Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6][C5] Wspomaganie, nie buczy,nie skrzypi nie działa

Układ kierowniczy
ODPOWIEDZ
Wykrywacz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 17 gru 2008, 09:05
Lokalizacja: Katowice/Wrocław
Kontakt:

[A6][C5] Wspomaganie, nie buczy,nie skrzypi nie działa

Post autor: Wykrywacz » 10 sie 2010, 01:09

Witam.

Mam problem, jechałem sobie ciągnąc przyczepkę. Dojechałem na miejsce, nawet nie zgasiłem silnika, tak zostawiłem go na chwilę aby odsapnął. Po chwili wsiadłem i ... wspomaganie nie działa (chwile wcześniej jechałem ciągnąć przyczepę i było jeszcze okej).

W zbiorniczku na samym dole została jakaś malutka ilość płynu, jeżeli dolewam to wszystko ucieka przez korek do stanu tej malutkiej ilości (grubo poniżej minimum).

Po pełnym zalaniu, wspomaganie na moment zaczyna zaskakiwać, ale zaraz potem przestaje (płyn wybija).

Nie wiem co robić, pompę w maju wymieniałem i w między czasie nie było z nią absolutnie żadnego problemu.

Myślałem że to może układ zapowietrzył ale kręcenie powoduje tylko szybsze wybijanie płynu przez korek.

Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi, bo spłukany jestem po ostatnim przygotowaniu auta do przeglądu. I aż boję się nawet zbliżać do warsztatu bo mnie żona z samochodem z domu wyrzuci ;)

Awatar użytkownika
4r3k
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 181
Rejestracja: 26 maja 2010, 21:41
Lokalizacja: Smołdziński Las

Post autor: 4r3k » 10 sie 2010, 19:17

wygląda na typowy objaw uszkodzonej pompy, jak nie kupowałeś używki to powinieneś mieć gwarancję na tą pompkę, kiedyś dostaliśmy taką partię pomp wspomagania że praktycznie wszystkie wróciły jako uszkodzone - tak chińczyki porobili

Wykrywacz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 17 gru 2008, 09:05
Lokalizacja: Katowice/Wrocław
Kontakt:

Post autor: Wykrywacz » 11 sie 2010, 00:04

No niestety to używka ;).. Ale jedno mnie zastanawia jak doleje, pokręcę coś zaczyna wyć i generalnie może nie na 100% ale tak na 10% pompa trochę pomaga, nie jest tak ciężko, może jest jednak szansa jakiejś domowej rewaloryzacji ?

Pytam bo po dolaniu płynu, pompa na chwilę tak jak by zaczyna działać. Więc może coś się zapchało ;) ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga