Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

odszkodowanie z TU Warta

Wszystko związane z ubezpieczeniem naszych aut. AC, OC, NW, wypadki, stłuczki, odszkodowania itp.
audbox
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 57
Rejestracja: 30 gru 2009, 07:38
Imię: Artur
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 272KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Podkarpacie

odszkodowanie z TU Warta

Post autor: audbox » 19 sty 2013, 14:20

Witam wczoraj wieczorem wjeżdżając na skrzyżowanie z pierwszeństwem gość nie zdołał wyhamować i puknął mnie w boczny przód i moje pytanie ile taka naprawa możne kosztować uszkodzenia na dzień dzisiejszy jakie zauważyłem to
uszkodzony błotnik, nadkole ,reflektor xenon,zderzak,maska,zbiorniczek od spryskiwaczy wgnieciony intercooler nie wiem szczerze co z zawieszeniem ponieważ początkowo nie było kilku biegów teraz są ale coś musiało się przestawić ,jakich pieniędzy można się spodziewać od towarzystwa ubezpieczeniowego Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek

igorw

Post autor: igorw » 20 sty 2013, 20:05

Na moje oko może być szkoda całkowita, tzn wartość rynkowa minus pozostałości.

audbox
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 57
Rejestracja: 30 gru 2009, 07:38
Imię: Artur
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 272KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: audbox » 22 sty 2013, 07:06

No właśnie dzisiaj jestem umówiony z rzeczoznawcą to myślę ze do końca tyg. będę miał wycenę.
Obrazek

adrian055

Post autor: adrian055 » 23 sty 2013, 18:55

szkody całkowitej nie będzie warta to złodzieje jeśli chcesz zarobić to szukaj części na własną ręke i sam poskładaj jeżeli zalezy ci na aucie oddaj go do warsztatu i tam niech ci auto pożadnie ogladną i rzeczoznawca zrobi wycene na złożonym aucie i na zdemontowanym wtedy masz wszystko jak na dłoni warto pamieta ta ubezpieczalnia to banda oszustów

audbox
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 57
Rejestracja: 30 gru 2009, 07:38
Imię: Artur
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 272KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: audbox » 23 sty 2013, 20:24

Niestety rzeczoznawca już mnie odwiedził popatrzył porobił zdjęcia postękał i odjechał a teraz codziennie otrzymuje e-mail od warty ze tego brakuje albo jakieś oświadczenie wypełnić bo niezbędne do wypłacenia odszkodowania,a jeżeli chodzi o sam samochód staram się zrobić dobrze ale mnie już k....a szlak trafia drugi dzień szukam błotnika przed liftem zjedzilem wszystkie szroty i nic tylko dwa ale sama rdza,pozostało mi alledrogo ale czas goni bo za tydz. wyjeżdżam.
Obrazek

adrian055

Post autor: adrian055 » 23 sty 2013, 20:34

pamietaj że zawsze mozesz sie odwołac co do ich kosztorysu po przysłaniu ci wyceny daj jakiemuś nie zrzeszonemu rzeczoznawcy ich wycene a on ją przekalkuluje i powie ci na ile cie oszukali później możesz na drodze sądowej rządać zwrotu reszty pieniędzy (są też firmy co odkupują takie sprawy) mam nadzieje że będziesz zadowolony z ich wyceny pozdrawiam

audbox
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 57
Rejestracja: 30 gru 2009, 07:38
Imię: Artur
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 272KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: audbox » 24 sty 2013, 07:51

Z tego co mi rzeczoznawca mówił to szkoda całkowita lecz jak oni wycenią wartość rynkowa samochodu a przeczuwam ze bardzo nisko do tego wartość po kolizji w sumie rzeczy możne bardzo nisko wyjść.Jeżeli chodzi o firmy co odkupują takie sprawy to już mam taka nagrana biorą od 15 do30% kwoty dodatkowo wywalczonej czyli te pieniądze co daje warta są moje a oni walczą o wyższa kwotę.Pozdrawiam
Obrazek

igorw

Post autor: igorw » 24 sty 2013, 08:09

Jak wrzucisz tu na forum wycenę szk całk to zobaczymy jakie dali korekty ale to już Twój wybór.
Takie firmy mogą być całkowicie żałosne w działaniu, nie wszystkie oczywiście ale znakomita większość produkuje pisma bez wartości.

Awatar użytkownika
mario-975
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 207
Rejestracja: 07 lut 2010, 10:52
Lokalizacja: Piła

Post autor: mario-975 » 24 sty 2013, 10:20

audbox, na jaką kwotę oszacowali szkodę-o ile to nie tajemnica?
Mody za przyzwoleniem mojej żonki :

audbox
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 57
Rejestracja: 30 gru 2009, 07:38
Imię: Artur
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 272KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: audbox » 24 sty 2013, 12:04

mario-975 jak dostane wycenę to na pewno napisze ale nadal czekam tylko im dokumenty dosyłam i nic nie rusza.
Obrazek

numeer
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 50
Rejestracja: 17 lis 2011, 11:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: numeer » 24 sty 2013, 14:21

audbox pisze:Z tego co mi rzeczoznawca mówił to szkoda całkowita lecz jak oni wycenią wartość rynkowa samochodu a przeczuwam ze bardzo nisko do tego wartość po kolizji w sumie rzeczy możne bardzo nisko wyjść.Jeżeli chodzi o firmy co odkupują takie sprawy to już mam taka nagrana biorą od 15 do30% kwoty dodatkowo wywalczonej czyli te pieniądze co daje warta są moje a oni walczą o wyższa kwotę.Pozdrawiam
Wartość samochodu przed kolizją wyceniają z reguły nisko,wartość tzw.pozostałości wysoko, dla Ciebie zostaje różnica.Przy szkodzie całkowitej rozliczanej z OC sprawcy zawsze masz możliwość naprawy do kwoty wartości z przed kolizji.
PS.
U mnie niestety sytuacja podobna.

igorw

Post autor: igorw » 24 sty 2013, 23:52

audbox, jeśli mogę Ci coś doradzić: sprawdź ile może kosztować naprawa żebyś miał jakiś punkt odniesienia jak dostaniesz wycenę z TU. Olej szroty o których piszesz, sprawdzaj na Allegro. Ja tak zrobiłem - szukałem niedaleko żeby samemu podjechać ale i kurierem można. Ja szukałem pod kolor - trafiłem na 99%, akurat rozbierali anglika na części. Szukałem takiego właśnie żeby wszystkie graty ściągnąć od jednego gościa a nie każdą od innego bo transport wtedy podraża naprawę.
Oczywiście piszę powyższe z mojego punktu widzenia z którym nikt nie musi się zgadzać. Ja naprawiałem na używanych częściach bo nie zależało mi na ASO czy nowych oryginałach.

audbox
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 57
Rejestracja: 30 gru 2009, 07:38
Imię: Artur
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 272KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: audbox » 25 sty 2013, 07:34

naprawa będzie kosztować na używkach 4 tys sprawdzałem allegro o kolorze podobnym mogę zapomnieć wszystko mam tylko w okolicy w promieniu 60km starałem się znaleźć błotnik i nic wszystko sama rdza także pozostaje Allegro a jeżeli chodzi o aso to raczej kasy by brakło jak sam błotnik 1160zł i nie ma pewności ze w tych czasach to ocynk.Pozdrawiam
Obrazek

misialo_
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 52
Rejestracja: 11 lis 2012, 21:56
Lokalizacja: Lodz

Post autor: misialo_ » 25 sty 2013, 09:32

na 'dzien dobry' spodziewaj sie smiesznej kalkulacji... oczywiscie zlejesz ja i odeslesz brak akceptacji...

w skrocie jak to wygladalo u mnie z poprzednim autem..

vw o wartosci sredniej €4k z 2003:

przyslali info, ze wyplaca mi 5900 a szrot, ktory mi pozostal jest wart 5200...

podziekowalem za taka kalkulacje (auto dostalo z przodu / czolowe / kompletnie rozbite) i poprosilem grzecznie o nowa bo to jest smiech...

wymienilismy milion maili i telefonow z przemila pania...

i po 2 miesiacach skonczylo sie ugada na poziomie:

16k pln za auto
1,5k pln za szrot

razem 17.5 k pln...

warto walczyc a w moim przypadku skonczylo sie bez adwokata..

pozdrawiam...

audbox
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 57
Rejestracja: 30 gru 2009, 07:38
Imię: Artur
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 272KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: audbox » 25 sty 2013, 15:17

Dzisiaj dzwoniłem na infolinie warty i godzinę słuchałem muzyczki normalnie myślałem ze mnie trafi ale w końcu dodzwoniłem się oczywiście dokładnej wyceny nie ma tyle się dowiedziałem ze jest szkoda całkowita chyba nie wiedza co z czym ugryźć,mam przeczucie ze cena będzie śmieszna.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga