Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Wyciek oleju 2.5 TDI V6 Pomocy 😔

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
Wasyl223
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 38
Rejestracja: 20 sie 2021, 12:31
Imię: Bogumił
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2003
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: 4WD
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa

Wyciek oleju 2.5 TDI V6 Pomocy 😔

Post autor: Wasyl223 » 09 paź 2022, 13:33

Witam szanownych Panów forumowiczów
Od jakiegoś czasu zmagam się z wyciekiem oleju z silnika z okolic prawej strony patrząc od kierowcy początkowo myślałem, że to miska olejowa lub pokrywy zaworów ale kiedy udało mi się wjechać na podnośnik wyczyścić silnik od góry i dołu zmywaczem i powietrzem okazało się, że ta diagnoza była błędna😳 kiedy wrzuciłem go na wyższe obroty około 5 tys przez może 3 min. Okazało się po chwili, że z nowu świeży olej jest zachlapany cały alternator, taka gruba rura od chłodnicy z prawej strony, miska olejowa również z prawej aż spływało gdzieś od góry na dół. Początkowo myślałem, że to uszczelniacze rozrządu ale rozrząd był wymieniany jakieś 2 lata temu i raczej nie powinni spartolic roboty chodzi o uszczelniacze ale tego nie wiem na 100% mechanik który ze mną oglądał coś wspomniał, że to może z turbiny tak lać ale tak nic nie widać bo jest mocno zabudowana od dołu i góry czy to może być taka przyczyna czy ktoś miał z tym już problem? I czy ewentualnie da się samemu to zrobić nie posiadając podnośnika czy raczej zostawić to fachowcom?
Dziękuje za wszystkie dobre rady👍

Awatar użytkownika
Pieterb
Administrator
Administrator
Posty: 955
Rejestracja: 08 mar 2015, 08:25
Imię: Piotr
Moje auto: A4 B7
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Zamość

Re: Wyciek oleju 2.5 TDI V6 Pomocy 😔

Post autor: Pieterb » 09 paź 2022, 14:15

Wasyl223 pisze:
09 paź 2022, 13:33
Początkowo myślałem, że to uszczelniacze rozrządu ale rozrząd był wymieniany jakieś 2 lata temu i raczej nie powinni spartolic roboty chodzi o uszczelniacze ale tego nie wiem na 100%
nigdy nie mów hop, 2 lata to już troszkę czasu i wszystko tam może być, jakość części nawet markowych jest tak sobie już nie mówiąc o zamiennikach a nie wiadomo co tam jest wsadzone
Wasyl223 pisze:
09 paź 2022, 13:33
mechanik który ze mną oglądał coś wspomniał, że to może z turbiny tak lać ale tak nic nie widać bo jest mocno zabudowana od dołu i góry czy to może być taka przyczyna czy ktoś miał z tym już problem? I czy ewentualnie da się samemu to zrobić nie posiadając podnośnika czy raczej zostawić to fachowcom?
nawet nie chce Ci się dobrze namierzyć skąd Ci cieknie a już pytasz o ewentualną samodzielną wymianę, hmm. Nikt Ci tego przez neta nie namierzy tylko z Twojego w sumie krótkiego opisu.
Trzeba się tam dobrać jakoś i dokładnie sprawdzić skąd i dopiero w tedy działać. Jest szansa że mechanik ma rację. A skoro aż tak się leje to namierzenie tego nie będzie trudne, tak mi się wydaje.

ps i tak na marginesie to sprawdzaj na przyszłość w jakim dziale zakładasz temat bo raczej nie piszemy tu o silniku benzynowym gdzie założyłeś temat.
Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach - pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.
Zanim coś tu napiszesz!

Wasyl223
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 38
Rejestracja: 20 sie 2021, 12:31
Imię: Bogumił
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2003
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: 4WD
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wyciek oleju 2.5 TDI V6 Pomocy 😔

Post autor: Wasyl223 » 09 paź 2022, 16:01

Tak w zupełności się zgodzę, że trzeba się temu przyjrzeć dokładniej i poświęcić więcej czasu może pytanie powinno być inaczej zadane jak dobrać się do turbiny żeby dokładnie się jej przyjrzeć czy nie ma wycieków. Bo wcześniej zdemontowalem tylko górna część filtra powietrza może trzeba również dolna zdjąć i przypuszczam, se tam podspodem jest ukryta turbina mogę zawsze też poprosić o schemat z etyki od znajomego z serwisu może od tego zacznę 😉 chodził mi też czy ktoś z kolegów miał podobne zachlapania z prawej strony silnika i ewentualnie potwierdzi moje przypuszczenia wiem, że to wróżenie s fusów ale może warto pójść tym tropem, że to turbina i tam demontować osprzęt żeby ją obejrzęc dokładnie. Poza tym każdy wjazd u Nas na serwis Forda to koszty więc wolał bym to robić pod domem.

Awatar użytkownika
Pieterb
Administrator
Administrator
Posty: 955
Rejestracja: 08 mar 2015, 08:25
Imię: Piotr
Moje auto: A4 B7
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Zamość

Re: Wyciek oleju 2.5 TDI V6 Pomocy 😔

Post autor: Pieterb » 09 paź 2022, 19:13

Może lepiej dobrać się od dołu, gdzieś na kanał do kogoś. Co prawda nie wiem dokładnie jak to w V tam dokładnie jest ale powinno być chyba lepiej.
Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach - pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.
Zanim coś tu napiszesz!

Szajn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 162
Rejestracja: 20 sty 2022, 08:03
Imię: Szajn
Moje auto: A7 4G
Rocznik: 2012
Nadwozie: Inne
Silnik: 3.0 CDUC 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wyciek oleju 2.5 TDI V6 Pomocy 😔

Post autor: Szajn » 09 paź 2022, 20:36

Leje się z górnej miski olejowej, typowy objaw, z okolic rozrusznika… Niestety

Wasyl223
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 38
Rejestracja: 20 sie 2021, 12:31
Imię: Bogumił
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2003
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: 4WD
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wyciek oleju 2.5 TDI V6 Pomocy 😔

Post autor: Wasyl223 » 09 paź 2022, 21:18

Tak jak kolega shajh napisał bo właśnie przyjrzelalem się temu wyciekowi jeszcze raz niestety latarką w nocy i faktycznie z dekla się leje czyli pokrywy zaworów z prawej strony 😔 ale najprawdopodobniej też z tyłu turbiny jest taka gruba odma olejowa i cienka wchodząca w jakąś rurkę idącą do dołu w stronę grodzi to tam warstwa oleju z brudem ma około 2 mm bo tam nie czyściłam bo nie zaglądałem aż tak głęboko. Więc myślę, że wyciek jest w 2 miejscach myślę, że najrozsądniej jest wyczyścić teraz te odmy od turbiny i dalej obserwować czy tam też jest wyciek czy to tylko z pod dekla i tak wszystko jest ufajdane aż nie chce mi się wierzyć 😱 jutro postaram się zrobić zdjęcia i podeślę o które odmy mi chodziło bo tam jest na grubo 😳 auto niestety było strasznie zaniedbane przez mojego staruszka który zawsze twierdził, że to auto igła i nic nie trzeba przy nim robić pewnie jeszcze chwila i by wylądowało na złomie 😤

Wasyl223
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 38
Rejestracja: 20 sie 2021, 12:31
Imię: Bogumił
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2003
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: 4WD
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wyciek oleju 2.5 TDI V6 Pomocy 😔

Post autor: Wasyl223 » 11 paź 2022, 06:56

A więc praktycznie udało się namierzyć wycieki oleju zacznę od pokrywy zaworów bo zdecydowanie tańsza opcja niestety z turbiną z tego co się dowiedziałem, że jak sądzi olejem w stronę intercoolera to już turbina do regeneracji i intercooler do czyszczenia 😔 znalazłem turbiny po regeneracji na alledrogo po 650 plus kaucja trzeba więc odkładać kasę i wymieniać. Muszę to w miarę szybko zrobić bo szkoda alternatora bo pełno na nim oleju.

Awatar użytkownika
Pieterb
Administrator
Administrator
Posty: 955
Rejestracja: 08 mar 2015, 08:25
Imię: Piotr
Moje auto: A4 B7
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Zamość

Re: Wyciek oleju 2.5 TDI V6 Pomocy 😔

Post autor: Pieterb » 11 paź 2022, 14:37

Alternatora jak alternatora ale jak zassie olej przez icka to wiesz czym to grozi? mam nadzieję. Ja bym tam zobaczył profilaktycznie czy nie ma oleju.
Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach - pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.
Zanim coś tu napiszesz!

Wasyl223
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 38
Rejestracja: 20 sie 2021, 12:31
Imię: Bogumił
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2003
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: 4WD
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wyciek oleju 2.5 TDI V6 Pomocy 😔

Post autor: Wasyl223 » 12 paź 2022, 16:51

Możesz sprecyzować co znaczy icka? Intercooler? A czy to prawda, że trzeba wymieniać turbinę na zregenerowana czy jest opcja tańsza np. uszczelnienia turbiny?

Awatar użytkownika
Pieterb
Administrator
Administrator
Posty: 955
Rejestracja: 08 mar 2015, 08:25
Imię: Piotr
Moje auto: A4 B7
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Zamość

Re: Wyciek oleju 2.5 TDI V6 Pomocy 😔

Post autor: Pieterb » 12 paź 2022, 17:03

Wasyl223 pisze:
12 paź 2022, 16:51
Intercooler
tak, to miałem na myśli
Można i uszczelnić tylko ale już dopiero da się dobrze ocenić po rozebraniu pewnie a nie teraz.
Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach - pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.
Zanim coś tu napiszesz!

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga