Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[AUD A6 C5 2.4 V6] silnik głośniej chodzi. Pomocy

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
xSantinx
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 22 cze 2016, 16:42
Lokalizacja: Śląsk

[AUD A6 C5 2.4 V6] silnik głośniej chodzi. Pomocy

Post autor: xSantinx » 22 cze 2016, 17:21

Witam
Jestem tu nowy także proszę o wyrozumiałość jeśli nie ten dział proszę o przeniesienie.
Do rzeczy. Otóż jakiś tydzień temu wymianiałem wszystkie filtry, komplet rozrząd oraz olej (Mobil 10W40). Po "naprawach" silnik zaczął wyraźnie głośniej chodzić szczegolnie to słychac przy otwartej masce ale też w środku nawet przy predkości około 70km/h?.

Troche mnie to zaniepokoiło bo wcześniej chodził idealnie wrecz albo poprostu nie jezdziłem nim 2 tyg i sie odzwyczaiłem. Byłem u mechanika to powiedział że to jest Vka i to ma tak chodzić.
Nie wiem czy to choroba czy jestem przewrażliwiony :p ale wrzucam filmik poniżej i proszę o opinie.



Pozdrawiam :)

z.daniel
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 184
Rejestracja: 16 cze 2014, 01:45
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: z.daniel » 22 cze 2016, 19:37

olej zmień na 5w40 - np. Shell Helix Ultra, zrobi się cichszy.

1. odmy oraz eżektor drożne? czyszczone?
2. wentylator klimatyzacji ... zobacz wątki na forum
3. łożysko sprężarki klimatyzacji - zobacz wątki na forum.

hmm ... coś cyka, ale niestety nie wiem na 100% co to może być. jedynie na myśl przychodzą mi powyższe.

jakubczyk_7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 508
Rejestracja: 12 wrz 2013, 15:31
Imię: Jakyb
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9TDI AVF 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Czerwin

Post autor: jakubczyk_7 » 24 cze 2016, 22:49

cyka jak zegarek <radocha>

Beep
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 97
Rejestracja: 20 maja 2014, 20:42
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Beep » 25 cze 2016, 17:16

z.daniel pisze:olej zmień na 5w40 - np. Shell Helix Ultra, zrobi się cichszy.

1. odmy oraz eżektor drożne? czyszczone?
2. wentylator klimatyzacji ... zobacz wątki na forum
3. łożysko sprężarki klimatyzacji - zobacz wątki na forum.

hmm ... coś cyka, ale niestety nie wiem na 100% co to może być. jedynie na myśl przychodzą mi powyższe.
z tym zmienianiem oleju z półsyntetyka na syntetyk to tak bym nie szalał bo może sobie kuku zrobić

mrporpoise
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 320
Rejestracja: 13 mar 2016, 22:30
Imię: Leszek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: mrporpoise » 26 cze 2016, 00:38

Beep, Bardzo ciebie proszę, byś wytłumaczył jakie kuku sobie można zrobić? Tak konkretnie, bez legend obiegowych? Jeśli silnik jest zdrowy to żadne kuku nie grozi. Jeśli silnik jest mocno zużyty i ma problemy ze szczelnością, to olej półsyntetyczny o większej gęstości i grubszym filmie olejowym jest tylko i wyłącznie leczeniem objawowym, który ewentualnie pogłębi przyczynę... Olej należy stosować jak najlepszej jakości i dostosowany do warunków klimatycznych. Jeśli już chce się gęstszy to przykładowo 5W50 można sobie zapodać...

Kolego Piotrze, zrób płukankę (np. Liqui Moly) i zlej olej 10W, zalej dobry olej w pełni syntetyczny - polecane oleje, jest cały temat o tym, wybierz sobie coś.

Dalej - Jaki filtr oleju został zamontowany? Jeśli Filtron, to może być do odstrzału na rzecz przykładowo Knechta.

A teraz co do silnika itd. Skoro przed wymianą rozrządu było wszystko ok, to masz do sprawdzenia po pierwsze:
- Podłączyć się VAGiem i sprawdzić podczas pracy silnika (rozgrzany do co najmniej 80 stopni) w silniku grupy 90 i 93 - to pokaże jak wygląda rozrząd po zmianie.

Tutaj masz jak brzmi moje autko. Aktualnie mam jak się okazało nie do końca dobrze poskładany rozrząd przez mechanika, natomiast motor mam w dobrej kondycji z lekką nieszczelnością w wydechu (obejmy metalowe)

Beep
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 97
Rejestracja: 20 maja 2014, 20:42
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Beep » 26 cze 2016, 11:23

Kolego mrporpoise właśnie odpowiedziałeś sobie na pytanie do mnie "jeśli silnik jest zdrowy". Pewnie kupił już samochód w którym zalewany był 10w40, a takiego oleju bez powodu nikt nie wlewa. Ja przed remontem mojego silnika też zrobiłem taki eksperyment - zmieniłem 10w40 na 5w30 i zużycie oleju wzrosło z 300 ml na 1000km do prawie litra :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga