Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Servotronic - pytanie

Układ kierowniczy
ODPOWIEDZ
janosiqq
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 02 mar 2015, 14:08
Lokalizacja: UK

Servotronic - pytanie

Post autor: janosiqq » 02 mar 2015, 15:18

Witam.

Zostalem szczesliwym (mam nadzieje) posiadaczem A6 i mam pytanie odnosnie urzadzenia z tytulu tematu.

Wyczytalem, ze wraz ze wzrostem predkosci kierownica powinna "chodzic" ciezej. I tak jest, tyle tylko, ze mam wrazenie ze ona chodzi za ciezko. Na postoju i przy niskich predkosciach obraca sie lekko (pompe troche slychac - albo siada, albo plyn do wymiany), ale po rozpedzeniu kierownica "chodzi" ciezko, zeby nie powiedziec, ze bardzo ciezko. Podczas jazdy mam wrazenie jakby nie bylo wspomagania w ogole :/ . Wiem ze na odleglosc ciezko jest okreslic czy dziala to prawidlowo, ale tak ogolnie jak ktos moze napisac jak duza roznica powinna byc podczas postoju, czy tez wolnej jazdy a wiekszymi predkosciami. Podczas postoju, gdy obracam kierownice spadaja tez obroty silnika.

Dodam tez, ze wczoraj wystapil u mnie dosc znany z forum problem "piszczenia" przy kierownicy podczas skretu kol. Dzisiaj przestalo "piszczec".

https://www.youtube.com/watch?v=9tBqpYmBAaA

Z gory dziekuje za odpowiedzi i pomoc

Audi A7 Klub

Post autor: Audi A7 Klub » 09 mar 2015, 21:25

janosiqq, Może ktoś kiedyś kodował siłę servotronica? Wiem, że kabelkiem da się zakodowac siłę działania systemu. Jakie masz opony? Może powinieneś wymienić płyn od wspomy?. U mnie do prędkości 160km/h jest w miarę lekko. Po wyżej 200km/h już czuję różnicę w "sztywności" układu

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga