Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C4] Ogrzewanie "chwilowe" - pompka obiegu wody

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
silnor3ki
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 93
Rejestracja: 19 lut 2011, 23:29
Lokalizacja: Małopolskie

[A6 C4] Ogrzewanie "chwilowe" - pompka obiegu wody

Post autor: silnor3ki » 14 paź 2011, 19:11

Witam,
Panowie mam taki mały plan, pomysł, ideę (nazwijcie jak tam chcecie :) ) i chcę od was usłyszeć opinię na ten temat.
Otóż chciałem zamontować taką pompkę małą jak w Mercedesach zakładane są oryginalnie w obiegu wody przez nagrzewnicę.
Cel jest taki, że jak macie nagrzane auto w zimie, jedziecie gdzieś, zatrzymujecie się i gasicie silnik, to odpalacie sobie tą pompkę i ona obraca wodą przez nagrzewnicę co w efekcie pozwala wam na około 30 minut ogrzewania wnętrza bez uruchomionego silnika.
Nie raz jest tak, że podwozicie kogoś i siedzicie w aucie czekając na jego powrót ( przykładowa sytuacja ) no to sobie cyk załączacie włącznikiem wewnątrz auta pompkę i wam grzeje środek a silnik zgaszony :)

Zastanawiam się tylko w jakim miejscu najlepiej by to było zamontować ( kwestia wpięcia się w jeden wąż i podpięcie zasilania) i czy ktoś już może coś takiego zrobił u siebie i jak mu się to spisuje.
Poniżej zdjęcie takiej pompki z Mercedesa.

Czekam na opinie i pomysły.
Dzięki.


Obrazek

Awatar użytkownika
Michaelo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 229
Rejestracja: 10 wrz 2009, 23:49
Lokalizacja: PP-PCH-PO

Post autor: Michaelo » 14 paź 2011, 22:13

Idea średnia, bo tak jak mówi censored silnik w moment się wychłodzi przy temp. ujemnych.
Montowałem u siebie od podstaw ogrzewanie postojowe (prod. Webasto), które ma na wyposażeniu zewnetrzna pompkę obiegu cieczy chłodzącej silnika.
Pośrednio mogę sobie załączać tą pompkę w taki sposób jak opisujesz.
Efekt jest właśnie taki, że temp. silnika szybko spada do ok 50C, po czym praca nadmuchu jest średnio opłacalna. Oczywiście wszystko zależne od temp. zewnętrznej.
<b>WEBASTO</b> Feel the drive

silnor3ki
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 93
Rejestracja: 19 lut 2011, 23:29
Lokalizacja: Małopolskie

Post autor: silnor3ki » 14 paź 2011, 22:31

No tak Panowie, może i macie racje, ale w Mercedesie ta pompka jest montowana właśnie w celu ogrzewania wnętrza tak jak wspomniałem na początku. Ja nie mówię o włączeniu wentylarora na FULL tylko o pierwszym bądź drugim stopniu klimatronika i wnętrze przez te 30 min by się ogrzewało, wiadomo, że jak na FULL to za 5 min będzie po grzaniu.
Przynajmniej tak jest w Mercedesie znajomego. Wielki kombi, większe niż A6 C4 więc i powierzchnia do ogrzania większa.
Zastanowię się nad tym montażem. A co do Webasto to nie idzie znaleźć w ogóle a jak już to za 600-800 zł + do tego rozgrzebywanie auta do założenia, a odszukać kompletne sprawne to graniczy z cudem a to podobno dlatego , że już A6 C4 stare i Webasta z nich już w większości niesprawne po latach.

Pzdr.

Awatar użytkownika
Michaelo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 229
Rejestracja: 10 wrz 2009, 23:49
Lokalizacja: PP-PCH-PO

Post autor: Michaelo » 16 paź 2011, 13:22

Ja Ci podałem przykład na moim aucie, czyli 2,5 TDI. Może współpraca z Twoim motorem przyniesie lepszy efekt tej operacji.
Jakby nie było sam montaż tejże pompki jest banalny.
Pobór mocy takiej pompki to od 10W do 14W.

Nie wiem dlaczego jesteś przekonany że nie ma już ogrzewań postojowych do C4.
Przecież nie musisz montować idealnie tego samego co wychodziło w oryginale.
Jest wiele modeli ogrzewań, różnych producentów.
To tak jakby powiedzieć że nie ma już felg do C4, no ale przecież można zamontować ładne fele od np. A4 :)
<b>WEBASTO</b> Feel the drive

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga