Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Drgania podczas hamowania

Układ hamulcowy
ODPOWIEDZ
speton
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 32
Rejestracja: 28 paź 2009, 16:25
Lokalizacja: Przemyśl

Drgania podczas hamowania

Post autor: speton » 21 gru 2016, 09:34

Witam Koledzy
Drgania występują przy hamowaniu jak jadę po autostradzie.

Podam przykład: trasa Nisko-Rzeszów wszystko jest ok! Do czasu gdy wjeżdżam na autostradę standardowo tempomat 140-150km. Hamuje delikatnie przed pojazdem do którego dojeżdżam i bije(drga) coś z przodu. Wydaje mi się jakby było to coś przy lewym kole przednim. Jest to odczuwalne na kierownicy i w środku auta (strasznie huczy). Moje wrażenie jest takie jakby to było hamowanie pulsacyjne tak jakby z abs.
A co w tym najbardziej ciekawego ze po przejechaniu 10km wszystko ustaje i już do samych Balic nic takiego nie występuje. Autko prowadzi się super bez żadnych problemów hamuje się normalnie. Następnie Parking plus minus godzina powrót i ta sama historia na autostradzie kilka razy telepanie i już do Rzeszowa bez żadnych problemów.

W zasadzie problem występował już wcześniej i nie jestem wstanie stwierdzić dokładnie od kiedy ze względu na to że po autostradzie jeździłem sporadycznie i po prostu bagatelizowałem ten problem. Co się niestety teraz zmieniło wydaje mi się ze występowanie tego problemu jest niebezpieczne.

Nadmieniam że auto jest w stanie idealnym. Co rok inwestuję w nie około 3tys. zł.
odnosząc się do problemu napiszę co zrobiłem:
-wymienione amortyzatory (przód i tył)
-wymieniłem komplet zawieszenia wahaczy.
-wymieniłem tarcze + klocki (przez okres 2 lat 4 razy wymieniony komplet różne firmy)
-regeneracja zacisków (nowe tłoczki)
-nowe przewody hamulcowe ( stare były sparciałe)
-wymiana waku pompy 2015 rok
-nowe opony zima/lato
-diagnostyka komputerowa (bez żadnych błędów)

Dodam jeszcze co wydaję się bardzo śmieszne. Spróbowałem pokazać, wytłumaczyć swojemu mechanikowi. Przejechaliśmy autostradą około 40km i jak na złość wszystko działało normalnie.

Ręce mi już opadają. Proszę o jakieś rady bo nie ukrywam jest to denerwujące.

Pozdrawiam.

pilkozak
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 59
Rejestracja: 22 gru 2016, 16:45
Lokalizacja: WR/CIN/WE

Post autor: pilkozak » 24 gru 2016, 23:56

Kolego zainteresuj się tematem "poduszki pod silnikiem", przede wszystkim dobra diagnoza.

Lipek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 12 lis 2016, 17:28
Imię: Lucjan
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 326KM
Napęd: 4WD
Skrzynia: Automat
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: WND

Post autor: Lipek » 26 gru 2016, 19:58

Pewnie objaw pojawia się po przejechaniu 1500-2000 km od wymiany hamulce ?
Spr. Bicie osiowe przednich tarcz i piast. Jesli jest to smietnik Jak wiesz co i jak to spr. grubość tarczy. Jeśli będzie różnica tarcze w śmietnik.
Spr. to samo na rozgrzanych tarczach pewnie to samo co napisałem wyżej. Jeszcze może blokować się klocek hamulcowy w prowadnicy lub zle dobrane klocki do tarcz lub na odwrót
itd.

speton
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 32
Rejestracja: 28 paź 2009, 16:25
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: speton » 27 gru 2016, 22:43

Koledzy tarcze i klocki w porządku zaciski regenerowane to nie może być to. Ja tak podejrzewam a moze to byc np czujnik abs? A poduszki sprawdzę jutro. Pojadę do swojego dawnego zaufanego mechanika. Umowie się się z nim na lipiec na konkretny serwis jak zjade z roboty na wolne. A teraz musi być jak jest.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga