Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Brak zasilania dla przekaźnika od kompresora (do pneumatyki)

Elektryka
ODPOWIEDZ
Acerp11
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 27 kwie 2023, 23:01
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7 TDI
Napęd: Quattro
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Pruszków

Brak zasilania dla przekaźnika od kompresora (do pneumatyki)

Post autor: Acerp11 » 07 maja 2023, 23:21

Witam. Tak jak w temacie. Auto nie podnosi się. Jestem na etapie sprawdzenia przekaznika kompresora- sprawny. Bezpiecznikaglównego 40a- sprawny, udało się ustalić że nie dochodzi napięcie sterujące do przekażnika kompresora. Czy ktoś orientuje się gdzie są jakieś bezpieczniki do zasilania tego przekaznika (j403)? Czy posiada ktoś schemat skąd wychodzi zasilanie/sterowanie przekaznika kompresora lub ewentualnie czy po drodze jest gdzieś jakiś bezpiecznik? Będę wdzięczny za schematy ewentualnie podpowiedź gdzie szukać tych przewodów. Zlokalizowałem ze od przekażnika wychodzą przewody sterujące nim i konczą się wtyczką dwupinową przy kompresorze ale pytanie gdzie idą dalej? Mam dwie opcje: uszkodzona wiązka lub po drodze jakiś bezpiecznik tymbardziej ze vcds pokazuje bląd 01399 przekaznik sprezarki 011 przerwa w obwodzie.

barteklca
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 55
Rejestracja: 26 lis 2015, 08:46
Lokalizacja: Wroclaw

Re: Brak zasilania dla przekaźnika od kompresora (do pneumatyki)

Post autor: barteklca » 15 lut 2024, 16:32

Mam ten sam problem . Błąd 01399 - Relay for Level-Control Compressor ( J403) 011- Open Circuit - MIL ON , który po skasowaniu wraca ponownie .

Kompresor podlaczony na krótko działa .
Przekażnik wymieniony na nowy .
Wtyczki suche .
Sprawdzony przewód zasilania od sprezarki do gniazda przekaznika .
Bezpiecznik 40A cały .
SPrawdzone bezpieczniki 5A i 15A po prawej stronie deski rozdzielczej .

Czy mozliwe , ze uszkodził sie modul sterowania zawieszeniem ? 4f0907553a

LukasXTC
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 58
Rejestracja: 19 lut 2023, 22:50
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Brak zasilania dla przekaźnika od kompresora (do pneumatyki)

Post autor: LukasXTC » 15 lut 2024, 20:47

Wysterowanie przekaźnika przychodzi z modułu Wabco za schowkiem - sprawdzić przejście nie liczyłbym na pad sterownika. Zauważ , że załączenie sprężarki "recznie" i tak nie podniesie zawieszenia bo sterownik najpierw dobija ciśnienie w magistrali do rozdzielacza a następnie uzupełnia powietrze do wymaganej wysokości otwierając poszczególne zawory na rozdzielaczu obok sprężarki.

barteklca
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 55
Rejestracja: 26 lis 2015, 08:46
Lokalizacja: Wroclaw

Re: Brak zasilania dla przekaźnika od kompresora (do pneumatyki)

Post autor: barteklca » 18 lut 2024, 21:13

NAPRAWIONE

Pzekaźnik sterowany jest dwoma przewodami idącymi od modułu zawieszenia (znajduje sie za chowkiem) . Przewód biały/żółty oraz biały/czerwony .
Przewody idą do niebieskiej wtyczki w module zawieszenia .
U mnie uszkodzony był przewód żółty/biały i dlatego wywalało błąd przekażnika .

Przewody z modułu idą najpierw na słupek A przy nogach pasażera do 10pinowej czarnej kostki .
Później z kostki 10pinowej w stone błotnika i tam zawracaja i od dołu wchodzą do puszki z przekanikiem .

zrobiłem bajpas biały/ żółty z przkaznika do wtyczki 10pinowej , bo uszkodzenie było gdzies w okolicach blotnika w grubej wiazce wg schematu gdzies tam jest kosztka 2-pinowa w kotrej lacza sie te przewody .

DIAGNOSIS
wyjmujemy przekaznik i zwieramy grubym kablem piny nr. 87 i 30 - jesli kompresor ruszy znaczy , ze musimy szukać w strone od przekaznika do modulu zawieszenia .
Jesli po zwarciu pinów nie slychać kompresora to tzreba sprawdzić kompresor podpinając bezposrednio 12V do wtyczki kompresora .

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga