Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Naprawa 3-go światła stop AVANT

Warsztat
Konieczko A6C5
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 21 lut 2016, 15:13
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Turek

Naprawa 3-go światła stop AVANT

Post autor: Konieczko A6C5 » 21 kwie 2019, 21:02

Witam, info dla posiadaczy Avanta.
Jak wiadomo często na forum temat 3-go światła stop, a że u mnie problem takowy się pojawił usterka usunięta z powodzeniem. A więc DLA ZAINTERESOWANYCH!!!
Potrzebne będą nam:
-taśma led 5050, kolor czerwony! musiałem kupic 50cm bo mniej nie chciał sprzedać, koszt 8 zł.
-dwa kabelki długości ok. 15 cm.
-złączki elektryczne samochodowe
-lutownica,cyna
-klej na gorąco
-nowa uszczelka na lampę lub silikon do uszczelniania pokrywy zaworów. Na chwile obecna posmarowałem silikonem do uszczelniania pokrywy zaworów, lecz będzie założona nowa uszczelka. Dlatego by woda się tam nie dostawała w klapę bo jak wiadomo ori uszczelka jest to jakaś masakra.
Co do taśmy 5050 wchodzi dość ciasno jej szerokość to 10 mm. trzeba trochę kombinować. Można kupić wąska taśmę lecz na tej led5050 jest mocne światło.
Nowa lampa około 260zł
Demontaż światła
Wycinamy od spodu narożnik lampy, najlepiej mały piłką elektryczna lub na gorąco. robimy otwór taki by możliwe było wsuniecie taśmy led potrzeba około 43 cm z 50 cm odcinamy dwa paski tam gdzie narysowane są nożyczki. Wciskamy taśmę, ważne żeby była w miejscu nad ori płytka z diodami tak by czerwone i białe szkoło było nad taśmą, zaznaczone na zdjęciu taśma led. Lutujemy kable do taśmy sprawdzamy +- w kostce od klapy zakładamy nową kostkę lub skręcamy kable i lutujemy ze sobą wkładając w koszulkę termokurczliwą składamy światło i mamy kasę na wydanie w monopolu na Jack Daniel'sa :>
Na sam koniec vcds, wbijamy moduł komfortu 46 ksaujemy błąd i to na tyle w razie pytań proszę pisać, za błędy przepraszam.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tomas9
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 31 sty 2014, 19:48
Lokalizacja: Białystok

Re: Naprawa 3-go światła stop AVANT

Post autor: Tomas9 » 10 mar 2022, 19:30

Jakiej mocy została zastosowana taśma led?
Tomas9

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga