Hej,posiadam od pół roku a6c5 2,8 aqd Quattro
Ostatnimi czasy w te upały temperatura płynu chłodniczego sięga 100° a oleju 120°
Czy jest się czym obawiać ?
Temperatura płynu chłodniczego i oleju w lato
-
Onlinebgroni
- Moderator

- Posty: 384
- Rejestracja: 31 gru 2021, 12:37
- Imię: bgroni
- Rocznik: 1998
- Moje auto: A6 C5
- Nadwozie: Avant
- Silnik: 2.4 163KM
- Napęd: FWD
- Skrzynia: Manual
- Lokalizacja: Bielsko-Biała
Re: Temperatura płynu chłodniczego i oleju w lato
Witaj
Widzisz te 100° C na zegarze? Czy przez obd skaner?
Jedziesz z włączoną klime?
Drugi wentylator działa? Jak osiągnie temperatura 102 stopni, elektryczny wentylator powinien załączyć się, albo jadąc z klime też powinien działać.
Prewencyjne możesz, jeśli masz gdzie przedmuchać chłodnice sprężonym powietrzem od strony silnika na zewnątrz. Pewnie jest zawalone między osuszacza a chłodniczki.
Olej do 120 jest ok.
-
Kapi51421
- Forum Audi A6 / A7

- Posty: 3
- Rejestracja: 21 cze 2026, 00:48
- Imię: Kacper
- Rocznik: 1999
- Moje auto: A6 C5
- Nadwozie: Avant
- Silnik: 2.8 AQD 193KM
- Napęd: Quattro
- Skrzynia: Manual
- Paliwo: Benzyna+LPG
- Lokalizacja: Poznań
Re: Temperatura płynu chłodniczego i oleju w lato
Hej, dzięki za tak szybką odpowiedź ale chyba znalazłem winnego ... Mniejszy wiatrak bodajże od klimatyzacji się nie załącza
Wiskoza ten większy śmiga jak głupi
Jak zgasze i próbuje ruszyć wiskozę idzie z delikatnym oporem
Dodano po 1 minucie 47 sekundach:
Nie mam pojęcia czy to akurat ten kabel ale jakiś ucierpiał i wiskoza delikatnie go szarpła
Dodano po 2 minutach 44 sekundach:
Przez vcds jedyne błędy jakie wyskakują to 01272
Błąd silnika nastawczego klapy centralnej v70
Wiskoza ten większy śmiga jak głupi
Jak zgasze i próbuje ruszyć wiskozę idzie z delikatnym oporem
Dodano po 1 minucie 47 sekundach:
Nie mam pojęcia czy to akurat ten kabel ale jakiś ucierpiał i wiskoza delikatnie go szarpła
Dodano po 2 minutach 44 sekundach:
Przez vcds jedyne błędy jakie wyskakują to 01272
Błąd silnika nastawczego klapy centralnej v70
-
Onlinebgroni
- Moderator

- Posty: 384
- Rejestracja: 31 gru 2021, 12:37
- Imię: bgroni
- Rocznik: 1998
- Moje auto: A6 C5
- Nadwozie: Avant
- Silnik: 2.4 163KM
- Napęd: FWD
- Skrzynia: Manual
- Lokalizacja: Bielsko-Biała
Re: Temperatura płynu chłodniczego i oleju w lato
Popraw te kable i zobaczysz co się podzieje. Czujnik dla drugiego wentylatora jest blisko chłodnicy po stronie pasażera, taka poczwórna wtyczka.Kapi51421 pisze: ↑21 cze 2026, 16:12Hej, dzięki za tak szybką odpowiedź ale chyba znalazłem winnego ... Mniejszy wiatrak bodajże od klimatyzacji się nie załącza
Wiskoza ten większy śmiga jak głupi
Jak zgasze i próbuje ruszyć wiskozę idzie z delikatnym oporem
Dodano po 1 minucie 47 sekundach:
Nie mam pojęcia czy to akurat ten kabel ale jakiś ucierpiał i wiskoza delikatnie go szarpła
Dodano po 2 minutach 44 sekundach:
Przez vcds jedyne błędy jakie wyskakują to 01272
Błąd silnika nastawczego klapy centralnej v70
-
Kapi51421
- Forum Audi A6 / A7

- Posty: 3
- Rejestracja: 21 cze 2026, 00:48
- Imię: Kacper
- Rocznik: 1999
- Moje auto: A6 C5
- Nadwozie: Avant
- Silnik: 2.8 AQD 193KM
- Napęd: Quattro
- Skrzynia: Manual
- Paliwo: Benzyna+LPG
- Lokalizacja: Poznań
Re: Temperatura płynu chłodniczego i oleju w lato
Hej znalazłem winnego , kabel od mniejszego wentylatora został ucięty na wysokości wiskozy
Nie wiem na ile to możliwe ale czeka mnie lutowanie
Nie wiem na ile to możliwe ale czeka mnie lutowanie
-
Onlinebgroni
- Moderator

- Posty: 384
- Rejestracja: 31 gru 2021, 12:37
- Imię: bgroni
- Rocznik: 1998
- Moje auto: A6 C5
- Nadwozie: Avant
- Silnik: 2.4 163KM
- Napęd: FWD
- Skrzynia: Manual
- Lokalizacja: Bielsko-Biała
Re: Temperatura płynu chłodniczego i oleju w lato
Zlutuj, daj "koszułka" termokurczliwa i zabiezpiecz tego kabla, aby nie uszkodzić go znowu.
-
vredota
- Forum Audi A6 / A7

- Posty: 232
- Rejestracja: 07 cze 2020, 21:35
- Imię: Łukasz
- Rocznik: 1997
- Moje auto: A6 C5
- Nadwozie: Limuzyna
- Silnik: 2.4 136KM
- Napęd: FWD
- Skrzynia: Tiptronic
- Paliwo: Benzyna+LPG
- Lokalizacja: Gdańsk
Re: Temperatura płynu chłodniczego i oleju w lato
Płyn chłodniczy 99-102C przy normalnej jeździe miejskiej, nawet w korku, dopiero stojąc godzinę w skwarze na pełnej patelni płyn chłodniczy podszedł pod 110C (ogrzewane na 5 minut na full odbierze nadmierną temperaturę). Wiskoza na silniku sprawna, wentylator chłodniczki klimatyzacji wymieniony na Valeo (bicie boczne na osi w oryginalnym), rezystor wentylatora sprawny (1/2 bieg).
Temperatury płynu sprawdzasz w blokach panelu klimatronika (dwa czujniki w jednej obudowie: jeden odczyt na zegary, ten nas nie interesuje, bo to poglądówka, gdzie, piszę z pamięci, wskazówka stoi na 90C w zakresie 80-105C, żeby nie niepokoić kierowcy, to widełki termiczne normalnej pracy silnika dla naszych V6; drugi czujnik daje odczyt do ECU silnika, to nas interesuje, to zobaczysz w odczytasz w blokach pomiarowych na klimatroniku).
Olej, co by się nie działo, 90C (chłodniczka oleju czysta, sprawna, płyn chłodniczy wymieniany co 2 lata, olej pełen syntetyk, groszowe różnice względem półsyntetyka).
Jeśli miałeś niesprawny wentylator chłodniczki klimatyzacji (zasysający, mniejszy, elektryczny, z prawej strony auta, od pasażera) to: a/ klima powinna nie pracować bo wyłączniki ciśnieniowe rozłącza ze względu na zbyt wysokie ciśnienie po stronie gorącej klimatyzacji; oraz b/ wentylator załączany jest gdy temperatura płynu zbyt mocno wzrośnie, rozłączana jest sprężarka czynnika klimy, priorytetem jest utrzymanie termiki pracy silnika auta;





