Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 ] Problem z climatronic - funkcja econ

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
krzyswisnia
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 21 kwie 2009, 21:06
Lokalizacja: Gdynia

[A6 C5 ] Problem z climatronic - funkcja econ

Post autor: krzyswisnia » 30 kwie 2009, 22:50

Od jakiegoś czasu mam problem z klimatyzacją. Cały czas świeci się dioda przy econ i oczywiście klima nie pracuje.. jednak w żaden sposób nie mogę tej funkcji wyłączyć... Sądziłem, że przyczyną może być niskie ciśnienie gazu i komputer widząc błąd automatycznie nie dopuszcza do załączenia klimy .. wczoraj jednak uzupełniłem gaz i nic się nie zmieniło, nadal przyciskanie econ nie dało rezultatu-dioda przy econ włączona i klima nie działa... w serwisie podpięli mi auto pod vag'a i nie znależli jakichkolwiek błędów..


Jeśli ktoś sie spotkał z podobnym problemem będę wdzięczny za info.. <piwo>

Awatar użytkownika
goly191
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2027
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:43
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: goly191 » 01 maja 2009, 16:17

krzyswisnia pisze:Od jakiegoś czasu mam problem z klimatyzacją. Cały czas świeci się dioda przy econ i oczywiście klima nie pracuje.. jednak w żaden sposób nie mogę tej funkcji wyłączyć... Sądziłem, że przyczyną może być niskie ciśnienie gazu
econ się świeci = klima nie działa
econ się nie ścwieci = klima działa
miałem tak z innymi guzikami klimatronika, to musiałem kilka razy powciskać i tak trochę mocniej, coś się jakby zakurzyło, albo zaśniedziało, ale zadziałało i działa
i zgadza się, że przy braku "gazu" sprężarka się nie załączy, tzn można nacisnąć, na 1-2s zgaśnie econ, ale sam się zapala ponownie

Hiubik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 27
Rejestracja: 25 sty 2009, 20:22
Lokalizacja: Paryz / Wawa

Post autor: Hiubik » 03 maja 2009, 11:40

Podpinam się pod temat bo mam ten sam problem. Z tym ze u mnie klima padła sobie w słoneczny dzień. Przełącza się w tryb econ I tyle. Mozna ja zmusić do działania włączając obieg wewnętrzny ale i tak po jakimś czasie (rożnie to z tym czasem bywa) przełącza się na econ. Podjadę do mechanika nabić układ, może to coś pomoże.

Edit: Jak wcisnąłem recycling i górny nawiew pokazało mi się 19 04 ?? ciekawe co to może być ??

[ Dodano: 2009-05-03, 14:31 ]
Podwójny post ale trudno, okazuje się ze nie załącza się silnik od klimy, być może on tutaj powoduje cale zamieszanie, wybiorę się do mechanika zobaczymy co on mi tam poradzi.

zorian
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 05 maja 2008, 09:07
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: zorian » 13 maja 2009, 20:49

Witam.

Miałem ten sam problem. Podłączyłem do kompa i wyszło szydło z worka.
W moim przypadku padł czujnik ciśnienia klimatyzacji.
W ASO zapłaciłem 150zł za część; na allegro koszt 50zł.

krzyswisnia
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 21 kwie 2009, 21:06
Lokalizacja: Gdynia

rozwiązanie...

Post autor: krzyswisnia » 23 cze 2009, 09:40

Rozwiązanie... wymieniłem czujnik wysokiego ciśnienia G65 - znajduje się z prawej strony samochodu na wysokości reflektora.. można go wykręcić bez obawy utraty gazu, gdyż jest pod nim cos w rodzaju wentyla i słychac tylko delikatne syknięcie...należy tylko wcześniej odłączyć z zaworka wtyczkę aby kabelkow nie urwać.
Dla tych którzy posiadają zaworek o nr: 8z0959123 - ta część juz wycofana.. jej następcą jest 8e0959126c taką informację dostalem u dealera, taką kupiłem i założyłem.. wszsytko dziala jak nalezy. Można ją zamówić także w VW i seat (w skodzie powiedzieli ze tylko u audi).
Co do panela clim,atronika.. aby miec pewność ze problem z wyłączeniem funkcji econ nie leży w panelu spróbowałem włączyć tryb serwisowy.. zadziałał, czyli panel reagował..

Pozdrawiam

ElDraque2
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 99
Rejestracja: 06 lip 2009, 16:55
Lokalizacja: Noord-Brabant

Post autor: ElDraque2 » 14 lip 2009, 18:08

krzyswisnia, mozesz opisac dokladniej wymiane? W zasadzie problem mam ze zlokalizowaniem tego czujnika, co znaczy "na wysokosci reflektora" liczysz rzeczywista wysokosc umieszczenia od podloza, czy moze ze blizej reflektora i z prawej? Moze jakas fotka z dorysowana strzalka??

mam taki sam problem, a dokladniej taki sam jak opisuje ww Hiubik: klime mozna zmusić do działania włączając obieg wewnętrzny (i dziala bez wylaczania dlugo, nie stwierdzilem samoczynnego wylaczania w tym trybie),
mozna tez zmusiac ja do dzialania w trybie auto, wystarczy po wlaczeniu obiegu zamknietego wylaczyc wszystko (przycisk OFF) no i wlaczyc ponownie i zaraz po wlaczeniu wylaczyc zapamietany obieg wewnetrzny. O dziwo wszystko dziala w trybie auto i ECON nie pali sie wcale, ale tutaj juz tylko do pewnego momentu. Zgaduje ze do momentu odczytania wartosci z wyzej wymienianego czujnika. Zgaduje takze, ze wszystko poza tym dziala poprawnie. Moze ktos ma inne zdanie?

Tryb serwisowy pokazuje ten sam blad co u HIUBIK: 19 04.

W kazdym razie jestem ciekaw jak wam poszlo i jak zakonczyla sie naprawa u Hiubika.

krzyswisnia
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 21 kwie 2009, 21:06
Lokalizacja: Gdynia

Hej ElDraque2

Post autor: krzyswisnia » 19 lip 2009, 13:39

Jesli chodzi o ten czujnik wysokiego ciśnienia klimy to załączam jego fotkę, później może dołączę jego fotkę razem z chłodnicą klimy. Znaleźć jest go prosto.. jeśli spojrzysz na silnik stojąc przodem do silnika to na bocznej sciance chłodnicy klimatyzacji - od strony pasażera(w aucie left hand drive) mniej wiecej na wysokości reflektora - znajdziesz moze 3 cm rurkę (jednolita masa z chlódnicą klimy), do której jest wkręcony ten czujnik. Z lewej strony tego czujnika jest nałożona plastikowa wtyczka od której lecą kabelki.. nic innego z kabelkami z tej strony nie odchodzi wiec szansa na pomyłkę praktycznie nie istnieje. W tej 3 cm rurce znajduje się cos jak wentyl , ale o tym juz wyżej pisałem. Zaworek wkreasz lub wykręcasz łapiąc go bezpośrednio z prawej strony, gdyż nie ma tam zastosowania żadna nakrętka.
Do końca nie jestem pewny, czy u Ciebie jest walnięty czujnik ciśnienia poniewaz klima się załącza czasem.. czujnik może w sumie wariowac, jednak nie sądzę, że włączanie obiegu zamkni etego, czy auto jest z niim w jakis sposób powiązane. Jesli byłby walnięty czujnik tp raczej objawy włączania i wyłączania występowałyby we wszytskich trybach pracy klimy.

Jeśli chodzi o błąd 19 04 to osobiście się z nim nie spotkałem.. ale jesli się czegoś dowiem to napiszę..
Pozdrawiam..

Czujnik można znależć na allegro - czujnik ciśnienia klimatyzacji audi
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ElDraque2
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 99
Rejestracja: 06 lip 2009, 16:55
Lokalizacja: Noord-Brabant

Post autor: ElDraque2 » 20 lip 2009, 01:58

dziekuje za informacje.
zastanawia mnie fakt , tak jak napisales, ze metoda z ustawienirm obiegu zamknietego wprowadza spezarke w dzialanie (auto jest zalaczone). mozna tez wylaczyc przyciskiem off i po ponownym wlaczeniu wylaczyc obieg zewnetrzny (ktory w tym momencie jest zawsze wlaczony, bo taki stan zapamietuje) i klima przechodzi w pelni funkcjonalny tryb auto, jest to powtarzalne za kazdym razem. Byc moze jest to uszkodzony czujnik i taka kombinacja na panelu robi obejscie i go nie sprawdza.
postaram sie w najblizszym czasie pojechc nas kontrole klimatyzacji i sprawdzic nabicie czynnika, bo czujnik byc moze wskazuje ubytek.

wariat22
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 29 lip 2009, 09:02
Lokalizacja: wroclaw

Post autor: wariat22 » 29 lip 2009, 12:31

witam
tez mam pytanie w sprawie tej samej klimy
denso 7seu16c

tez mialem problemy z tym econ, podczas jazdy zaczelo mi sie to wlanczac(jedyny sposob na wylaczenie to zgaszenie silnika i odpalenie na nowo ale to dzialalo tylko przez 2minuty i znow ECON)
po 2 dniacvh klima zdechla

bylem u mechanika powiedzial ze trzeba wymienic sprzeglo i najlepiej od razu osuszacz.

oki to wymienilem sprzeglo (jest to zrywne )
osuszacz narazie olalem
ale i tak to nic nie dziala dalej nie chodzi

gaz i cisnienie jest, wentylator od klimy chodzi.
slyszalem cos o jakiejs dyszy rozpreznej ale nie moge tego zlokalizowac u mnie.
program etos pokazuje ze powinienem miec to pod szyba w ruece od nabijania klimy.
ale tam na 100 nie ma bo powinna byc sruba zeby to rozlaczyc a tu. nic nie ma.

a moze tak jak kolega pisze jest to czujnik cisnienia
z tego co kojarze u mnie moze tez byc ale jest z tylu kompresora i od niego ida kable (kostka)do podlaczenia dalej.

z gory dzieki za jakakolwiek pomoc.

ElDraque2
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 99
Rejestracja: 06 lip 2009, 16:55
Lokalizacja: Noord-Brabant

Post autor: ElDraque2 » 29 lip 2009, 17:43

w moim wypadku wszystko bylo sprawne, okazalo sie, ze pojawily sie bledy w sterowniku i po wykasowaniu wszystko wrocilo do normy. taki dziwny przypadek. awaria zostala usunieta podczas ostatniego spotu w holandii i dotad wszystko dziala, dzieki za pomoc przemcio!

dodam tylko ze blad pojawiajacy sie po wejsciu w tryb serwisowy (19 04) zniknal.

Romek28
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 28 lip 2009, 19:07
Lokalizacja: Sieradz

Post autor: Romek28 » 29 lip 2009, 19:09

Panowie... ja mam problem... lewa strona słabiej chłodzi.... nie ma lodówki a na początku ciepło..
Pomocy... byłem już sprawdzać klimę i napełniać od początku...
Podobno jakieś dwa zaworki- cylinderki są do przeczyszczenia ale gdzie one są w roczniku 1998.
Romek28

Romek28
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 28 lip 2009, 19:07
Lokalizacja: Sieradz

Post autor: Romek28 » 30 lip 2009, 16:13

A czy ktoś może odpowiedzieć bez podobnych informacji?
Bardzo proszę..
Pozdrawiam Romek.
Romek28

Goral
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 06 sie 2009, 17:06
Lokalizacja: Radom

Post autor: Goral » 06 sie 2009, 17:16

Hej

Dzieki temu postowi znalezlem odpowiedz na moj blad 19 04, dodatkowo wyskakuje mi bledy:
16 04
17 04

wie ktos o co chodzi?

Pozdrawiam
Góral

jacekh
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 17 maja 2008, 23:24
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: jacekh » 08 sie 2009, 22:48

Witam
Może ktoś jednak odniesie sie do pytania Romka 28 (3 POSTY WYÂŻEJ) i coś podpowie,ponieważ mam podobny problem z nierówną pracą klimy na strefach tzn.jedna strona prawie wcale nie chłodzi.
Pozdrawiam-Jacek
jacekh

rafal100
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1105
Rejestracja: 12 gru 2009, 16:51
Imię: Tadeusz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2014
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: głogów DGL
Kontakt:

Post autor: rafal100 » 01 lut 2011, 16:05

jacekh,
poradziłes sobie z problemem ? u mnie jest podobnie . szukam gdzie te cylinderki . wiesz gdzie one ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga