Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Dymienie na siwo

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
legato_1987
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 40
Rejestracja: 30 gru 2014, 20:04
Lokalizacja: Wojkowice Kościelne

Dymienie na siwo

Post autor: legato_1987 » 29 lip 2023, 21:34

Witam.

Mam problem z dymieniem silnika. problem się zaczął od pomyłki przy tankowaniu. Zamiast ON zatankowane PB95. Auto już wcześniej podkapcało, ale po tej pomyłce zaczęło kopcić bardziej. problem opisywałem tu: topic106215.html

Silnik kopcił na zimnym kłębem dymu. po chwili kopcił mniej. Dym siwawy bardzo gryzący w oczy.. Sprawdziłem kompresję i było nie ciekawie. do 19 do 23 bar.
Decyzja padła na wymianę silnika. Silnik wymieniony na taki sam tj. AYM.
Po wymianie silnika przełożone zostały wtryski, pompa, turbo i inne. silnik poskładany i odpalam i co dalej kopci.
Podmieniłem turbinę na używaną sprawną, dalej kopci.
Podmieniłem wtryski, dalej kopci.
Teraz myślę czy to nie pompa vp44.
Może ktoś podpowie dlaczego kopci.

legato_1987
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 40
Rejestracja: 30 gru 2014, 20:04
Lokalizacja: Wojkowice Kościelne

Re: Dymienie na siwo

Post autor: legato_1987 » 06 sie 2023, 19:28

Ja nie rozumiem tylu "znafców" motoryzacji i mechaniki i żaden nie potrafi odpowiedzieć na problem?
Już mi sił brakuje do tego auta pomóżcie.
Po przekładce pompy dalej to samo

Method
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 20 sty 2024, 15:29
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 115KM
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: TL

Re: Dymienie na siwo

Post autor: Method » 20 sty 2024, 15:54

Dzień dobry,
Pozwolę podpiąć się pod temat.
2,5 140 km 99r.
Spraw mam kilka (pojawiły się tej zimy, samochód posiadam od maja 23):
1.Kopcenie na siwo (jak para czy podobnie) przy uruchomieniu po nocy, po rozgrzaniu silnika problem mija i nie występuje już w ciągu dnia ( po postoju w pracy 8h). Przy kopceniu czuć opary paliwa.
2. Wyciek... wielki wyciek... ( teraz jak zimno to jest plama, a na niej woda), po nocy jak ruszam to nitka na śniegu ( ok 1m-raczej jasno brązowa, jakby brudna woda )- zazwyczaj wycieka po trasach, jak po mieście kilka kilometrów zrobię to nawet tydzień nie ma problemu.
3. 2500 km dolałem ok 0,5 oleju ( sh**l helix ultra 5W-40)
4. zobaczyłem siwy dym z silnika ( z lewej strony jak się stoi twarzą do przodu, przy otwartej masce)- w garażu więc możliwe, że dym zaleciał z wydechu.

Dodatkowo: na baku robię max 400 km po mieście. wcześniej chyba palił mniej... Wtryski: 2 z lewej i 1 z prawej mają mokre "rynienki" pokrywy. reszta ok. ok 4 miesięcy temu siadł mi alternator i mechanik po wymianie stwierdził, że był cały zalany, ale nie olejem tylko czymś innym... jakby płynem chłodniczym.

Jak z mojej małej mieścinie się dowiedzą, że to 2,5 i trzeba ściągać przód... to nie bardzo mają terminy i chęci.. może jak ich naprowadzę to zmienią zdanie.
Z góry dziękuję za pomoc.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga