Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Dalej słabe hamulce

Układ hamulcowy
ODPOWIEDZ
qwerty01
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 515
Rejestracja: 25 gru 2012, 19:02
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Białystok

Dalej słabe hamulce

Post autor: qwerty01 » 25 lip 2019, 18:21

Ciągle mam problem z hamulcami.
Przy hamowaniu przód strasznie mocno nurkuje (wygląda jakby tył nie brał udziału w hamowaniu). Podczas postoju przy włączonym silniku jak zaprę się o pedał hamulca to powolutku pedał wpada w podłogę. Na OSKP sprawdzałem hamulce z tyłu i przy każdym mocnym hamowaniu siła hamulców tylnych spada. :( Gdy przy zgaszonym silniku podpompuje pedałem hamulca robi się twardy i po 8 godzinach trzyma ciśnienie. Wymieniłem zaciski, jarzma z A8 (tarcze zimmermann, klocki ferrodo) i dalej przód nurkuje jak powalony. Ręczny jest ok (nie ma spadku w sile hamowania). Pompa hamulcowa wymieniona na nową (Meyle 23,81). Płyn wymieniony na nowy - ATE SL6. Wężyki gumowe wymienione. Nie mam już pomysłów, co powoduje, że hamulce z tyłu nie działają odpowiednio. :[

[ Dodano: 2019-07-25, 18:21 ]
Problem chyba rozwiązany. Przy delikatnym i średnim hamowaniu przód nurkuje. Gdy robię awaryjne hamowanie to przód w tak dużym stopniu nie nurkuje (bym powiedział, że o połowę opada). Widać taki urok układu hamulcowego.

Awatar użytkownika
yaszczur
Moderator
Moderator
Posty: 822
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:22
Imię: Paweł
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków

Post autor: yaszczur » 25 lip 2019, 23:19

Przecież słabsze hamowanie tyłu względem przodu to normalne działanie układu hamulcowego, od tego jest korektor siły hamowania.

Jeśli w układzie hamulcowym wszystko gra, a auto podczas hamowania nurkuje to przyczyny upatrywałbym w wyeksploatowanych amortyzatorach.
Pozdrawiam...

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga