Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Montaz i podlaczenia kamerki audi a6 c6 allroad

Warsztat
Maaarcin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 09 lis 2018, 07:56
Lokalizacja: Warszawa

Montaz i podlaczenia kamerki audi a6 c6 allroad

Post autor: Maaarcin » 10 mar 2019, 13:18

Witajcie,
Jakis czas temu szukalem miejsca gdzie moglbym znaleźć rozwiazanie podlaczenia kamerki w taki sposob aby nie pobierala zasilania kiedy zamkne samochod. Niby kamerka powinna byc w trybie czuwania, ze niby zacznie nagrywac jak mi ktos samochod zarysuje lub traci, ale niestety to nie dzialalo za kazdym razem. Wiec pomyslalem po co się meczyc i podlaczac zabezpiecznia przed nadmiernym rozladowaniem akumulatora, tylko podlaczyc kamerke do zasilania w ten sposob ze kiedy otworze z kluczyka samochod to zeby sie kamerka uruchamiala oraz jak zamkne zeby sie kamerka wylaczala. W ten sposob nie bedzie pobierac prądu w ogole i auto moze stac sobie i 3 tygodnie.

Taki plus znalazlem w panelu oswietlenia nad lusterkiem. Co mnie bardzo ucieszylo bo nie musialem ciagnac kabla po slupku do zapaliniczki i tym podobne.

Moj samochod jest przed liftowy. Dzialalo to super (dzialalo bo facet mi go rozbil 3 tyg temu), za kazdym razem jak otwieralem go to sie wlaczala i rejestrowala a jak wychodzilem i zamykalem go to sie wylaczala.

Caly panel odkreca sie subkami i gwaltownie wyciaga. Bardzo prosto. Jak juz wyjdzie to od gory sa rozne sciezki, jest tam wiele napięć różnych, oswietlenie, poswietlenie, chyba termomentru, sam nie wiem do konca. Ale jest tam jeden taki plus ktory jest podawany z kluczyka. Najlepiej przemierzyc. Od niego przeprowadzilem kable ktore zarobilem koncowkami w kierunku etui na okulary. Tam w miejscu na etui zamontowalem ladowarke samochodową, aby z 12 volt robila 5v. Takie dodatkowe gniazdo zapalniczki.

Od samej ladowarki przeprowadzilem juz bezposrednio do kamerki, przewod okolo 7 cm.

Jakbyscie szukali podobnego rozwiazania i mieli jakies pytania, a bede mogl pomoc, to piszcie. Ponizej kilka zdjec


Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek

Tekero
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 92
Rejestracja: 24 sty 2018, 02:27
Lokalizacja: Konin

Post autor: Tekero » 22 mar 2019, 18:02

U mnie jest 24/24. Po stanie innych aut na parkingu stwierdzam, że to jedyne rozwiązanie.
Samochodem jeżdżę minimum raz w tygodniu.
Kamerę mam podłączoną pod któryś z bezpieczników po prawej stronie. a kabel poprowadzony po słupku tak że nie widać.

Zasilanie kamery (12V to 5V) po wykryciu napięcia poniżej chyba ~11V (nie pamiętam) wyłącza się tak aby nie rozładować akumulatora do takiego stopnia by samochód unieruchomic. Pobór prądu jest na tyle mały że rejestrator i tak działa przez cały czas. Nie mierzyłem zużycia prądu ale w domu działała bez problemu pod portem USB 300mA także musi być dość niskie

shaqal
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1105
Rejestracja: 15 mar 2010, 19:47
Imię: hmm?
Moje auto: Inne
Rocznik: Inny
Nadwozie: Inne
Silnik: 3.0 BiTDI 313KM
Napęd: Brak
Skrzynia: Brak
Paliwo: Brak
Lokalizacja: Grudziądz / Gdańsk - DES Auto
Kontakt:

Post autor: shaqal » 24 mar 2019, 12:07

Nad lampką jest tyle miejsca, że można było tam zamontowac ładowarkę i resztę osprzętu.
Przewód, który "wyrósł" z lampki też można było schować w plastik pomiędzy lampką a czujnikiem deszczu/zmierzchu.

szym86
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 04 sty 2022, 12:45
Imię: Szymon
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Hatchback
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Toruń

Re: Montaz i podlaczenia kamerki audi a6 c6 allroad

Post autor: szym86 » 04 sty 2022, 12:55

Cześć.
Pomagam znajomemu podłączyć kamerkę, z tym że on chce mieć zasilanie na stałe bo ma tryb parkingowy. Zdjęliśmy lampkę i widzimy to samo co na zdjęciach wyżej. Czy jest tam 12V na stałe? Nie chce mu nakłuwać każdego kabelka bo znajomy patrzy i bardzo go to boli. Myślałem że pin 3 (czerwono-czarny) ma napięcie , jednak znika po jakiś 30sek. Ewentualnie namiar na jakiś schemat czy poradnik. Dzięki

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga