Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Kierownica czasami sama zmienia pozycję

Układ kierowniczy
ODPOWIEDZ
bombi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 30
Rejestracja: 07 paź 2011, 10:32
Lokalizacja: Gdańsk

Kierownica czasami sama zmienia pozycję

Post autor: bombi » 18 lip 2013, 18:53

Może ktoś z Was Szanowni Forumowicze miał podobny przypadek lub podpowie mi jaka może być przyczyna.

Kierownica w moim Autku zachowuje sie dziwnie. Ale po kolei.

W tym roku już 3 razy ustawiałem geometrię kół przód i tył. Za każdym razem po ustawieniu kierownica była pochylona lekko w prawą stronę ale koła były prosto. Po jakimś czasie auto zaczynało " myszkować " po drodze co jest bardzo uciążliwe, ale kierownica nie zmieniała swojej pierwotnej pozycji.

Ostatnio a dokładnie kilka dni temu kierownica zaczęła być prosto ( a nie tak jak poprzednio lekko skręcona) a koła nadal są ustawione prosto. 13.07 byłem na przeglądzie i koleś powiedział że luzów nie ma ( przegląd bo się dowód skończył ). Teraz kierownica raz jest prosto raz lekko skręcona - auto "myszkuje" jeszcze bardziej ale nic nie stuka i nic nie puka. Jedynie podczas skręcania przy cofaniu można usłyszeć delikatne puk przy prawie maksymalnym skręcie. Wulkanizator kilka dni temu powiedział mi że powinienem ustawić zbieżność bo mi opony drze od wewnętrznej strony ( ale tylko przednie ).

Nie wiem co robić bo niby wszystko git a jak się jedzie to trzeba co chwilę kontrować delikatne kierownice jak w jakimś Starze z lat 70 :)

Nie wiem co teraz zrobić bo u znajomego na stacji diagnostycznej jak byłem 2 dni temu to też stwierdził że jest wszystko ok.


POMOCY PROSZę.

Jeśli opis jest zbyt nie dokładny to dajcie znać to dopiszę więcej informacji.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez bombi, łącznie zmieniany 1 raz.
bombi

Mapa paliwowa i 240 KM już jest :)

krzycho2626
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 502
Rejestracja: 01 lut 2009, 15:44
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kalisz/Northampton UK

Post autor: krzycho2626 » 19 lip 2013, 00:45

To co mogę podpowiedzieć to że miałem podobna sytuacje w c5 tam zawiecha też wielowachaczowa.
Ustawiałem geometrie kilka razy i też obiaw podobny dopiero jak zorientowałem sie że kat pochylenia koła jest zły i nie da się wyregulować gdyż auto musiało być wcześniej bite. Wymieniłem zwrotnice na używke oraz dolne wachacze po tym problem zginał.
Pierwszy, najlepszy forum Audi A6 w Polsce - A6Klub.PL ! :)

Awatar użytkownika
phpbb3 forum A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1267
Rejestracja: 20 maja 2010, 19:37
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: phpbb3 forum A6 » 19 lip 2013, 06:51

musisz sprawdzić całą geometrię a nie tylko zbieżność. gdyby wszystko było ok to nie miał byś problemu.

bombi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 30
Rejestracja: 07 paź 2011, 10:32
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: bombi » 21 lip 2013, 12:53

No właśnie ustawiałem całą geometrię 3 razy. i nadal nic to nie dało.

A jeśli chodzi o zawieszenie to jedyne co tam się do wymiany nadaje to przednie amortyzatory.
bombi

Mapa paliwowa i 240 KM już jest :)

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 21 lip 2013, 18:19

bombi, czy ktoś przyglądał się przekładni kierowniczej? Maglownica nie 'leje'?

mungo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 07 cze 2012, 10:30
Lokalizacja: Kowale
Kontakt:

Post autor: mungo » 21 lip 2013, 22:48

Bombi ja miałem podobny problem w Mondeo. Tzn. kierownica nie latała względem kół, ale reszta tak samo. Czasami też było czuć szurnięcia przy minimalnym kręceniu kierownicą. Podjechałem do Nagengast, na diagnozę i ewentualną robotę. Muszę powiedzieć że nie tylko w mojej opinii, to od takich spraw oni są mega. Co prawda biorą spore pieniądze, ale na robotę dają też gwarancję. Po wielu pozytywnych usłyszanych opiniach ja też jestem zadowolony. Diagnoza - maglownica do regeneracji. Koszt niestety 1300 zł, ale wszystkie problemy ustały od ręki. A widzę że jesteś z Gdańska, więc przedzwonić/umówić się możesz. Mi przez telefon już po objawach powiedzieli co i jak a w serwisie tylko potwierdzili.

bombi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 30
Rejestracja: 07 paź 2011, 10:32
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: bombi » 02 sie 2013, 00:01

No i nadal lipa.

Okazuje się że nic nie cieknie. No to może akurat nie jest lipa, ale gdyby ciekło to byłby jakiś znak.

Ostatnio odkryłem że jak skręcam na maksa na parkingu w lewo lub w prawo to w pewnym momencie przy prawie max skręcie słychać taki metaliczny puk. ale tylko jak skręcam na maxa. może to ma jakieś znaczenie??

Może jest ktoś z kolegów forumowiczów z Gdańska lub okolic i się na takich sprawach zna. Bo do mechaników w gdańsku nie mam zaufania. To bym podjechał i ktoś by tam po zaglądał . Oczywiście nie za darmo :)
bombi

Mapa paliwowa i 240 KM już jest :)

TERI-AIR
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 28 lut 2011, 22:42
Lokalizacja: warszawa

Post autor: TERI-AIR » 02 sie 2013, 00:36

Sprawdz mocowanie maglownicy do budy miałem taki przypadek

dokręć śruby pamiętaj jest ich 3
AUDI A6 TERI

laser19821
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 139
Rejestracja: 29 sty 2012, 09:14
Imię: Damian
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: laser19821 » 02 sie 2013, 10:12

jedz do servisu audi załażą ci kamery i sprawdza dokładnie zbieżnosc nikt nie kuma jak ustawic dobrze zbieżność w a6 c6 takie jest moje zdanie

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga