Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] Problem z hamulcami.

Układ hamulcowy
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mnaczk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 17 mar 2010, 19:29
Lokalizacja: Bolszewo
Kontakt:

[A6 C5] Problem z hamulcami.

Post autor: mnaczk » 17 kwie 2010, 12:20

Witam.

Mam taki problem. Kiedy jadąc powyżej 100km/h... w moim przypadku 140km/h i zacznę hamować wciskając pedał hamulca do połowy auto hamuje dość mocno.. ale jeśli wcisnę pedał hamulca do końca to siła hamowania nie zwiększa się a po chwili czuć zapach "spalonych klocków" Dodam iż nawet jadąc 40km/h po drodze z płyt "jumbo" i wcisnę hamulec do końca to nie uda mi się zatrzymać kół w miejscu.

Na marginesie ABS jest chwilowo nieczynny z powodu awarii czujnika w kole, więc koła powinny swobodnie się blokować chociażby na drodze piaskowej... a w moim przypadku takie coś jest niemożliwe.

Jaka może być tego przyczyna?
Pozdrawiam

tomciar
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 375
Rejestracja: 31 sty 2009, 17:14
Imię: Tomek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2004
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI BDH 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: tomciar » 18 kwie 2010, 15:35

Wszystko wskazuje na badziewne klocki - ja kupiłem samochód który długo stał, jak nim wracałem to przy hamowaniu biły koła. Pomyślałem że to może od długiego stania - i faktycznie po 1000 km bicie ustąpiło (parę razy tez je skatowałem - ze 180 do 0 i tak 3 razy pod rząd - prawie się zapaliły :d). Teraz hamuje dużo lepiej ale mam podobnie jak Ty - z 200 miałbym bardzo ciężko wyhamować - po prostu jak się rozgrzeją to hamowania brak. Nie zmieniam klocków bo ktoś przede mną wymienił komplet - tarcze są nowe i klocki też. Jakoś je dojeżdżę a potem ATE.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga