Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6C5] lewe lusterko el. skladane otwiera sie na maxa.Pomocy

Elektryka
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bartosch
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 114
Rejestracja: 15 kwie 2010, 09:00
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

[A6C5] lewe lusterko el. skladane otwiera sie na maxa.Pomocy

Post autor: bartosch » 11 lis 2010, 21:48

Pilnie potrzebuję pomocy,oddałem wczoraj moją pszczółkę do znajomego mechanika na wymianę termostatu, złożyłem lusterka pokrętłem oddałem kluczyki i poszedłem do domu. Dzisiaj byłem odebrać wszystko było ok więc zapłacilem jak odjeżdżałem chciałem otworzyć lusterka i wtedy lewe poszło maksymalnie tak się otworzyło, że bardziej się nieda. Spytałem się mechanika czy nie szarpali się z lusterkiem ale oni twierdzą, że nie (w sumie troszkę w to wątpię, ale może?) nigdy z nimi mi się nic nie działo. Rozebrałem całe lusterko kilka razy składałem i za każdym razem składa się na maxa i rozkłada też. Po ręcznym ustawieniu na właściwe miejsce jest jakby bez blokady (luźne). Wszystkie zapadki, blokady wyglądają na dobre. Pomóżcie proszę co z tym mogę zrobić? Wszystkie luźne pieniądze wydałem na wymianę tego termostatu i niemam narazie na kupno lusterka, a w niedzielę mam zawieźć babcię do Kielc. POMOCY!!!

Forum Audi A6 .

Post autor: Forum Audi A6 . » 11 lis 2010, 22:03

bartosch, od spodu tego lusterka jest takie zabezpieczenie tzn obracajaca sie pod oporem sprezyny lulejka.i na 100 procent ktos otwieral lustro na sile.i to zabezpieczenie przekrecil i nei jest na swoim meijscu...od spodu lustekra pod korpusem tym co przykrecasz do dzwi jest taka tuleja przez ktore prezechodza kable.i ona ma takie progi a w korpusie sa 3 wglebienia.normalnie to jest scisniete sprezyna i trzyma.ale ta sprezyna pozwala w czasie wypadku czy uderzenia lusterkiem ze lusterko jednalk sie sklada.szukaj tam przyczyny.pozatym od spodu w korpusie bedzie widac wylacznik krancowy.ale on dziala wlasnie w sytuacji jak sie na sile obroci lustro...popatrz i tam

Awatar użytkownika
bartosch
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 114
Rejestracja: 15 kwie 2010, 09:00
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Post autor: bartosch » 11 lis 2010, 22:41

rozbierałem to i składałem chyba 100 razy i bez skutku nietstety. ta podkładka z 3 zapadkami pasuje w dwóch miejscach. W jednym lusterko od razu się tak wywija, a w drugiej najpierw strzeli a dopiero potem się wywija. Ale krańcówki nie widziałem więc może tam tkwi problem. jutro od razu się za to zabieram. mam gigantyczną nadzieję, że uda mi się to naprawić.

[ Dodano: 2010-11-12, 18:24 ]
Zrobiłem dzisiaj tak jak radziłeś i krańcówka była ok, ale po przeciwnej stronie jest ten bolec na sprezynce i on był wciśnięty na maxa i zblokowany plastikiem. zrobiłem to i eureka. wszystko działa tak jak trzeba. bez twojej pomocy bym mial dalej martwe pole w lusterku jak stad do Barcelony. wielkie dzieki:)

xkali1984
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 62
Rejestracja: 26 lut 2015, 11:13
Lokalizacja: NL /Tiel

Post autor: xkali1984 » 28 lut 2016, 20:20

Hejka mam pytanie czy możesz jakoś dokładniej opisać o jaki bolec chodzi? Bo mam podobny problem i juz ręce załamuje :)

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7171
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 28 lut 2016, 21:02

bez rozebrania lusterka cięzko będzie go dostrzec - jest w szczelinie między lustrem a podstawą trójkąta , u mnie był zablokowany , po wyczyszczeniu nasmarowaniu wszystko działa

Obrazek
images hosting

xkali1984
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 62
Rejestracja: 26 lut 2015, 11:13
Lokalizacja: NL /Tiel

Post autor: xkali1984 » 04 mar 2016, 06:01

Ok czyli muszę zdjąć całe lusterko i je rozkręcić, czy jest duży problem zdjąć sprężyne która wszystko trzyma? Czyli jest to dość czasochłonny zabieg :)
Dzięki wielkie za pomoc pozdrawiam

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7171
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 04 mar 2016, 13:34

zdjąc tą sprężynę to pikuś - bierzesz płaski wkrętak i jazda , ze złożeniem jest więcej kombinacji - ja ścisnąłem sprężynę i związałem nitka dentystyczną , po złożeniu przeciął nitkę ;)

xkali1984
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 62
Rejestracja: 26 lut 2015, 11:13
Lokalizacja: NL /Tiel

Post autor: xkali1984 » 04 mar 2016, 15:18

Np to pomysł innowacyjny i właśnie chodziło mi o złożenie tego do kupy,bo rozkręcić jest zawsze łatwo.Dzieki :) <radocha>

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7171
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 04 mar 2016, 17:41

Żona na to wpadła :)

xkali1984
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 62
Rejestracja: 26 lut 2015, 11:13
Lokalizacja: NL /Tiel

Post autor: xkali1984 » 04 mar 2016, 22:33

Haha brawo ty podziękuj żonie za ułatwienie zadania , ma kobita pomysł :)) na ułatwienie nam facetom pracy

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga