Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Piszczy tylny hamulec lub okolice hamulca

Układ hamulcowy
ODPOWIEDZ
lgorek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 309
Rejestracja: 23 lis 2010, 19:47
Lokalizacja: Małopolska

Piszczy tylny hamulec lub okolice hamulca

Post autor: lgorek » 29 lip 2013, 13:07

Witam,

Od około roku czasami dochodził pisk z lewego tylnego koła. Jednak nie było to tak przeszkadzające. Jednak obecnie przez te upały pisk jest stały gdy tylko się jedzie wolniej to piszczy i piszczy. Gdy jedziemy szybciej to już nie słychać. Gdy jest zimniej nic nie słychać. Piszczenie ustępuje gdy wcisnę hamulec lub zaciągne ręczny. Czasami jak zaciągne ręczny mocniej to pisk ustaje na dłuższy czas.

Co to wg was może być. Czy to jest blokujący się tylny cylinderek jak tak to czy stosowaliście reperaturki do tylnego hamulca ?? Jak do tego podejść i co najlepiej mieć przygotowane ?


Dodam że po około 10km jeździe jak parkuje auto i wjeżdzam na krawężnik to słychać pisk.

Pozdrawiam.

daniel1997

Post autor: daniel1997 » 29 lip 2013, 17:09

lgorek, wszystko wskazuje na awarię tłoczka zacisku miałem identyczny objaw jak ty do tego strasznie grzało się koło po zastosowaniu zestawu naprawczego wszystko wróciło do normy <okok>
ten filmik będzie bardzo pomocny ;)

<iframe width="560" height="315" src="//www.youtube.com/embed/lrwKCU_oYR4" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

lgorek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 309
Rejestracja: 23 lis 2010, 19:47
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: lgorek » 29 lip 2013, 18:33

daniel - bardzo fajny filmik, ja mam jedynie pytanie czy twój zestaw zawierał taj jak tutaj tłoczek czy wymieniałeś tylko gumki a tłoczek wyczyściłeś ??

Czy lepiej założyć już ten zestaw z tłoczkiem i mieć spokój ?

Ja nie wiem czy nie wymienie od razu po obu stronach tych zestawów, oraz sprawdze w jakim stanie są z przodu.

Oraz pytanie możliwe że związane z układem hamulcowym, czy może być wina starego płynu hamulcowego w układzie sprzęgła że raz chodzi lekko a innym razem ciężko ?? Zauważyłem że gdy cieplej tym lżej.

daniel1997

Post autor: daniel1997 » 29 lip 2013, 21:25

lgorek pisze:daniel - bardzo fajny filmik, ja mam jedynie pytanie czy twój zestaw zawierał taj jak tutaj tłoczek czy wymieniałeś tylko gumki a tłoczek wyczyściłeś ??
wymieniłem razem z tłoczkiem na starym były już widoczne ślady zużycia
lgorek pisze:Czy lepiej założyć już ten zestaw z tłoczkiem i mieć spokój ?
tak zdecydowanie <okok>
lgorek pisze:Ja nie wiem czy nie wymienie od razu po obu stronach tych zestawów, oraz sprawdze w jakim stanie są z przodu.


ja zmieniłem jedną stronę tam gdzie był problem ale można zrobić dwie te zestawy naprawcze kosztują grosze ;)
lgorek pisze:Oraz pytanie możliwe że związane z układem hamulcowym, czy może być wina starego płynu hamulcowego w układzie sprzęgła że raz chodzi lekko a innym razem ciężko ?? Zauważyłem że gdy cieplej tym lżej.
na to pytanie nie jestem w stanie ci odpowiedzieć w 100 % ale warto zmienić płyn jak nie masz pewności kiedy ostatnio był zmieniany.

Pozdrawiam Daniel ;)


p.s - daj znać po wymianie przyda się innym

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga