Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy ucando.pl

Przywitaj się z nami - A6Klub.PL / A7Klub.PL

Off Top, linkownia, ciekawostki, przywitania, pogawędki niezwiązane z 'techniczną stroną' forum Audi A6 / A7.
Wojtas9314
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 01 lip 2024, 00:38
Imię: Wojtek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9TDI AVF 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Tychy

Re: Przywitaj się z nami - A6Klub.PL / A7Klub.PL

Post autor: Wojtas9314 » 01 lip 2024, 00:44

Cześć mam na imię Wojtek od prawie 4 lat wożę się audicą A6 C5 w wersji avant z silnikiem 1.9tdi avf 130km jestem ze śląska miejscowości Tychy. Forum znalazłem za pośrednictwem mediów społecznościowych. Miło jest do Was dołączyć :)
Wojtas <okok>

Motoneuman
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 03 lis 2020, 17:37
Imię: Przemek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 BiTDI 313KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Re: Przywitaj się z nami - A6Klub.PL / A7Klub.PL

Post autor: Motoneuman » 01 lip 2024, 22:59

Cześć, jestem szczęśliwym posiadaczem Audi A6 C7 3,0 Bitdi od 3,5 roku, wcześniej A4 B6, B7, A8 D3, Q5 więc fanatyk marki, mam nadzieję że będę się więcej udzielać i pomagać w tematach ze względu na czas i jakieś doświadczenie z marką.

abacus007
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 05 lip 2024, 07:07
Imię: Abak
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Automat
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: warszawa

Re: Przywitaj się z nami - A6Klub.PL / A7Klub.PL

Post autor: abacus007 » 05 lip 2024, 08:08

Czesc,

Jestem Krzysiek i jestem wlascicielem A6 C6 3.0T z 2009 roku ktore wlasnie przysylam z USA. Samochod kupilem 6 lat temu dla syna ale on do tej pory nie zrobil prawa jazdy wiec samochod wysylam do PL zeby miec cos kiedy tutaj przebywam. Samochod kupiony ze wzgledu bezpieczenstwa dla mlodego ale poniewaz jest z fajnym silnikiem nie chcialem sie go pozbywac za darmo w USA a nie mial sie kto zajac jego sprzedaza ;)

W dziale poszukuje wstawilem post o poszukiwaniu warsztatu/mechanika gdzie bede mogl dokonac wiekszosci napraw tego samochodu jak juz dotrze do PL.

Glownym problemem tego samochodu jest wyciek oleju ktory bede musial naprawic... potrafi "zuzyc" 1l na okolo 700-800km takze podczas kiedy szukam info o mozliwych przyczynach z gory dziekuje za porady :)

A doloczylem tutaj zeby wiedziec jak wyglada rynek starszych i nowszych Audi poniewaz nastepnym samochodem bedzie wlasnie Audi ale 2019 rok plus A6, R8 lub ktores z Q zalezy co bedzie mialo akurat sens.

Dibatag
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 23 cze 2024, 10:45
Imię: Krzysztof
Moje auto: A4 B5
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Przywitaj się z nami - A6Klub.PL / A7Klub.PL

Post autor: Dibatag » 05 lip 2024, 08:10

Witam . Jestem Krzysiek , posiadacz Audi A4B5 polift mieszkam w Zielonej Górze i Erfurcie wiecej w Erfurcie <lol> . Dzięki za przyjecie do waszego grona . Pozdrawiam

Remmar
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 07 lip 2024, 07:43
Imię: Mariusz
Moje auto: A7 4G
Rocznik: 2015
Nadwozie: Liftback
Silnik: 3.0 TDI 272KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Braintree

Re: Przywitaj się z nami - A6Klub.PL / A7Klub.PL

Post autor: Remmar » 07 lip 2024, 08:23

Witam wszystkich.
Mariusz, jestem posiadaczem A7 C7 3.0tdi quattro 2015 i obecnie w UK okolice Braintree.
Pozdrawiam <luzik>

Pyza13
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 09 lip 2024, 13:16
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2003
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI BDH 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Mojęcice

Re: Przywitaj się z nami - A6Klub.PL / A7Klub.PL

Post autor: Pyza13 » 09 lip 2024, 13:24

Witam serdecznie wszystkich. Jestem z dolnego Śląska.

Awatar użytkownika
OriSonik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 08 mar 2022, 15:21
Imię: Ori
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przywitaj się z nami - A6Klub.PL / A7Klub.PL

Post autor: OriSonik » 11 lip 2024, 17:24

<radocha>

Witajcie :)

Po nieco ponad dwóch latach od-czasu-do-czasowego podglądania niektórych tematów przyszła pora dorosnąć i się przywitać...
Mam dla Was trzy wersje przywitania: A6, S6 i RS6 w zależności od czasu i zaangażowania w Forum :)

A 6 Dla zabieganych, ale takich, którym i tak zależy i chce się tu zajrzeć...
- Po prostu hejkum. Kuba, Warszawa, Avant C6 w 3-litrowym kompresorze. I szerokości... podpartej LWG. Do zobaczenia na trasie... co złego to nie ja :P

S 6 Dla tych, których czas już nie goni, ale mają wybór na co go strawić... a mimo to, czytają dalej...
- Wam poza powyższym "hejkum'em" dokładam mach3 - czyli 3 soczyste machnięcia łapą...
- Niezmiennie mam na imię Kuba, mieszkam na skraju Warszawy niedaleko pałacu w Jabłonnie. Wylot na północ Modlińską... przy CH Galeria Północna.
- Mentalnie w "rodzinie" od dawna... zawsze ceniłem markę, ale na pierwszy pupowóz zdecydowałem się dopiero w 2018 roku dosiadając 350-konne A8 D3 4.2 FSi '2009. Nie mogę narzekać, było wygodnie. Znając już V8 z ich niewątpliwej ojczyzny za oceanem...
- Wychowany na [H] w wysokich partiach obrotów :) gdzie przy prędkości 100 kmph i 7k rpm wiatr imaginacji wyrywał powieki podczas jazdy, a każdy zakręt w tym FWD ocierał się o granice fizyki jądrowej (trzeba było mieć jaja na tak głupią jazdę za młodu). Potem przyszła faza na Szwecję... na USA... i w końcu na DE :) Człowiek dorasta... i robi się wygodny do tej prostującej się krzywej szaleństwa...
- Na nocne czy wieczorne spoty już nie jeżdżę... a nawet kiedy jeździłem - jedyne, co mnie wkręcało do zabawy - były to długie proste.
Mimo całego uwielbienia do jazdy bokiem ;) której nauczyłem się zimą na zaciągniętym ręcznym Hondą Civic w sedanie 5 generacji, jeżdżąc między murkami skrojonymi "na styk" tamtego modelu autka ustawionego pod kątem 45* :) Wyzionęła ducha w sytuacji zupełnie innej i pod nogą byłej niedoszłej :P
- Finezja dłubania przy tym, czym się jeździ - aktywna :) Tylko czasem już brak motywacji... 40 lat na karku stuknęło, choć wizualnie dekadę można cofnąć ;P
- W samochodzie zawsze musi być porządek i paliwo. W domu może być bajzel, a w lodówce przeciąg :)
- Nie jeżdżę na całorocznych chińskich oponach z kosza w Lidlu ;)
i mam nadzieję, że uda mi się czegoś dowiedzieć od mądrzejszych, czy też bardziej zorientowanych w tematach Was oraz jeśli los dopomoże - może nawet pomóc swoją wiedzą czy doświadczeniem... A teraz do sekcji dla tych, którym jeszcze nie opadło wszystko podczas brnięcia przez etap niniejszym zakończony :)

RS 6 Dla mających jeszcze więcej czasu lub po prostu lubiących czytać...
Tu mam lekki problem, czy zwolennicy tematycznej RS6-tki czytali A6 i S6-tkę :P Jeśli nie - to poprzedzające "działy" mogą posłużyć za wstęp do poniższego...
Nieco historii motoryzacyjnej z mojej strony...
► Pokaż Spoiler
... bo ponoć to wiele mówi o człowieku ;)

Podsumowując życie - tak, mógłbym mieszkać w samochodzie...

Kiedy myśli były szaleńsze, a trawa zieleńsza spędzony rok w UK... teraz nieustający sentyment i myśli nad powrotem... język znaju i uprawljaju :) cośtam jeszcze sprechen dazu und verstehe :)
bo ludzie tam przebywający nie narzekają, a to, co się "u nas" wyprawia... ehhh... wstyd po prostu...

Jeździć uwielbiam, a adrenalinę już skutecznie nie tyle eliminuję i wykluczam, co po prostu ograniczam ;)
prawko raz stracone na 3mc :) za przekroczenie o 50kmph limitu w terenie zabudowanym (Warszawa - przejazd Mostem Północnym im. Marii Curie-Skłodowskiej)
punktów nie zbieram, mają kiepskie nagrody :)

Doskonalenie techniki jazdy to każda sytuacja za kierownicą. Mimo wyuczonych nawyków i odruchów każdy zakręt, nawet ten sam, jest za każdym razem inny - i tego się trzymam jeżdżąc.
Nie lubię ludzi, którzy bagatelizują pozycję za kierownicą, widoczność etc. Ręce zawsze muszą być gotowe na każdą sytuację, leżeć można w wannie, a nie za kierownicą. Cenię sobie u innych sprawność poruszania się po drogach, reaktywność, znajomość własnego samochodu i poziom techniki jazdy na poziomie 80%+ (czyli przejazd przez bramki na autobahnie z 200kmph+ na luźnym oddechu z uśmiechem :) )

Bombelków brak...
chwilowo od 2 lat pieseła, niestety, też...
Żona - jest :)
Praca w kodzie, stukanie w komputer :) Avatar nieco powiązany z cyberbezpieczeństwem ofensywnym, w które się jednak nie bawię mimo papierów :)

Przeciwnik elektryfikacji motoryzacji. :) Tej bezsensownej i propagandowej.
Kopcących diesel'i też nie trawię... :) Miałem tylko dwa - Volvo D5, które było może i nawet nawet, ale jednak nie w mój deseń... i jednego TDi-ka (BMK), którego bardzo sobie chwaliłem... nie klekotał ukrywając sprytnie swoją naturę i brzmiał dość "rasowo" na custom wydechu asymetrycznym i jakimś wirusie... kopciuchem nie był... i wrócił do Niemiec :)

Zainteresowania: Astronomia, Archeologia, Paleoastronautyka i związane z nią starożytne cywilizacje, Fizyka kwantowa, Motoryzacja ofc...
Z ras piesełów - pierwsze miejsce w sercu na zawsze Dogo Argentino :)
Ulubione filmy - wychowany na F&F :) i mogę męczyć Carrey'owe oraz Sandler'owe slapsticki. Ostatnio zaraziły mnie też trochę K-Dramy, te śmieszniejsze...
Książki - Sir Terry Pratchett i cała Jego twórczość.
Gry - MMO RPG typu Lineage2, LostArk... bitewne i fabularne WARHAMMERowe czasy minęły, niestety... ale są planszówki :) Gry bez prądu jak najbardziej uprawiane...
Nie gardzę z grubsza muzyką z paroma jednak wyjątkami :) Dosłownie WYJĄtkami... nie rozumiejąc fenomenów typu Sanah :) W muzycznym ujęciu wychowany na przełomie 80/90/2000's

Prezentacja autka... po fotosesji :) i w innym temacie :)
Miło mi w końcu dać się poznać... wybaczcie elaborat :) i...
Do zobaczenia na trasach...
Ostatnio zmieniony 11 lip 2024, 18:40 przez OriSonik, łącznie zmieniany 2 razy.

Zell
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 11 lip 2024, 18:12
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1995
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Myszków

Re: Przywitaj się z nami - A6Klub.PL / A7Klub.PL

Post autor: Zell » 11 lip 2024, 18:22

Dzień dobry wszystkim :)
Piotr z Myszkowa z tej strony.
Jestem w posiadaniu Audi A6 C4 Avant 2,5 TDI - 140 KM
Mam w planach doprowadzić ten samochodzik do naprawdę dobrego stanu :))
Czeka mnie przy nim dużo pracy ale wierze, że dzięki informacjom zamieszczonym na tym forum i dzięki waszej wiedzy uda mi się to bez większych problemów.

Pozdrawiam serdecznie
Piotr

Awatar użytkownika
OriSonik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 08 mar 2022, 15:21
Imię: Ori
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przywitaj się z nami - A6Klub.PL / A7Klub.PL

Post autor: OriSonik » 11 lip 2024, 18:28

Zell pisze:
11 lip 2024, 18:22
Dzień dobry wszystkim :)
Piotr z Myszkowa z tej strony.
Jestem w posiadaniu Audi A6 C4 Avant 2,5 TDI - 140 KM
Mam w planach doprowadzić ten samochodzik do naprawdę dobrego stanu :))
Czeka mnie przy nim dużo pracy ale wierze, że dzięki informacjom zamieszczonym na tym forum i dzięki waszej wiedzy uda mi się to bez większych problemów.

Pozdrawiam serdecznie
Piotr
No to życzę efektów co najmniej wartych tego filmiku

wszystkiego pozytywnego :)

:)

NineThou
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 14 lip 2024, 15:29
Imię: Krystian
Moje auto: A7 4G
Rocznik: 2013
Nadwozie: Liftback
Silnik: 3.0 TFSI 310KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Elbląg

Re: Przywitaj się z nami - A6Klub.PL / A7Klub.PL

Post autor: NineThou » 14 lip 2024, 15:41

Cześć wszystkim. Mam na imię Krystian, niedawno zakupiłem a7 c7 3.0 tfsi do dopieszczenia, przesiadłem się z a6 c7 3.0 tdi. Mam nadzieję, że od czasu do czasu otrzymam tu jakąś pomoc, a i będę też w stanie podzielić się swoją wiedzą :) pozdrawiam serdecznie

Awatar użytkownika
TomStich
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 15 lip 2024, 20:53
Imię: Tomek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TDI 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Przywitaj się z nami - A6Klub.PL / A7Klub.PL

Post autor: TomStich » 15 lip 2024, 23:19

Cześć wszystkim! <hejka> Z tej strony Tomek. Mieszkam w okolicach Częstochowy. Od niedawna jestem posiadaczem Audi A6 C6 z silnikiem 3.0TDI 233KM. Bardzo chętnie podzielę się swoimi doświadczeniami z resztą forumowiczów. Pozdrawiam!

HeniuJoe
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 17 lip 2024, 22:08
Imię: Robert
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2004
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 4.2 ANK 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Szczecin

Re: Przywitaj się z nami - A6Klub.PL / A7Klub.PL

Post autor: HeniuJoe » 17 lip 2024, 22:12

Siemka. Robert ze Szczecina pozdrawia szczęśliwych właścicieli czterech pierścieni. Jak coś trzeba to pisać, zawsze postaram się pomóc.

Awatar użytkownika
Wurst
Moderator
Moderator
Posty: 257
Rejestracja: 21 lip 2024, 16:47
Imię: Marcin
Moje auto: Allroad C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: ZST

Re: Przywitaj się z nami - A6Klub.PL / A7Klub.PL

Post autor: Wurst » 21 lip 2024, 16:55

Siemano

Marcin ze Szczecina, i pierwszy raz na forum a6.
Lubie majsterkowac i poprawiac swoje auto, nigdy nie bylem fanatykiem zakupu nowego, cos w tym jest.
Pozdrawiam

SirCasper
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 22 lip 2024, 20:46
Imię: Kacper
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2003
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.9TDI AWX 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wolin

Re: Przywitaj się z nami - A6Klub.PL / A7Klub.PL

Post autor: SirCasper » 22 lip 2024, 20:55

Cześć, jestem Kacper z Wolina i od 6 lat jestem posiadaczem A6 C5, sedan z niezniszczalnym 1.9 TDI AWX :) W niedalekiej przyszłości posiadacz kilku A6 C5 :> Na forum znalazłem się poprzez szukanie rozwiązania problemów :)

Franko1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 23 lip 2024, 12:00
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CNHA 190KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: RUMIA

Re: Przywitaj się z nami - A6Klub.PL / A7Klub.PL

Post autor: Franko1 » 23 lip 2024, 12:24

Cześć Witam wszystkich użytkowników Forum <hejka>
Mam na imię Franciszek jestem zadowolonym posiadaczem A6 C7 Avant 2.0TDI 190KM Quattro S-tronic
Auto bardzo ładne i przyjemne do jazdy i nie bardzo drogie w utrzymaniu polecam każdemu to chyba tyle z mojej strony
Jeszcze raz wszystkich serdecznie witam <hejka>

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl