Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive

felgi - sklep internetowy ucando.pl

Gwizd ze skrzyni?

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
Vito_1891
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 16 cze 2024, 00:25
Imię: Witold
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2017
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CNHA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Łomianki

Gwizd ze skrzyni?

Post autor: Vito_1891 » 16 cze 2024, 00:40

Witam,
Mam następujący problem. W aucie od ok. 70km/h do 140km/h pojawia sie gwizd - najbardziej słyszalny przy 70-90km/h. Wystarczy delikatnie nacisnąć gaz, żeby pojawił się ten dźwięk. Jest on ciągły i tylko odpuszczenie gazu powoduje, że zanika. Wydaje mi się, że to skrzynia, ponieważ odkryłem, że przy przełączenie na tryb manualnej zmiany, dziwiek od razu ustępuje. Byłem w kilku warsztatach, również specjalizującym się w Audi, ale nie wiedzą o co chodzi. Zostaje chyba tylko ASO, ale zanim tam pojadę, chciałem się zapytać jeszcze tutaj :)
Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem?

Tutaj link do nagrania: https://drive.google.com/file/d/1qVaaKp ... p=drivesdk

Podczas nagrania co chwilę dodawałem lekko gazu i puszczałem, żeby lepiej zobrazować o co chodzi.

Auto: Audi A6 C7 2.0 TDI 190KM Avant S-line 2017, S-tronic

Pozdrawiam
Witold

zombei
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 25 lut 2024, 09:44
Imię: Stanisław
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CNHA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Gwizd ze skrzyni?

Post autor: zombei » 19 cze 2024, 08:30

Mam podobnie. Z tą różnicą, że u mnie gwizd występuje najczęściej na tzw. zimnej skrzyni, zaraz po ruszeniu i takim dynamiczniejszym przyspieszeniu. Chyba występuje tylko na niższych biegach. Gdy skrzynia ciepła nie zauważyłem tego dźwięku.

Piotrekcom12
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 10 cze 2023, 14:23
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2017
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI 190KM DDDA
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Ostrów

Re: Gwizd ze skrzyni?

Post autor: Piotrekcom12 » 28 cze 2024, 20:35

Działasz coś w tym temacie?

Mam identyczny problem. Skrzynia dosłownie piszczy tylko przy prędkościach 85-95km/h głównie na 6 biegu i również przełączenie na manual powoduje znaczne wyciszenie gwizdu. Zastanawiam się czy warto inwestować w wymianę oleju z filtrami jak zaraz coś może się skończyć w przekładni... Z ciekawości jaki masz przebieg?


@ edit

Dochodzę do wniosku, że gwizd nie pochodzi z samej skrzyni. Przerzucając auto na manual i zbijając bieg do 4 a następnie przejście na automat (zanim zdąży wrzucić 6 ponownie) dźwięk ten nadal występuje.
Co więcej przytrzymanie lewarka w skrajnej dolnej pozycji (D->S, S->D) ucisza gwizd podobnie jak przełączenie na manual. Wychodzi na to, że gdy lewarek jest napięty to dźwięku nie ma, więc potencjalnie jest to jakiś świst powietrza

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl