Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Czujnik temperatury spalin a wypalanie DPF silnik CGQB

Silniki wysokoprężne
Robor
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 31 sie 2023, 10:34
Imię: Robert
Moje auto: Allroad C7
Rocznik: 2014
Nadwozie: Inne
Silnik: 4.2 360KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa

Czujnik temperatury spalin a wypalanie DPF silnik CGQB

Post autor: Robor » 01 lut 2024, 11:49

Mam problem który mnie irytuje mianowicie co kilka tys. km wchodzi błąd czujnika spalin nr 4 za dpf. Błąd nie wyświetla się na wskaźnikach tylko zapisuje się w sterowniku i blokuje wypalanie filtra DPF.
Efekt jest taki że auto wchodzi w tryb serwisowy przez zapchany filtr. Wystarczy wtedy skasować błąd czujnika i wypalić filtr.
Miał już z Was taką zabawę ? taka logika działania wydaje się być słaba, macie pomysł co z tym zrobić ?

Awatar użytkownika
tomnik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 502
Rejestracja: 17 wrz 2010, 01:54
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI BPP 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Re: Czujnik temperatury spalin a wypalanie DPF silnik CGQB

Post autor: tomnik » 01 lut 2024, 15:12

Nie podałeś numeru błędu i jego opisu. Podaj to info.
Sprawdź różnicę wskazań, pomiędzy dwoma czujnikami nr 4 (bank 1 i bank 2). Podaj info.

Jeśli problem w Twoim aucie, to duża różnica wskazań pomiędzy nimi - Temat ten, co jakiś czas pojawia się na forach. W jednym z nich brałem udział, starając się pomóc, pytającemu. Odbyliśmy rozmowę telefoniczną (5 minut tego rodzaju konwersacji niesie więcej treści, aniżeli tydzień klikania). Temat ten jest dość zagadkowy i dla mnie nie rozwiązany. Dużo wskazuje na pewien bug w mapie sterownika silnika. Żałuję, że mój rozmówca nie poinformował mnie o dalszym rozwoju sytuacji. Proponuję zadać pytanie na PW do autora(dbednarekk1999) wątku dyskusji, w której brałem udział a6-c7-diesel/czujnik-temperatury-spalin ... 06930.html . Być może uzyskasz odpowiedź, jak dalej potoczyło się wyjaśnianie tego problemu.
Ostatnio zmieniony 01 lut 2024, 17:15 przez tomnik, łącznie zmieniany 1 raz.

Robor
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 31 sie 2023, 10:34
Imię: Robert
Moje auto: Allroad C7
Rocznik: 2014
Nadwozie: Inne
Silnik: 4.2 360KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czujnik temperatury spalin a wypalanie DPF silnik CGQB

Post autor: Robor » 01 lut 2024, 16:09

tomnik pisze:
01 lut 2024, 15:12
Nie podałeś numeru błędu i jego opisu. Podaj to info.
Sprawdź różnicę wskazań na pomiędzy dwoma czujnikami nr 4 (bank 1 i bank 2). Podaj info.

Jeśli problem w Twoim aucie, to duża różnica wskazań pomiędzy nimi - Temat ten, co jakiś czas pojawia się na forach. W jednym z nich brałem udział, starając się pomóc, pytającemu. Odbyliśmy rozmowę telefoniczną (5 minut tego rodzaju konwersacji niesie więcej treści, aniżeli tydzień klikania). Temat ten jest dość zagadkowy i dla mnie nie rozwiązany. Dużo wskazuje na pewien bug w mapie sterownika silnika. Żałuję, że mój rozmówca nie poinformował mnie o dalszym rozwoju sytuacji. Proponuję zadać pytanie na PW do autora(dbednarekk1999) wątku dyskusji, w której brałem udział a6-c7-diesel/czujnik-temperatury-spalin ... 06930.html . Być może uzyskasz odpowiedź, jak dalej potoczyło się wyjaśnianie tego problemu.

Przy normalnej pracy różnica wskazań pomiędzy dwoma czujnikami nr 4 (bank 1 i bank 2) jest kilka kilkanaście stopni czasami dwadzieścia kilka. Błąd zapisuje się przy uruchamianiu silnika jak jest zimny i tu czasami występuje sytuacja że na starcie jeden pokazuje 4st a drugi 50st. Ok pewnie to wina czujnika ale zastanawiająca jest sytuacja dlaczego błąd zapisuje się w sterowniku i po czasie blokuje dpf a na desce nic nie sygnalizuje tylko dopiero jak się zapcha. Dodam że jak odczytuje czujnik po fakcie wszystko wskazuje że jest ok. Mi to wygląda na jakiś błąd w programie sterownika. Bo albo powinien od razu wywalić błąd czujnika na wskaźniki albo jak jest ok nie blokować wypalania dpf.

Awatar użytkownika
_wladi_
Moderator
Moderator
Posty: 770
Rejestracja: 31 gru 2019, 14:29
Imię: Włodek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2017
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TFSI CCAA 299KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: YL
Kontakt:

Re: Czujnik temperatury spalin a wypalanie DPF silnik CGQB

Post autor: _wladi_ » 01 lut 2024, 20:58

Tutaj można się pochylić nad tematem EKG gdzie Krzysiek omawia problem i w większości jest tak że producenci zawyżają pewnie progi żeby np jak coś się zesra to nie pokazywało błędu i żeby człowiek od razu nie leciał do serwisu a niestety jak błąd się zaświeci to już po ptakach 🙈 nie mówię że w Twoim przypadku ale temat bardzo ciekawy.

Robor
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 31 sie 2023, 10:34
Imię: Robert
Moje auto: Allroad C7
Rocznik: 2014
Nadwozie: Inne
Silnik: 4.2 360KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czujnik temperatury spalin a wypalanie DPF silnik CGQB

Post autor: Robor » 02 lut 2024, 00:08

Niestety na to wygląda, aby serwis mógł zarabiać po okresie gwarancji.
Tak jak w moim przypadku auto ma już swój nalot i elementy mogą świrować. Finalnie nie jest to tylko wymiana czujnika ale też serwisowe wypalanie a za którymś razem wymiana dpf bo prać ich raczej też nie chcą.
Nie uwierzę też, że u mnie to odosobniony przypadek (ja przerabiałem to już dwa razy) a po odczycie VCDS widać jak błędy wchodziły. U mnie wyglądało to tak, że po zapisanym błędzie od czujnika przejechałem jeszcze 700km w trasie i dopiero się zatkał, jednocześnie odczytałem, że ostatnie wypalanie miało miejsce około 950 km wstecz. Czyli teoretycznie jak by błąd wskoczył na wskaźniki miałbym szansę na wcześniejszą reakcję.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga