Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Prośba o wycenę szkody

Wszystko związane z ubezpieczeniem naszych aut. AC, OC, NW, wypadki, stłuczki, odszkodowania itp.
volvo132
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 77
Rejestracja: 30 wrz 2014, 12:48
Imię: Wojtek
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Hatchback
Silnik: 4.2 360KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Prośba o wycenę szkody

Post autor: volvo132 » 02 mar 2016, 09:49

Witam,

Wczoraj spotkała mnie niemiła sytuacja na drodze. Mianowicie podczas mijania z autem z przeciwnej strony, doszło do uszkodzenia lusterka. U mnie lusterko się złożyło, obudowa ma pęknięcia i szkło przypomina pajęczynę. W drugim aucie, lusterko odpadło całkowicie.

Na marginesie cała sprawa z przyjazdem policji ustalenia sprawcy zajęła 4h. Ostatecznie policja stwierdziła winę obopólną, z czym się nie zgodziłem i sprawa trafi do sądu. Ja miałem po swojej stronie krawężnik i nie miałem możliwości zjechania bardziej do krawędzi jezdni. Natomiast po drugiej stronie było pobocze, na które można zjechać.

Wiem, że wielu z was pewnie by przyjęło mandat w wysokości 220zł +6pkt. Początkowo też chciałem tak zrobić, lecz policja robiła mi na złość i nawet nie pozwolili dojechać autem do miejsca zamieszkania (15km od zdarzenia), tylko od razu laweta\hol. Dla nich to łatwiej, żeby ustalić winę obopólną i na razie. Dlatego nie poddałem się i wybrałem sąd. Trzeba walczyć o swoje i z bzdurnym prawem\systemem nawet w tak błahej sprawie jak lusterko:)

Dlatego proszę was koledzy i koleżanki o pomoc w wycenie uszkodzeń (robocizna i części) w Audi A6 C5. Lusterko było podgrzewane. Jest mi to potrzebne do zgłoszenia szkody w PZU.

Ziomek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 839
Rejestracja: 30 gru 2014, 12:44
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T ANB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Ziomek » 02 mar 2016, 10:18

Mi ślubna urwała prawe, pojechałem na szrot kupiłem całe w kolorze za 60zł i wymieniłem. W audi każde lusterko jak jest elektryczne to jest też podgrzewane, tak od b3 miałem.

volvo132
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 77
Rejestracja: 30 wrz 2014, 12:48
Imię: Wojtek
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Hatchback
Silnik: 4.2 360KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: volvo132 » 02 mar 2016, 10:36

Doskonale się orientuje jakie są ceny na allegro\szrocie. Ja natomiast potrzebuje ile taka operacja będzie kosztować normalnie w warsztacie z nowa częścią, nieużywana.
Było - A6 C5 Avant 2000 1.8T
Teraz - Seat Leon 5F 2019 Xcellence 1.5 TSI
Będzie/kolejne - na pewno Audi :)

Awatar użytkownika
Frugo1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 434
Rejestracja: 28 paź 2011, 21:20
Imię: Damian
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI BDH 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Rzeszów/Tyczyn

Post autor: Frugo1 » 02 mar 2016, 12:59

Pewnie policzą Ci na zamiennikach to z 200 zł ;/ oni maja śmieszne ceny, miałem własnie kiedyś lusterko walnięte bo mi ktoś chyba chciał zakosić tyle, że zgłaszałem to z AC i nic nie dostałem bo nie przekraczało jakiejś tam kwoty 500zł ( nie pamiętam jak to się nazywało ) za wkład policzyli kolo 30 zł, jakieś grosze w każdym razie. W aso sam wkład jak chciałem kupić to 200 zł :) i w rezultacie kupiłem jak kolega wyżej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga