Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

2.8 zapalające się kontrolki ESP oraz ABS jednocześnie

Układ hamulcowy
ODPOWIEDZ
MixTape
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 108
Rejestracja: 02 lis 2018, 05:37
Imię: Tomasz A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 174KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

2.8 zapalające się kontrolki ESP oraz ABS jednocześnie

Post autor: MixTape » 07 lut 2019, 17:07

Witam, pewnie pisze w złym dziale.

Ale od 2 tyg (wtedy robiłem amortyzatory z tyłu, i wtedy również pojawiło się to pierwszy raz) jadąc droga(nie ma zależności albo ja jej przynajmniej nie widzę) 3 razy już zapaliły mi się jednocześnie kontrolki ESP oraz ABS. Nie mam na razie kabla aby sprawdzić czy jest jakiś błąd.

Od siebie dodam zbieżność zrobiona po wymianie zawieszenia (dwa dni później robiłem przegub wewnętrzny prawy, drążek kierowniczy, amortyzatory z przodu). Kierownica trochę krzywo jest, jednak mechanik mówi abym kupił opony nowe, bo te są tak ścięte, że jak mj teraz ustawi i zakupie nowe to trzeba robić to drugi raz. Aż tyle się nie znam, nie wiem czy miało by to wpływ na kontrolki.

Światła hamowania świecą, bo ktoś gdzieś pisał , że czujnik hamowania czy coś takiego nie działa i może powodować wystąpienie tych dwóch kontrolek jednocześnie na desce rozdzielczej.

Kontrolki zapalają się kiedy jestem poza samochodem (raz chyba jak byłem w pojeździe, ale nie mogę skojarzyć). Nie wiem czy towarzyszy im jakiś dźwięk podczas zaświecania czy nie (wydaje mi się, że nie)

Liczę na Was, jeśli coś ktoś wymyśli albo ma pytanie to śmiało :)

Pozdrawiam,
Patryk

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga