Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Za wysoka temperatura płynu w początkowej fazie jazdy.

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
pabloramix
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 27
Rejestracja: 30 cze 2008, 23:57
Imię: Paweł
Moje auto: A7 4K
Rocznik: 2018
Nadwozie: Liftback
Silnik: 2.0 DLHA 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa

Za wysoka temperatura płynu w początkowej fazie jazdy.

Post autor: pabloramix » 25 mar 2024, 17:17

Witam,
Prośba o pomoc.
Moje A7 (2018 55 TFSI) od kilku miesięcy trapi dziwny problem. Problem pojawią się tylko w początkowej fazie jazdy, najczesciej po nocy. Ruszam, jadę spokojnie, temperatura silnika dochodzi dość szybko do temperatury roboczej o zaczyna ją przekraczać. Najpierw włącza się na full wentylator a za chwilę wyskakuje czerwona bomba - "Temperatura płynu chłodzącego za wysoka, pozostaw silnik pracujący na postoju".
Tu muszę dodać, że w tym stanie chlodnica i węże są zimne! Ten stan trwa na ogół kilka -kilkanaście minut, po czym wszystko się uspokaja, wentylatory się wyłączają a alarm znika, węże stają się ciepłe a chłodnica chłodzi.
Problem nie pojawia się za każdym razem, choć ostatnio częściej, prawie codziennie.
W aucie zostały wymienione czujniki temperatury, termostat oraz zawór podciśnieniowy. Nie pomogło.
Jeżdżę z podłączonym OBD2 i wynika z niego, że temperatura dochodzi do 120stopni, po czym nastepuje przełom i nagle gwałtownie obniża się do 85-90stopni, (otwiera się dopiero termostat???) po czym wszystko jest już ok. (Tu dodam, że wskaźnik na desce pokazuje cały czas 90stopni, nawet gdy z OBD widzę temperatury pomiędzy 70-120stopni, ciepłe powietrze z nawiewówjest caly czas).
Nie wiem już co mam robić, ASO i mój mechanik nie wiedzą o co chodzi. Kosztowało mnie to już kupę kasy nie mówiąc o przestojach kiedy auto stoi w serwisie :((( Pomocy, będę wdzięczny za pomysły o co może chodzić.
A7 4K 55 TFSI 340KM
A6 Allroad C7 TDI 313KM

pabloramix
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 27
Rejestracja: 30 cze 2008, 23:57
Imię: Paweł
Moje auto: A7 4K
Rocznik: 2018
Nadwozie: Liftback
Silnik: 2.0 DLHA 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Za wysoka temperatura płynu w początkowej fazie jazdy.

Post autor: pabloramix » 15 kwie 2024, 20:38

Temat rozwiązany. Jeśli ktoś miałby podobny problem polecam sprawdzić sterowanie zaworu podcisnieniowego :)
A7 4K 55 TFSI 340KM
A6 Allroad C7 TDI 313KM

ODPOWIEDZ

Wróć do „A7 4K (2018- )”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga