Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Serwo działa słabiej niż powinno

Układ hamulcowy
ODPOWIEDZ
hakirim
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 22 kwie 2017, 19:43
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 ALF 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Chełm

Serwo działa słabiej niż powinno

Post autor: hakirim » 17 maja 2020, 21:58

Witam. Borykam się z problemem słabej reakcji na hamulec. Serwo działa ale tak jakby w 50%. W ostatnim czasie wymienione wszystko
Oprócz serwa i pompy hamulcowej. Zaciski regenerowane, przewody elastyczne, tarcze klocki wszystko na najlepszych częściach głównie ate. Hamowanie jest dobre ale jak bardzo mocno nacisnę na hamulec. Pedał jest taki półtwardy. Ciężko kontrolować hamowanie szczególnie przy dużych prędkościach. Przewód podciśnienia wzrokowo nie nosi śladów uszkodzeń. I pytanie. Jak zdiagnozować czy to serwo do wymiany? Nie chcę wymieniać w ciemno tym bardziej, że to średnio przyjemna robota. Mam dostęp do warsztatu samochodowego ale nie jestem doświadczonym mechanikem. Chętnie odpowiem na pytania, które pomogą zdiagnozować usterkę.

Pytanie dodatkowe. Czy jeżeli okaże się, że serwo do wymiany to chciałbym od razu wymienić z pompą z układu 1LX gdzie ELSA podaje większą średnicę pompy. Ja mam układ 1LT. Czy będzie pasować i czy nic więcej nie trzeba robić. Chcę mieć ostry hebel i w przyszłości wjadą na pewno większe zaciski.

Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga