Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[a6 c4 2.0 16v q] problem z ABS i EDS

Układ hamulcowy
Adriang92
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 254
Rejestracja: 02 gru 2009, 19:20
Lokalizacja: Puławy/Zbędowice

[a6 c4 2.0 16v q] problem z ABS i EDS

Post autor: Adriang92 » 12 gru 2010, 14:52

Witam. U taty występuje pewien problem z abs i eds. Wiec tak eds w ogóle nie działa a ABS wariuje. Jest tak ze za wcześnie sie włącza. ciagle miga kontrolka ((!)) i ABS zawsze sie włącza jak samochód ma sie juz zatrzymać, porostu jak sie juz toczy albo nawet mamy 20km/h i lekko hamujemy to pedal wpada w podłogę i jest trrr.. i do tego już jak auto juz staje to pawie zawsze bujnie go na prawo.. jezeli ostro sie dziabnę habel to dziala normalnie nie ma przepuszczania i nic dziwnego tylko przy normalnym hamowaniu delikatnym. Jest to quattro a nie działa wcale EDS. kod steownika to 0 265 109 031 ABS-EDS, 4D0 907 379 K.
I pytanie co moze byc przyczyna? sterownik czujniki? jak to posprawdzać?
i jeszcze jedno pytanie u mnie EDS dziala tylko ze mam inny sterownik oznaczenia 0 265 109 025 ABS-EDS , 4D0 907 379 F. czym one sie roznia? dalo by sie podłączyć mój do niego aby sprawdzic czy wina jest sterownik czy nie będzie to działało? Trzeba cos z tym zrobić bo to niebezpieczna jazda jest niewiadomo kiedy przepuści..

leonulim

Post autor: leonulim » 12 gru 2010, 15:16

U mnie jest podobnie tylko mam FWD przy delikatnym zwalnianiu trajkocze mi abs i czasami po jezdzie na dziurawej drodze zapali mi sie kontrolka z (!) i żółta od abs , po zgaszeniu i odpaleniu wraca wszystko do normy

Pytanko bo podłączałem waga i nic mi nie wykazało

1 czujnika w prawym przednim kole nie mogę dopchnąć ( jest zapieczony ) , czy to może być jego wina :?

Adriang92
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 254
Rejestracja: 02 gru 2009, 19:20
Lokalizacja: Puławy/Zbędowice

Post autor: Adriang92 » 13 gru 2010, 20:01

nikt nic nie wie :?: czym sie one roznic moga? i od czego zacząc sprawdzanie i jak to posprawdzac??

Awatar użytkownika
+MarCin+
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 30
Rejestracja: 21 wrz 2008, 15:49
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: +MarCin+ » 13 gru 2010, 20:44

prawdopodobnie ktorys czujnik albo tes moze zbieznosc jest lipna??? ja mialem tak podobnie w golfie 4.. i tu byla lipna zbierznosc a w sprinterze objawem byl czujnik abs
3.0 tdi 275 hp :D

Adriang92
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 254
Rejestracja: 02 gru 2009, 19:20
Lokalizacja: Puławy/Zbędowice

Post autor: Adriang92 » 13 gru 2010, 20:46

z przodu zbierznosc ustawiana byla niedawno po wymianie wahaczy wiec to raczej nie to. Ale mialoby to wplyw na to? a jak sprawdzic czujniki? i sam komputer jak sprawdzic?

leonulim

Post autor: leonulim » 13 gru 2010, 21:16

U mnie zbierzność jest ustawiona , w sobote spróbuje wymienć czujnik , pochwale sie osiągnięciami .

kowal0502
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 68
Rejestracja: 13 gru 2010, 01:31
Lokalizacja: Białystok

Post autor: kowal0502 » 13 gru 2010, 21:53

wydaje mi sie ze masz uszkodzona zebatke ta ktora jest na przegubie pewnie z biegiem czasu wylamal sie zabek i wlasnie wtedy czujnik abs wychwytuje blad bo nie ma takiej przerwy na tej "zebatce" jak trzeba i dlatego wlacza abs a eds idzie z tym w parze jedz na kompa spradz ktory czujnik wywala blad i od tego kola zaczynaj powodzenia

[ Dodano: 2010-12-13, 21:56 ]
ewentualnie mogl sie wdac jakis opilek metalu miedzy czujnik a ta wlasnie zebatke na przegubie takie obiawy tez sa tego powodem

Awatar użytkownika
dawidjey
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 43
Rejestracja: 13 sty 2009, 16:35
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: dawidjey » 14 gru 2010, 08:12

mam ten sam problem co koledzy ,tzn
jak delikatnie zwalniam za wczesnie wlacza sie abs i jak jade z 200-400 m powoli bo nierównej drodze ,zapala sie kontrolka ABS i AIRBAG ,zgasze auto i zapale jest ok.
Czyli stawiac na czujnik ???
Życie jest zbyt krótkie żeby jeździć dieslem...

leonulim

Post autor: leonulim » 14 gru 2010, 16:24

to kolego bedziemy coś działać ja już mam czujnik jak najszybciej postaram sie go wymienić , tobie proponuje podociskać czujniki abs chyba że już to uczyniłeś :?:

Adriang92
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 254
Rejestracja: 02 gru 2009, 19:20
Lokalizacja: Puławy/Zbędowice

Post autor: Adriang92 » 14 gru 2010, 18:29

i własnie tu jest problem pod kompa był podpięty i żadnego błędu nie wykazał :-/ a jak by to był trybik to bład powinien łapac jak sie jedzie nie? bo teraz wystarczy zapłon właczyć i juz miga odrazu. To było tak po zakupie działało wszystko z czasem zaczęła sie pojawiac kontrolka ale zadko po wyłączeniu zapłonu ginęła i spokój, tylko coraz czesćiej sie pojawiała i znaczą wariować właśnie abs, potem juz nie gineła i jest tak jak jest. a właśnie dziwne jest to ze nie swieci kontrolka od abs. Pare razy mi sie zdążyło ze podczas cofania gdzieś z górki i trzymaniu hamulca zapalała sie kontrolka ABS aus i sie w ogóle wyłączał.
Czyli to czujniki? jak sie do nich najprościej dostać zeby poczyścić kostki i te zębatki? i ile taki czujnik kosztować może?

kowal0502
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 68
Rejestracja: 13 gru 2010, 01:31
Lokalizacja: Białystok

Post autor: kowal0502 » 14 gru 2010, 18:42

jezeli chcesz zobaczyc zebatki to musisz wyjac polos ze zwrotnicy czujniki nie sa drogie okolo 50 zl max oczywiscie zamienniki nie wiem jak oryg. a sprawdzales ilosc plynu hamulcowego ?? moze jest malo i temu tak wariuje

Adriang92
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 254
Rejestracja: 02 gru 2009, 19:20
Lokalizacja: Puławy/Zbędowice

Post autor: Adriang92 » 14 gru 2010, 18:48

Aha dzięki trochę roboty z tym będzie :-/ to nawet nie duzo ciekawe czy u nas znajda ale myślę ze dadzą rade :mrgreen: ale troche to poczekać jeszcze musi bo samochodu odstawić na razie sie nie da dopiero jak mi sie ferie zaczyna żeby w razie co moim mogł sobie tatus do pracy pojechać. dzieki za pomoc <ok>
a mogą byc jeszcze inne przyczyny jak to nie to? :-P

Awatar użytkownika
Hincó
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 759
Rejestracja: 29 lis 2008, 08:11
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CAHA 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Post autor: Hincó » 15 gru 2010, 11:10

Kilka razy to przerabiałem (ale z kołami z przodu, z tyłu nie ruszałem)
Po wymianie łożysk (2 razy:/) miałem takie problemy, wcześniej było ok więc wróciłem do zakładu... rozłożyli ręcę...
Sztuką jest ustawić odpowiednio czujnik w zwrotnicy, oczywiście musi być wepchnięty do końca a wyprowadzenie kabla jak się nie myle ma być nieco odchylone od pionu w stronę samochodu. U mnie była to metoda prób i błędów na nieutwardzonej drodze <ok> Jeździłem i obserwowałem czy abs nie włącza się za szybko, jak był problem, kierownica do oporu prawo/lewo lekkie skręcenie czujnika i jazda... 8-)
Jak wróciłem do zakładu i powiedziałem że winą było ustawienie czujników to zrobili :shock: i powiedzieli że zawsze wpychali jak im pasowało i działało :roll:

Trzeba jeszcze sprawdzić wtyczki, kable itp
Obrazek TDI +

leonulim

Post autor: leonulim » 30 sty 2011, 12:46

Odświeże temat , dorwałem sie do czujnika z którym miałem problem bo był zapieczony i ucieszony bo zobaczyłem w nim wytartą dziure .
Myśle sobie mam cie :-D teraz bedzie dobrze szybka wymiana na drugi a tu zonk 2 czujnik ma inną kostke u mnie była prostokątna a tu okrągła , mysle sobie obetne kabel i założe moją przecież to tylko 2 kabelki i tak zrobiłem , niestety problem tkwi dalej wręcz myśle że czesciej na dziurach zapala sie kontrolka

Zastanawia mnie czy wina nie leży po stronie pompy od abs-u ( mam nadzieje że nie )w każdym razie bede walczył dalej
Hincó, ustawiałem pod kątem ale być może mało precyzyjnie więc na razie spróbuje tak jak ty zobaczymy czy będą jakieś efekty

A 2 żecz to ten czujnik co go założyłem miał inną wtyczke może on nie działać poprawnie w moim systemie ( nie bardzo sie na tym znam )

[ Dodano: 2011-01-30, 12:57 ]
Znalazłem jeszcze taki ciekawy temacik może znajdziemy przyczyne

ael-a6-c4pulsujacy-pedal-przy-hamowaniu ... 804,15.htm

Awatar użytkownika
klezmer
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 122
Rejestracja: 10 kwie 2010, 20:26
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: klezmer » 13 mar 2011, 12:29

Panowie podepne sie pod temat,
do nas to bedzie np taki czujnik:
http://moto.allegro.pl/czujnik-abs-audi ... 08264.html
prawda?
Bo tak patrze ceny tych czujnikow na allegro to mechanik krzyknal mi duzo wiecej...

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga