Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C5] Pytanie o wąż od chłodnicy

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
mathof
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 13 wrz 2012, 16:55
Lokalizacja: Łódź

[ A6 C5] Pytanie o wąż od chłodnicy

Post autor: mathof » 13 wrz 2012, 17:01

Witam drogich forumowiczów.
Mam pewien problem a zarazem pytanie. Otóż wymieniłem termostat na oryginalny (jestem pewien że sprawny). Po owej wymianie temperatura szybko wskakuje na 90*C na zegarach i wg wskazań climatronica utrzymuje się gdzieś miedzy 93-96*C podczas jazdy. Dodam że z nawiewu leci ciepłe powietrze. Jedyny problem jaki mam to to że dolny wąż chłodnicy jest zimny. Górny wąż i górna część chłodnicy jest gorąca dolna zimna. Silnik się nie przegrzewa lecz czy tak ma być? Pytanie to kieruje do was : ) Jest jeszcze jedna wersja mojego myślenia a mianowicie: górny wąż doprowadza gorący płyn który przechodzi przez chłodnice i zostaje ostudzony na tyle że wąż dolny nie zdążył się nagrzać (przejechałem z tym problemem jakieś może 5-7km) czy to ma sens ?
Obrazek Na niebiesko oznaczony ten zimny wąż

grzechu 031
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 167
Rejestracja: 18 mar 2012, 18:28
Lokalizacja: zielona góra

Post autor: grzechu 031 » 13 wrz 2012, 21:27

nie ma takiej opcji żeby płyn o temp.90*c na wlocie do chłodnicy zmienił swoją temp. na tyle żeby dolny wąż był zimny. moim zdaniem termostat się nie otwożył lub nie nagrzałeś go odpowiednio.

kraschman
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 10 sie 2012, 21:23
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kraschman » 13 wrz 2012, 21:43

początek otwierania się termostatu jest gdzieś około 70 stopni, więc dolny wąż powinien być przynajmniej ciepły ewentualnie letni...

mathof
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 13 wrz 2012, 16:55
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mathof » 14 wrz 2012, 01:14

nie ma takiej opcji żeby płyn o temp.90*c na wlocie do chłodnicy zmienił swoją temp. na tyle żeby dolny wąż był zimny. moim zdaniem termostat się nie otwożył lub nie nagrzałeś go odpowiednio.
A w którą stronę leci woda? Tzn gorąca wpada górnym wężem od chłodnicy leci przez chłodnicę w dół i dolnym przewodem do termosstatu? Czyli jak się termostat otworzy to ta zimna woda leci do silnika tak?

mathof
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 13 wrz 2012, 16:55
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mathof » 14 wrz 2012, 14:16

Problem rozwiązany - okazało się że jednak jest wszystko dobrze wąż się nagrzewa tylko poprostu słabo było to czuć : ) Jak wkręcił się na obroty to zrobił się gorący. Wniosek : termostat pracuje : D dziękuje za pomoc i pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga