Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Dudnienie podczas hamowania, jazdy

Układ hamulcowy
ODPOWIEDZ
alldi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 01 gru 2014, 09:31
Imię: Rafał
Moje auto: Allroad C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7T 230KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: PL

Dudnienie podczas hamowania, jazdy

Post autor: alldi » 02 lis 2019, 07:34

Cześć,
Mam mały problem. Otóż mam dosyć dziwny objaw związany jak się domyślam z układem hamulcowym.

Jadąc nieco około 70-80 km/h przy hamowaniu słychać jakby "dudnienie". Wiem, że zabrzmi to głupio, ale dźwięk ma charakterystyczne "du-dud-du-du", jakbym miał cos przyczepione do koła i uderzało o drogę. Przy puszczeniu hamulca problem znika. Przy małych prędkościach (dojazdy do skrzyżowań itp.) nie zauważyłem, abym to słyszał. Nie czuję wtedy bicia na kierownicy, może jets takie delikatne, że go nie czuję, ale powiedziałbym, że generalnie go nie ma lub jets tak słabe, że go nie czuję.

Druga kwestia, która myślę, że jest związana z tym samym to trzęsienie autem i podobne dudnienie podczas jazdy. Czasem przy prędkości 80-100 km/h trzęsie mi delikatnie autem i słychać ponownie to dudnienie (im szybsza jazda, tym szybciej słychać, trzęsienie w miarę jest takie samo). Na początku myślałem, że to "telepie" kierownica, le czuć to nawet na miejscu pasażera, n fotelu, nogach jakby cała karoseria wibrowała. Dźwięk charakterystyczny dla rozpędzającego się bębna w pralce. Jak odpuszczę gaz i auto zwolni poniżej 70 - jakieś 50-60 problem ustępuje. O ile to dudnienie podczas hamowania jest zawsze, o tyle podczas jazdy nie. Zdarza się, ze zwolnię (czy nawet nie) i po przyśpieszeniu ponownie jest ok - auto jedzie normalnie, nic nie dudni i nie trzęsie.

Próbowałem zwrócić uwagę, czy je to np. tylko ona zimnym/ciepłym silniku, ale nie wydaje mi się, aby miało to znaczenie.

Gdzie mogę szukać przyczyny takiego stanu - zwihrowana tarcza? Ale to raczej przy przyśpieszaniu zawsze byłoby to dudnienie. A przy hamowaniu szarpałoby kierownicą - przynajmniej tak myślę. Myślałem,że może opony, czy felgi, ale opony są zmienione na nowe, felgi ok. Ponadto jak felgi czy opony to tez raczej byłoby to cały czas.

Pozdrawiam

thefreshmaker
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 28 sty 2019, 19:01
Lokalizacja: Opole

Post autor: thefreshmaker » 16 sty 2020, 00:28

Widzę, nikt nic nie odpisał a mam podobny problem tylko dudni przy hamowaniu z dużych prędkości np na autostradzie zaczynam mocnej hamować to właśnie takie dudnienie słuchać mocne. jak hamuje np od 80-90 km/h to nic nie odczuwam. Mam niby maglownice do wymiany ale czy to może być tego przyczyną?

Kwestia trzęsienia czy dudnienia przy przyspieszaniu koło 80-100km/h też u mnie była ale praktycznie wyeliminowana wymianą półosi z przegubami. Wewnętrzne okazało się że luz mają potężny już ;)

Awatar użytkownika
daras83
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 10 sty 2019, 09:10
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: daras83 » 05 lut 2020, 11:33

Jeśli suniesz autostradą i z dużej prędkości wyhamowujesz i zaczyna Ci bić to masz zacisk do wymiany/regeneracji. Przy mniejszych prędkościach tak tego nie odczujesz bo nie idzie taka temperatura jak się nagrzewa i nie bije. Problemu szukaj w prowadnicy/tłoczku

rs dziadek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 32
Rejestracja: 22 sty 2020, 20:39
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: rs dziadek » 05 lut 2020, 21:40

Raczej wątpię aby problemem był tu zacisk. Szczególnie jeżeli mowa o przodzie.Proponuję na początek zamienić koła z tyłu na przód i zobaczyć co się dzieje. Później podjechać na warsztat i sprawdzić bicie tarczy na przyrządzie zegarowym i ewentualnie samą piastę, bo jak jest krzywa, to przy hamowaniu z tarczą może też dać taki objaw.

piotrilawa
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 36
Rejestracja: 31 maja 2009, 09:09
Lokalizacja: iława

Re: Dudnienie podczas hamowania, jazdy

Post autor: piotrilawa » 13 kwie 2021, 22:49

Witam, czy koledzy rozwiazli problem? Od pewnego czasu zauważam ten sam problem u siebie, podczas normalnej jazdy około 90-120 km tez slusze taki dziwne łurutut jest to taki dźwięk jak czasami jest uchylona tylna szyba podczas jazdy, opony tego nie rpbia na bank, obroty silnika na to mie wpływają, dodam ze trzesie buda przy hamowaniu tak jal by cos sie dzialo z tylnymi tarczami, ale czy to by tez miało wpływ na normalną jazde ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga