Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

3.0 TFSI wyciek plynu do cylindra

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
tomekroszak1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 04 lip 2017, 06:03
Lokalizacja: Buchrain

3.0 TFSI wyciek plynu do cylindra

Post autor: tomekroszak1 » 04 lip 2017, 06:47

Witam szanowne grono forumowiczow i posiadaczy AUDI. Z racji tego ze jestem tu swiezy jak bulki z lidla pozwolcie, ze sie przedstawie. Mam na imie Tomek, mieszkam i pracuje w szwajcarii a posiadaczem mojej laluni jestem od dwoch lat. Kilka danych na temat autka tez przedstawie, a wiec pacjent to A6C6 Avant w wersji zew i wew S-line z silnikiem 3.0 TFSI o kodzie CAJA i mocy 290KM, naped to 6 stopniowy tip z quattro 180tkm org przebiegu(auto do konca serwisowane w szwajcarskim serwisie Audi). No a teraz troche o mojej ostatniej przygodzie, ale opisze to od poczatku.
Dawno dawno temu, okolo roku 2017, a doklaniej w maju, wybralem sie na urlop do polski gdzie postanowilem zrobic serwis autka a, ze wuja zaufany mechanik to zaprowadzilem do niego i kazalem wymienic m.in olej, filtry, swiece i paski PK. Po powrocie do Szwajcarii i zrobieniu ok 2000 km od serwisu. Zaswiecila sie kontrola EPC, kontrola trakcji oraz zolta kontrolka od pneumatyki, auto zaczelo wibrowac i zaczelo chodzic na 5 cylindrow. Podpialem komputer na ktorym ukazalo mi sie wypadanie zaplonow na 3 cylindrze, zaczynajac od najprostszych zeczy najpierw zamienilem cewki 2<>3 skasowalem bledy i jazda, problem powrocil i to rowniez na 3 cylindrze, w miedzy czasie zauwazylem stan plynu chlodzacego ponizej minimum. Mowie sobie Tomek ku*wa swiece sa nowe no ale moze jakas wada fabryczna, wiec kupilem nowa swiece wykrecilem ta z 3-go cylindra wkrecilem nowa i ponownie zamienilem cewki lecz teraz 1<>3 kasowanie bledow i kolejna przejazdzka, no i jak sie mozna domyslic nadal lipa. Jak wykrecilem swiece zauwazylem na niej kropelki wody ale mysle sobie tylko nie to (uszczelka, glowica,blok) zostawilem auto na 2 tyg na postoju gdyz go nie potrzebowalem. Wczoraj zaszedlem zeby je odpalic i silnik nie mogl nawet zakrecic a bylo to spowodowane tym, ze 3 cylinder byl zalany doslownie pod sufit plynem chlodniczym.
Czy ktos z was spotkal sie z czyms takim? Czy jest jakas inna opcja przedostawania sie wody do cylindra?
Zastanawiajaca rzecza jest to ze podczas jazdy woda dostaje sie do wydechu a nie odwrotnie czyli spaliny do ukladu chlodzenia, przeciez w pracujacym cylindrze cisnienie jest wyzsze jak w ukladzie chlodzenia, dodam jeszcze, ze weze od wody mieciutkie jak gumy durex, plyn czysciutki jak lakierki, a olej normalny bez wody.
Przepraszam za brak polskich znakow ale pisze na tablecie i jest to troche uciazliwe.
Rece opadywują.

Pozdrawiam i licze na wasza pomoc
Tomek

Kokosvag
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 15 lis 2018, 19:38
Imię: Kokos
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Wągrowiec

audi a6 3.0 tfsi

Post autor: Kokosvag » 15 lis 2018, 20:53

witam. Chce kupić sobie audi a6 c6 3.0 tfsi,znalazłem takowe,ale niestety ma problem z płynem w oleju,czy jest sens dalej się nim interesować czy odpuścić temat. Co w najgorszej sytuacji jest tam do zrobienia,wywalenie głowic i wymiana uszczelki,czy może to być inny objaw. Z gory dziękuje za pomoc i pozdrawiam
Kokos

Awatar użytkownika
repek92
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2524
Rejestracja: 23 lip 2013, 23:55
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2004
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: repek92 » 15 lis 2018, 21:08

kolega damos robił remont takiego silnika, czesci z ASO koszto ponad 10 tyś złotych jest temat na forum

[ Dodano: 2018-11-15, 21:08 ]
30-tfsi-awaria-obu-wentylatorow-chlodni ... t94559.htm
Lektorzy, nagrania: multifonika.net

tomekroszak1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 04 lip 2017, 06:03
Lokalizacja: Buchrain

Post autor: tomekroszak1 » 18 lis 2018, 08:10

Witam wszystkich czytających. Przepraszam ze tak pozno odpisuje, ale brak czasu&#128521; auto już dawno sprawne&#128077;&#128170;Jakby ktoś zmagał się z podobnym problemem jak moje audi to opisze krótko co okazało się problemem, a mianowicie była to uszkodzona jedna z chłodnic w kompresorze która zalewała cylinder. W Polsce dostępne tylko w aso koszt jednej to Ok 850 zł. Mi udało się znaleźć u wroga za Ok 450 zl sztuka. Pozdrawiam Tomek

prince555
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 03 paź 2022, 18:25
Imię: Marcin
Moje auto: A7 4G
Rocznik: 2016
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków

Re: 3.0 TFSI wyciek plynu do cylindra

Post autor: prince555 » 11 paź 2022, 00:44

Witam, borykam się z podobnym problemem A7 3.0 TFSI 333KM (CREC) ale mam diagnozę. Uszkodzona elektryczna pompa wody kompresora spowodowała nieszczelność na jego chłodnicy (MAHLE CI 2800P) co powodowało wypadanie zapłonu na 3 cylindrze. Jutro ściągamy kompresor i zobaczymy czy uda się ją naprawić (pospawać) mam fachowca od takich prac (nowa w aso 1997zł na ebayu wysyłka z Niemiec niecały 1k + 77zł przesyłka). Przy okazji wymieniam zawór odpowietrzenia skrzyni korbowej występuję z wężykiem (tylko aso 370zł).
Napiszę po wykonaniu całej operacji.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga