Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C6] Metaliczny hałas tylnich zacisków - jak naprawić ?

Układ hamulcowy
ODPOWIEDZ
grzesiek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 25 sie 2013, 21:43
Lokalizacja: Wrocław

[A6 C6] Metaliczny hałas tylnich zacisków - jak naprawić ?

Post autor: grzesiek » 25 sie 2013, 22:01

Witam, od jakiegoś czasu metalicznie hałasują mi tylne zaciski a zwłaszcza prawy, coś się w nich chyba wyrobiło i jadąc po kostce wydają dźwięk jakby ktoś czymś metalowym po nich stukał (na równej drodze czy asfalcie jest cisza). Mechanik u którego z tym byłem mówi że to bardzo popularny problem w tym modelu jak i ogólnie w autach z grupy VW. Najprościej kupić nowe zaciski ale z racji horrendalnej kwoty, podobno około 2tys. za sztukę, postanowiłem taką ewentualność zostawić na koniec gdy nie będzie już innego wyjścia.
Słyszałem coś o zestawach naprawczych itp. czy ktoś już miał kłopot z tymi zaciskami i czy sobie z tym jakoś poradził ? Posiadam elektryczny ręczny jeśli ma to jakieś znaczenie. Pzdr i z góry dzięki za odpowiedź.

mskrzypo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 53
Rejestracja: 08 maja 2010, 00:42
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Post autor: mskrzypo » 28 sie 2013, 13:42

Prawdopodobnie masz wyrobione sworznie jarzmy czy jakoś tak. Ja to wymieniałem dwa lata temu, kosztowało to coś około 50 zł.

grzesiek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 25 sie 2013, 21:43
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: grzesiek » 29 sie 2013, 22:15

Witam, czy u Ciebie po lekkim wciśnięciu hamulca to pukanie, dzwonienie, też ustępowało ? I napisz jeszcze jak to naprawiłeś ? Wymieniłeś całe jarzma czy dokupuje się do nich te sworznie o których wspomniałeś ? Pzdr.

LewDan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 31
Rejestracja: 12 lip 2011, 22:13
Lokalizacja: Stargard

Post autor: LewDan » 30 sie 2013, 08:42

Hej,
tak jak pisał kolega mskrzypo pewnie wyrobiły się sworznie. Są dwa: dolny i górny. Całe jarzmo chodzi na nich. U mnie był trochę inny problem. Piszczała lewa strona przy hamowaniu. Okazało się że na jednym sworzniu spadła gumka ochronna i lekko skorodowało. Jarzmo się nie ruszało na tym właśnie sworzniu tylko ciągnęła góra i kosiło całość. U Ciebie z pewnością wyrobiły się te sworznie i jest luz pomiędzy nimi albo coś się poluzowało. Rozbierz całość wyczyść i popatrz jak to wygląda. Nie jest to skomplikowane. podłącz vag-a cofnij tłoczki i zobaczysz. Może jeszcze klocki podskakują ale to raczej nie możliwe bo one chodzą po takich blaszkach i raczej są ciasno. Jak będziesz miał zdjęte koło można jeszcze postukać troszkę może usłyszysz ten dźwięk i zobaczysz gdzie jest luz.

Pozdrawiam

grzesiek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 25 sie 2013, 21:43
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: grzesiek » 04 wrz 2013, 22:28

Witam ponownie, mieliście koledzy racje, winne były sworznie w jarzmach zacisków. Wszystko już naprawione i nastała cisza. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

kawecki
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 61
Rejestracja: 08 lis 2012, 17:08
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: kawecki » 07 maja 2014, 08:45

Witam, ja wczoraj w swojej 4x4 chciałm zmienić całe podkowy bo kupiłem kpl. i Dupa w 4x4 nie mogę się dostać do dolnej śruby aby odkręcić podkowę.- macie jakiś pomysł na to ? został 1 śruba aby to zmienić a szkoda mi montować nowe jarzma w stara podkowę jak mam całośc nową.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga