Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 2,8 quattro] uciekajacy pedał hamulca w automacie

Układ hamulcowy
ODPOWIEDZ
31gregor
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 17 mar 2010, 20:59
Lokalizacja: Kielce

[A6 C5 2,8 quattro] uciekajacy pedał hamulca w automacie

Post autor: 31gregor » 25 mar 2010, 19:05

Po zatrzymaniu auta np na czerwonym swietle /wlaczone caly czas D/ trzymajac noge na hamulcu po pewnym czasie /kilkadziesiat sekund/ auto zaczyna jechac i trzeba docisnac hamulec jeszcze mocniej. Chyba to nie jest normalne. Sprawdziłem i pokazal sie bląd ktory mowi o jakiejs usterce mechanicznej w układzie hamulcowym lub cos z cisnieniem w ukladzie hamulcowym. Czy ktos może miał podobną sytuacje i jak sobie z nia poradził? Ale chyba bez wizyty w warsztacie sie nie obędzie!!!!!!!!!!!!!!!

KIZIOR
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 25
Rejestracja: 04 gru 2009, 19:13
Lokalizacja: Karczew/Warszawa

Post autor: KIZIOR » 25 mar 2010, 22:00

Witam, ostatnio przerabiałem ten temat, miałem identyczne symptomy wciskałem hamulec auto stawało i po chwili powoli ruszało tak jakby spadało ciśnienie płynu. Po trzech wciśnięciach hamulca pedał dochodził do końca, wówczas trzeba było go odpuścić i cała zabawa od nowa (nieźle się namordowałem pokonując Warszawskie korki w ten sposób :shock: ). W pierwszej chwili pomyślałem, że to wina płynu, więc go wymieniłem ale to nic nie dało. Następna diagnoza to walnięta pompa hamulcowa (ponoć w automatach to normalne zjawisko). Kiedy z nową pompą zjawiłem się u mechanika ten poinformował mnie, że winowajcą kłopotów z hamulcem są jakieś aluminiowe podkładki przy przewodach hamulcowych, które z czasem utleniają się (czy jakoś tak) i stąd cały problem. Po wymianie tych pierdółek (śmiesznie niski koszt w SPAM do pompy :mrgreen: ) wszystko wróciło do normy, więc radziłbym obejrzeć autko pod spodem czy aby wszystko jest ok.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga