Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Montaż MMi 2g High bez oryginalnego wzmacniacza

Warsztat
glowww
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 31 sty 2021, 21:50
Imię: GRZEGORZ
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.0 V8 560KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Żelechów

Montaż MMi 2g High bez oryginalnego wzmacniacza

Post autor: glowww » 27 cze 2021, 10:23

[*]Z racji tego, że nie mogę znaleźć tematu i sam musiałem się z tym uporać, postanowiłem napisać poradnik w jaki sposób dołożyć sobie mmi2g high jeżeli posiadamy basic, bez głośników i wzmacniacza więc robota była trochę bardziej mozolna niż w wersjach basic że wzmacniaczem ale ostatecznie się opłacało, od czego zacząć, ja zacząłem od zakupu zestawu mmi do przekładki cały komplet od jednego sprzedającego, na moje szczęście posiadał też wiązkę do głośników, światłowód. Nastepnie na allegro poszukałem aukcji w której zakupiłem przejsciowke z mmi2g basic na 2ghigh, która jest pług & play i nie trzeba było dzięki temu jakoś mocno ingerować w kable od auta, a należy też pamiętać o kablu który łączy jednostkę mmi z monitorem, oraz ramce zegarów gdyż w mmi high jest ona wieksza. Operacje w moim przypadku trzeba było zacząć od demontażu połowy auta tak żeby dostać się do miejsc którymi można puścić kable, czyli demontaz osłon pod kolumną kierownicy, demontaz schowka pasażera, demontaz plastikowych listw bocznych, demontaz tunelu

w celu zamontowania panelu sterującego mmi który też jest pług n play, demontaz poszycia bagażnika, demontaz foteli kierowcy i pasażera. Następnie zacząłem od wymontowania zmieniarki ze schowka pasażera i włożenia w to miejsce zmieniarki od mmi, później przeszedłem do demontażu ramki zegarwo aby dostać się do wyświetlacza,

Po podmianie wyświetlacza puściłem kabel od niego do jednostki mmi w stronę schowka pasazera, następnie pod schowkiem pasażera umieściłem jednostkę mmi do której podpiąłem przejsciowke i światłowód, który następnie został podpięty do gateway, i łączył się ze zmieniarką, podpinając światłowody należy pamiętać o strzałkach kierunkowych tak aby zrobić ze światłowodu pętle, człowiek który robił dla mnie wiązkę został poproszony o zrobienie dłuższego kabla komunikacyjnego który puściłem do bagażnika razem ze światłowodem prawą stroną auta pod tapicerką prosto pod kable komunikacyjne od jednostek w bagażniku, w oryginale są to kable zielono fioletowe wszystkie zostały połączone z kablem który szedł od przejściówki. Jeżeli chodzi o montaż głośników potrzeba było zmienić wiązki drzwi ponieważ moje nie posiadały kabli głośnikowych i tutaj kolejno demontaz tapicerki i podmiana starej wiązki na nową, następnym krokiem był puszczenie kabli od głośników na auto lewą i prawą stronę, kable trzeba popinowac w kostkach drzwi wpiętych do karoserii. Resztę tzn podpiecie się do prądu w bagażniku aby jednostka miała zasilanie oraz zdjęcie ochrony komponentu wykonał dla mnie okoliczny elektryk, na koniec wszystko składamy i cieszymy się kolorowym ekranem.

Poradniki do tego jak rozbierać auto w poszczególnych miejscach można znaleźć na YouTube, trzeba jeszcze pamiętać o kablach antenowych które w moim przypadku były pod schowkiem pasażera I leciały do bagażnika, a obecnie są podpięte od jednostki w bagażniku do anteny.

AutoZamykacz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 12 lut 2020, 13:49
Imię: Krzychu
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2004
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Żelistrzewo

Re: Montaż MMi 2g High bez oryginalnego wzmacniacza

Post autor: AutoZamykacz » 13 lis 2021, 11:09

Witam. Gratulacje przerobienia tego tematu. Ja również mam zamiar się za to zabrać i pytanie mam o wiązkę o której piszesz że jest Plug&Play. Chciałem wykonać taką wiązkę samemu ale za żadne skarby nie mogę znaleźć nigdzie schematu pinowania wtyczki quadlocka z MMI 2g Basic Plus tak aby przerobić go na wtyczkę 20 pin do MMI 2G High.
Jesteś może w stanie zrobić jakieś szczegółowe fotki tej przejściówki?
Myślę że nie jestem jedyny który szuka takiej informacji. Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga