Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy ucando.pl

A6 C6 2011 czy A6 C7 2012 - 3.0 TDI

Czy warto kupić tę A6/A7? Co w nich się psuje? Znalazłem ciekawą ofertę! Miejsce pytań, próśb o porady przed zakupem Audi A6/A7.
ojejukiero
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 24 wrz 2024, 20:19
Imię: Dawid
Moje auto: Inne
Rocznik: 2004
Nadwozie: Avant
Silnik: Inny
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa

A6 C6 2011 czy A6 C7 2012 - 3.0 TDI

Post autor: ojejukiero » 24 wrz 2024, 20:46

Cześć, nie znalazłem podobnego wątku na forum więc postanowiłem zapytać.
Tak jak w tytule rozglądam się za czymś młodszym i większym niż dotychczas jeżdżę (Volvo V50). W oko wpadają mi jedynie dwie A6 - C6 i C7.
Mam już dość manuala więc chciałbym kupić coś w automacie, musi być to też wersja kombi. Często pokonuje autostradowe ~1000km, wybór padł na 3 litry w dieslu.
A6C7 zawsze mi się podobała i na pewno cieszyłaby bardziej niż A6C6, po której zwłaszcza w środku widać, że swój debiut miała lata temu.
Nigdy nie miałem Audi, baa, żadnej marki premium, więc nie wiem do końca jak z kosztami itd. Ale liczę się z tym, że na serwis po zakupowy przeznaczę z 10 tysięcy.
Jak to jest z tymi silnikami? Warto ładować się w tym budżecie w nowszą C7? Skrzynie też są inne i C6 ma tę podobno lepszą - Tiptronic. Jeśli serwis i utrzymanie mają kształtować się na podobnym poziomie to chyba nie warto zostawać w starej budzie? Czy może jednak pewniejsza będzie C6 z końca produkcji niż C7 z początku? Tak czy inaczej ma już 12 lat, więc większych niespodzianek nie powinno (chyba) być.
Im więcej myślę tym mam większy mętlik w głowie, tym bardziej że osobiście znam się słabo na autach. Do zakupu i tak brałbym dobrego, znajomego mechanika (jeszcze ewentualnie przed
wyjazdem skorzystałbym dodatkowo z jakiegoś autotesto czy innej takiej firmy, warto?).
Przesyłam linki do ogłoszeń które jako jedyne mnie zainteresowały. (Była też A4B8, ale jednak będzie za ciasna).

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/a ... GwWHJ.html
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/a ... GCYEI.html

Wiem, że sprowadzone i mają pewnie cofnięte liczniki, nie spodziewam się przebiegów poniżej 500k.

Awatar użytkownika
Wurst
Moderator
Moderator
Posty: 257
Rejestracja: 21 lip 2024, 16:47
Imię: Marcin
Moje auto: Allroad C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: ZST

Re: A6 C6 2011 czy A6 C7 2012 - 3.0 TDI

Post autor: Wurst » 25 wrz 2024, 16:31

Wszystko zależy od finansów. Lepiej dopasioną C6 jak biedną C7, wiadomo.

Jareknb
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 147
Rejestracja: 03 wrz 2020, 07:49
Imię: Jarosław
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2014
Nadwozie: Avant
Silnik: Inny
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowa Biała

Re: A6 C6 2011 czy A6 C7 2012 - 3.0 TDI

Post autor: Jareknb » 27 wrz 2024, 22:57

Napisałeś że potrzebujesz auto w długie trasy a rozglądasz się za klasą premium z niezbyt udanym motorem, skrzynią biegów, rocznikiem ponad 10 lat, przebiegiem ponad 300 tys i to wszystko do 50 tys zł. To proszenie się o kłopoty i nie przespane noce. To nie Volvo, niestety.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kupujemy Audi A6/A7”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl