 masz pamięć w fotelu pasażera ?
Ten pomysł z podłączaniem bezpośrednio do przełącznika fotela przedniego może nie przejść z wielu powodów.
- w przypadku fotela elektrycznego bez pamięci, przez przełącznik przechodzą spore prądy napędzające silniczki, po podpięciu tego przycisku z A8 ulegnie on natychmiastowemu spaleniu, ponieważ nie jest on do tego przystosowany
- w przypadku fotela elektrycznego z pamięcią również może być problem, bo w tym przypadku przełącznik zwiera na konkretnych pinach w sterowniku pamięci, różne rezystancje i sterownik po nich rozpoznaje co dalej robić, nie ma pewności że ten przycisk będzie posiadał odpowiednie rezystancje
- w przypadku obu wariantów problemem może być spalenie czegoś przez konflikt, gdy np. ktoś odpali przód i tył jednocześnie (szczególnie będzie to niebezpieczne w fotelu bez pamięci)

edycja:
udało mi się ustalić że ta opcja występowała w A6 w wersji long (chyba tylko w chinach), wykorzystany jest przycisk ten sam co w A8, nie wiem gdzie jest oryginalnie zamontowany, potrzebny jest sterownik drzwi 4F0 959 795 L obsługujący również dociągi, sterowniki foteli chyba wszystkie zadziałają
Niestety mam pamięć fotela, ale tylko kierowcy

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga