Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[a6 c6] drgania drazka zmiany biegow

Układ napędowy i skrzynie biegów
Awatar użytkownika
Ciachu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 56
Rejestracja: 20 mar 2009, 18:06
Lokalizacja: London / Bydgoszcz

Post autor: Ciachu » 25 kwie 2012, 10:01

mariusz6677 pisze:<uoee> e stary tyle co powymienialem lacznie z rozrzadem to to samo a skrzynia???przeczytaj sobie co opisalem w temacie huzakowicz skrzynie w gdansku,karol doprowadzil skrzynie do stanu akceptowalnego bo ci mi robili w londynie rozwalili ja jeszcze gorzej , po trzech miesiacach spalila olej w skrzyni takie tarcie bylo,wyla na 1 i dwojce i panowie uzyli katowki zeby szlifowac zeby na 4 biegu <wnerw> ,tak ze wsszystko nowe lacznie z master cylindrem od hamulca bo przpuszczal i ciezko bylo ruszac plynnie a magicy w londunie wymieniali by mi tylko ciagle komplet sprzegla albo ze to dwumasa ,nie koniecznie.a pukanie zostalo i jade do mechanika ktory sie reklamuje na audmaniacs,polskie forum audi w anglii.bylem raz u niego ale bez auta i po rozmowie stwierdszil ze zadnego pukania nie moze byc na sprzegle i to nie jest normalne tak jak mowili rozkladajacy rece wszyscy mechanicy,u mnie definitywnie niesie sie z okolic laczenia silnika ze skrzynia,wiec a ze tu jz mam druga dwumase i jest tak samo to moze sie to niesie ze srodka silnika moze pompa oleju?aczkolwiek jak mi robili rozrzad to mowili ze pompa wygladala dobrze <mysli> narazie jezdze tak od roku i sie nie poglebia ale jest to zagwozdka dla mechanikow.

I jak po ogledzinach u innych doktorków ? Cus wymyslislili nowego ? Udalo ci sie usunać uporczywe drgania na sprzegle i lewarku zmiany biegow ?

Ja mam to samo , zauwazylem ,ze drgania raczej sa od silnika ..;/ jak jade i dodam gazu ponad 2 tys obr i poloze noge na sprzegle czuje jak wibruje/ mrowi pedeal sprzegla , jak wysprzegle bieg i trzymam auto na tych samych obrotach to pedal sprzegla wciaz mrowi/wibruje i drga( to samo dotyczy drazka zmiany biegow) tak samo wiec mysle ,ze to to musi pochodzic od silnika ..Mialem wymienieny dwumas , sprzeglo , cala pompe oleju , rozrzad byl robiony no i jeden PD wymieniony ..a tu dalej kupa...
pozdr
Ciachu

A6 C7 CGLC 2.0 Tedeji :) 177 Królików Mocarnych

mariusz6677
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 31
Rejestracja: 14 lis 2010, 21:03
Lokalizacja: londyn/torun

Post autor: mariusz6677 » 25 kwie 2012, 19:32

z tego co mi uzytkownicy diesli mowili ze podobno lekkie mrowienie w dieslach to norma,bo wyzszy stopien sprezania w silniku i sie niesie,ale nie ,nie dam sobie reki odciac ,u mojej matki w seacie toledo nie ma drgan na sprzegle z tego co pamiatam,ale na drazku biegow byly delikatne.odpal silnik poloz sie pod samochod i zobacz jak rurki od wydechu ci napier....ja,mi drgaja jak by mialy wyskoczyc.

Awatar użytkownika
Ciachu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 56
Rejestracja: 20 mar 2009, 18:06
Lokalizacja: London / Bydgoszcz

Post autor: Ciachu » 25 kwie 2012, 19:37

mariusz6677 pisze:z tego co mi uzytkownicy diesli mowili ze podobno lekkie mrowienie w dieslach to norma,bo wyzszy stopien sprezania w silniku i sie niesie,ale nie ,nie dam sobie reki odciac ,u mojej matki w seacie toledo nie ma drgan na sprzegle z tego co pamiatam,ale na drazku biegow byly delikatne.odpal silnik poloz sie pod samochod i zobacz jak rurki od wydechu ci napier....ja,mi drgaja jak by mialy wyskoczyc.

hehe, to fakt , rurki napierda..ja konkretnie :) Moze ja juz jestem jakis przewrazliwiony z tymi drganiami ...
Ciachu

A6 C7 CGLC 2.0 Tedeji :) 177 Królików Mocarnych

mariusz6677
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 31
Rejestracja: 14 lis 2010, 21:03
Lokalizacja: londyn/torun

Post autor: mariusz6677 » 25 kwie 2012, 19:47

<lol> .......a podobno nie powinny...................................... <mysli>

Awatar użytkownika
krawcraf
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 184
Rejestracja: 16 lis 2011, 19:20
Imię: Krawiec
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.8 FSI 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: krawcraf » 26 kwie 2012, 15:02

U mnie w dwóch golfach mk5 1.9tdi i 2.0 tdi były wyczuwalne lekkie drgania sprzęgła i lewarka. Taki urok tych silników.

Policja997
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 53
Rejestracja: 22 mar 2014, 17:39
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle

Post autor: Policja997 » 24 cze 2016, 15:22

Witam, czy ktoś poradził sobie z tym problemem ?
U mnie występują te same objawy połączone z buczeniem wydechu ..
Świeżość morskiej bryzy

Wojtas1111
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 08 paź 2023, 10:25
Imię: Wojtek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI 140KM
Napęd: RWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kielce

Re: Pamiętasz co było przyczyną?

Post autor: Wojtas1111 » 08 paź 2023, 11:03

Ciachu pisze:
30 mar 2012, 13:24
mariusz6677 pisze::evil: no i klops pan mechanik szukal, szukal, w koncu spuscil olej ze skrzyni i wypadly zlote opilki, pewnie mosiezne,a to synchronizatory chyba,pewnie to problem nie wchodzacej trojki,
ciegawe czy te pukania to tez to,skrzynia do regenaracji,jutro bede znal koszt :!: :evil: :roll: ,jak przkroczy moj budzet to zrobie to w polsce i prawdopodobnie podjade do pana koraszewskiego motor sport,powinno byc znacznie taniej,aglicy zabijaja kosztem roboczogodziny kolo 100 f. :evil:

[ Dodano: 2010-12-04, 23:13 ]
:evil: juz troche mam dosyc,skrzynia po regeneracji jakby troszeczke cichsza,a drgania zostaly,i trojka nadal nie wchodzi czysto,wymienili podobno tylko synchronizator od trojki bo reszta jest w bardzo dobrym stanie,trudno skasowali za zlikwidowanie usterki,nie zlikwidowali,wiec spowrotem na stol. :evil: dali w koncu 12 miesiecy gwarancji.
teraz jeszcze problem z audio .wiec udezam do innego dzialu :-/
Man ! Jestes dzielny !! :) Ja mam to samo , wku..wia mnie to niesamowicie ! Rownież dwumas + sprzeglo wymienione a dalej trzesie ..tak samo to czuje na pedale sprzegla !!

Moze faktycznie to te poduszki pod skrzynia lub silnikiem ? A moze pompa oleju?
Ja jutro wymieniam pompe i robie rozrzad ..dam znac czy cus pomoglo ..

pozdrawiam i powodzenia w tropieniu drag/mrowienia na gale od biagow ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga