Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] Opis problemu : ÂŚwieci się ABS i ESP

Układ hamulcowy
ODPOWIEDZ
spiskor2
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 40
Rejestracja: 24 lut 2010, 19:42
Lokalizacja: Gliwice

[A6 C5] Opis problemu : ÂŚwieci się ABS i ESP

Post autor: spiskor2 » 22 sie 2010, 18:32

Witam panowie .

Pojawił mi się mały problem ...
Dzisiaj po wymianie gum na tylnej belce i wahaczach w przednim kole ( dwa górne) odpalam auto i świecą mi się kontrolki ABS i ESP .

Co może być przyczyną skoro żadnych kabli nie ruszylismy .
Może to być od stukania w wahacze aby wybić tą jedną śrubę ?? mogło się coś naruszyć ?
Może syf który leciał podczas stukania coś zabrudził ?


Edit : Dodam może to ważne po przeczytaniu lektury na forum że nie świeci mi się żaden wykrzyknik na Fisie . TYlko te dwie kontrolki pomaranczowe .

Czyli może sterownika ABS nie bedzie trzeba naprawiac
Ostatnio zmieniony 23 sie 2010, 10:08 przez spiskor2, łącznie zmieniany 1 raz.

spiskor2
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 40
Rejestracja: 24 lut 2010, 19:42
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: spiskor2 » 23 sie 2010, 10:10

Dzisiaj od rana walczyłem z czyszczeniem czujnika itd , sprężone powietrze , wd , poruszanie wtyczkami itd i przyniosło rezultat .

Kontrolki gasną jak należy . Widocznie gdzieś się syf nazbierał na czujniku

Tak więc obyło się na szczęście bez awarii sterownika .

siwy1977
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 07 mar 2011, 23:43
Lokalizacja: Irlandia

Post autor: siwy1977 » 08 mar 2011, 11:34

Witam wszystkich.Mam problem z moją audi a6c5.Napiszę od początku.Pękł mi wąż do spryskiwacza tylnej szyby.Aby sprawdzić gdzie usterka rozebrałem nadkole i okazało się że płyn cały czas leciał mi do środka nie dużo moduł nie został zalany. Wyjąłem siedzenie wysuszyłem wszystko i po zmontowaniu wszystkiego odpalam auto i świeci się ABS i ESP.Dodam jak miałem rozebrane nadkole to umyłem pod ciśnieniem wszystko. Komputer pokazał czujnik kąta skrętu dlaczego nic nie robiłem z przewodami, nie można też skalibrować nie ma połączenia,ruszam kierownicą w lewo i prawo tak jak każe program i nic.Co robić pomocy :( :( :( :(

siwy1977
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 07 mar 2011, 23:43
Lokalizacja: Irlandia

Post autor: siwy1977 » 28 kwie 2011, 22:55

Witajcie przepraszam ale nie miałem czasu odp.Poradziliśmy sobie z tymi kontrolkami chociaż kosztowało mnie to sporo nerwów. Podłączaliśmy się vagiem boschem był brak połączenia,albo wyskakiwały błedy uszkodzenia czujnika abs w kołach,oraz uszkodzony czujnik położenia kierownicy,postanowiłem wymienić ten czujnik pod kierownicą i od tego zaczęliśmy , następnie po wymianie podpięliśmy sie boschem i....pokazało nam że wystarczy zaadoptować go.I teraz jest wszystko ok.Pozdrawiam.

nie posiadam
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 01 maja 2011, 09:49
Lokalizacja: kwidzyn

Post autor: nie posiadam » 01 maja 2011, 10:03

witam jestem nowy mam audi a6 c5 avant 180 quattro ,mam problem ze swiatlem stop wczoraj ciagnolem przyczepke i zapalilo mi sie na desce abs -wykrzyknik i swieca zarowa mruga pojechalem do audi komputer wykazal blad czujnika przy pedale chamulca ,wymiwnili i nic nadal niemam swiatel stopu a komputer wykazuje blad czujnika stopu co moze byc przyczyna .auto zostalo w audi i niewiem ile bedzie kosztowala naprawa .
audi a6 180KM Quattro

siwy1977
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 07 mar 2011, 23:43
Lokalizacja: Irlandia

Post autor: siwy1977 » 01 maja 2011, 12:43

witaj kolego, spróbuj napisać lub skontaktuj się z olo_gsm , on na pewno Ci pomoże , lub wytłumaczy w czym może tkwić problem,

nie posiadam
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 01 maja 2011, 09:49
Lokalizacja: kwidzyn

Post autor: nie posiadam » 02 maja 2011, 18:28

auto naprawione tylko czujnik przy pedale hamulca byl walniety koszt 87euro <okok>
audi a6 180KM Quattro

raistlin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 21 lut 2010, 16:23
Lokalizacja: łódź

Post autor: raistlin » 04 maja 2011, 14:31

Podepnę się pod temat. Spalił mi się bezpiecznik od podnoszenia szyb, a że byłem w drodze i nie miałem rozpiski gdzie on jest szykałem wyjmując po kolei każdy, (w tym ten od abs), aż znalazłem uszkodzony i wymieniłem. Szyby działają ale zapaliły mi się kontrolki od abs i esp i świeci wykrzyknik po podłączeniu vaga wywaliło mi błąd 01200 brak zasilania. Czyżby sterownik padł ? Czy szukać po bezpiecznikach?

[ Dodano: 2011-05-06, 16:25 ]
echhhh pozamieniałem bezpieczniki ;((((

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga