Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C6] Problem z hamulcami (elektrycznym hamulcem ręcznym?

Układ hamulcowy
ODPOWIEDZ
diablo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 31 sty 2012, 23:50
Lokalizacja: Mazowsze

[ A6 C6] Problem z hamulcami (elektrycznym hamulcem ręcznym?

Post autor: diablo » 05 sie 2012, 12:49

Witajcie,

Przejrzałem forum i nie znalazłem... :(

Wczoraj na trasie zatrzymałem się na chwilę i po ponownym uruchomieniu auta (a6 c6 quattro, tiptronik)... nagle kontrolki hamulców:
- duże ((P)) na środku (nie wiem czy żółte, czy czerwone
- kontrolka mała (P) - czerwona
- kontrolka (!) - czerwona

I nie można ruszyć autem, nawet "na siłę"... poprzyciskałem kilka razy przycisk hamulca ręcznego, aby go odblokować i dało się ruszyć autem, ale i tak zawołałem lawetę i teraz czekam (niedziela) na jutrzejszego mechanika, ale wiem jak to jest z mechanikami (obcymi tym bardziej), więc wolę spytać - co to może być??????????????

Kontrolki palą się cały czas, w momencie uruchamiania auta jest potrójny sygnał dźwiękowy i zapalają się kontrolki. Odgłos silniczka słychać jakby tylko w jednym (prawym tylnym) kole, ale klocki się nie odblokowują od tarcz za bardzo i mam wrażenie, że są dociśnięte zbyt blisko tarcz na wszystkich czterech (!) kołach... pojawiła się też kontrolka od ESP (ten samochodzik w poślizgu - pomaraĂączowa).

auto ma prawie 300tys km, 2005 rok

Pomóżcie, bo jestem trochę załamany :(

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 05 sie 2012, 13:33

diablo, bez mechanika się nie obejdzie... prawdopodobnie przyciął się mechanizm, tudzież pasek który tam jest... Poniżej poglądowy schemat:

Obrazek

Błędy które opisujesz, są czasem związane ze zbyt mała ilością płynu hamulcowego... jednak jeśli masz problem z ręcznym, to raczej jego wina...

Tomecki

Post autor: Tomecki » 05 sie 2012, 22:20

Czy jak ruszyłeś autem to słychać było ciągły pisk? Taki jak od błędów na FIS'ie? Pytam, bo u siebie nie pamiętam objawu zapalającej się kontrolki ESP. Przekreślone duże żółte "P" na FIS'ie, przy zaciąganiu ręcznego mały wykrzyknik na zegarach (albo "P", nie pamiętam dokładnie) i mrugający przycisk ręcznego to i owszem...

Ja już 2 razy miałem problem z kabelkami od sterownika hamulca ręcznego do silniczków przy kołach. Za drugim razem "mechanik" chciał nawet zacisk wymieniać, bo stwierdził że jest uszkodzony. Oczywiście problemem był uwalony przewód elektryczny przy wtyczce przy silniczku. To dosyć częsta usterka. Jeśli u Ciebie to rzeczywiście problem kabelka, to nie masz czym się przejmować, naprawa to parę złotych ew. free jak nie boisz się koła odkręcić i pogmerać w drucikach.

BTW: W quattro ręczny łapie wszystkie 4 koła?

Awatar użytkownika
FOSS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 99
Rejestracja: 29 kwie 2009, 09:50
Lokalizacja: pl-WPR/de-GOA
Kontakt:

Re: Problem z hamulcami (elektrycznym hamulcem ręcznym?

Post autor: FOSS » 06 sie 2012, 01:57

diablo pisze:Pomóżcie, bo jestem trochę załamany :(
Jeżeli stanąłeś gdzieś w Warszawie czy też bliższej/dalszej okolicy to mogę jutro podjechać i odblokować Ci to auto... tak abyś mógł wrócić czy też pojechać dalej normalnie na kołach i o własnych siłach a nie na lawecie.
Robiłem to już w swoim A8 i temat hamulca ręcznego znam już niestety dosyć dobrze <uoee>

Jeżeli chcesz mojej pomocy to dzwoń: 6.0.0.6.6.1.6.6.0
Tomecki pisze:BTW: W quattro ręczny łapie wszystkie 4 koła?
Silniczki od ręcznego masz tylko na tylnych kołach więc siłą rzeczy ręczny jest tylko na tylnych.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga