Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[100 c4 2.6] pedał hamulca wpadł

Układ hamulcowy
ODPOWIEDZ
kopec
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 155
Rejestracja: 17 mar 2010, 21:44
Lokalizacja: konin

[100 c4 2.6] pedał hamulca wpadł

Post autor: kopec » 08 sty 2011, 00:23

witam,
jakieś dwa tyg temu jechalem sobiei wcisnąłem pedał hamulca i wpadłdo końca, na drugi dzień zapalila mi sie kontrolka od plynu, dolalem i bylo ok przez dwa tyg, dziś wracałem z miasta(na szczęscie [przy niedużej prędkości) i wcisnąłem pedał hamulca, na początku ABS zadziałał ale po chwili pedał wpadł do końca , plyn znów wyciekl, zapalila mi się kontrolka od poziomu i żólty ABS(aus) , pedal hamulca teraz ciągle wpada, musze hamować tak pulsacyjnie w odtępach 0,5 sekundy i wtedy delikatnie sobie hamuje szarpiąc (pewnie do czasu skończenia sie plynu) , wydaje mi się że to może być przewód hamulcowy ale ja sie na tym nie znam, ale jeśli to przewód to jaki kupić ? jaka tu jest długość wogóle przewodów ? jutro od samego rana spróbuję sprawdzić spod którego koła ewentualnie cieknie

Awatar użytkownika
marek [a6]
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 503
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:22
Imię: Marek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Post autor: marek [a6] » 08 sty 2011, 00:53

witam. od sprawdzenia skąd cieknie musisz zacząć żeby wiedzieć co kupić dopiero myśl o kupnie jeśli chodzi o przewody elastyczne to do przodu długość 27 cm i numer 4A0 611 707 i do tyłu długość 21,5 cm i numer 8D0 611 775 D to ten bliżej koła a drugi długość 18 cm i numer 433 611 775 A o ile to oczywiście przewody.pozdro
tylko quatrro !!!

kopec
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 155
Rejestracja: 17 mar 2010, 21:44
Lokalizacja: konin

Post autor: kopec » 08 sty 2011, 12:01

po odkręceniu tylniego lewego koła okazało się że to jednak nie jest wina przewodu, pękła prawdopodobnie jakaś uszczelka tylko jaka ? pod sprężyną jest obudowa, i spod tej obudowy wycieka płyn po naciśnięciu hamulca, czy ktoś się orientuje co dokladnie moglo tam puścić? Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
marek [a6]
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 503
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:22
Imię: Marek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Post autor: marek [a6] » 08 sty 2011, 13:24

witam. rozkręć to zobaczysz o co chodzi .podaje ci stronę na której jest pokazany komplet do regeneracji tylnego zacisku chodzi o uszczelki ,problem będzie jeśli będzie to uszkodzenie korpusu zacisku ,ale to pesymistyczna wizja prawdopodobnie poszła uszczelka i cały koszt naprawy zamknie się w kwocie kilkunastu pln .pozdro http://www.iparts.pl/czesc/zestaw-napra ... 20920.html
tylko quatrro !!!

kopec
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 155
Rejestracja: 17 mar 2010, 21:44
Lokalizacja: konin

Post autor: kopec » 08 sty 2011, 13:53

wyciągnąlem tloczek, więcej nie chce się wysunąć niż to co na zdjęciach, coś go blokuje, żeby go naprawić domyślam sie ze nie obejdzie się bez wyciągania go z samochodu ? jest moze w internecie gdzies tutorial jak go rozebrać i zregenerować?
dzięki za pomoc :) Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
marek [a6]
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 503
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:22
Imię: Marek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Post autor: marek [a6] » 08 sty 2011, 14:18

witam. może to będzie pomocne http://www.audi80.pl/all-regeneracja-ty ... vt9988.htm . pozdro
tylko quatrro !!!

framer
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 18
Rejestracja: 15 lip 2010, 01:39
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: framer » 15 sty 2011, 12:29

Witam,

Nie wiem czy walczysz jeszcze z tematem , ale ostatnio miałem ten sam problem, po pęknięciu przewodu hamulcowego uciekła mi cały płyn i przy okazji rozebrałem wszystkie 4 zaciski. Okazało się że dwa tloczki wymagają wymiany - były zardzewiałe i "targały" uszczelkę w cylinderku zacisku co tez powodowało małe wycieki. Ponieważ nie mogłem wypchnąć przednich tłoczkow z zacisku pedałem hamulca z powodu braku płynu hamulcowego to podpiołem pod miedziany przewód w zacisku wąż od kompresora i powietrze ładnie wypchało tłoczek z cylinderka.

W tylnych zaciskach tłoczki u mnie są wkręcane, czoło tłoczka ma po obwodzie dwa wgłębienia w które idealnie podchodzi klucz do szklifierki kątowej. Tak że prawdopodobnie tylne tez musisz wykręcić. Oczywiście zaciski uprzednio nalezy wyjąc z samochodu.

Pozdrawiam,

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga