Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Wypięta tapicerka bagażnika - pomoc we wpięciu

Wnętrze
ODPOWIEDZ
zapsu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 25
Rejestracja: 17 lis 2019, 20:50
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 TFSI 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: WPI

Wypięta tapicerka bagażnika - pomoc we wpięciu

Post autor: zapsu » 24 kwie 2022, 09:55

Cześć,

wypięła mi się tapicerka bagażnika w A6 C7 Avant 2012 rok.

1. Proszę o wrzucenie na forum instrukcji demontażu boczku bagaznika i tapicerki, żebym wiedział jak poprawnie wpiąć tapicerkę.
2. Skąd bierzecie takie ładne instrukcji montażu / demontażu poszczególnych elementów samochodu?
3. Brzęczą mi drzwi przednie, więc zamierzam wymienić spinki - czy takie są ok: https://allegro.pl/oferta/spinka-tapice ... 1453845098 ?


Obrazek
Obrazek

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
Łukasz

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Re: Wypięta tapicerka bagażnika - pomoc we wpięciu

Post autor: mat1324 » 24 kwie 2022, 17:21

1. Zacząłbym od solidnego, lecz zdecydowanego uderzenia w osłonę, bo może wskoczyć na swoje miejsce, ponieważ, aby ją zdemontować, trzeba rozebrać dosłownie połowę tyłu. W paczce masz potrzebne instrukcje.

https://www.dropbox.com/s/pgxm7denco5ux ... t.rar?dl=1

2. Instrukcje pochodzą z programu serwisowego ELSA.

3. Znalazłeś dobre spinki/klipy i na jedną tapicerkę potrzeba ich 7, więc jak weźmiesz 15, to będzie ok. Na pewno niektóre przeżyją demontaż, więc nawet te 15 będzie za dużo. Weź tyle, aby mieć darmową wysyłkę ze smartem :). Poniżej instrukcja demontażu boczku. Rób wszystko, jak będzie dość ciepło, bo plastiki mogą chrupnąć :p.

https://www.dropbox.com/s/17w7p34owrx4u ... 7.rar?dl=1

zapsu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 25
Rejestracja: 17 lis 2019, 20:50
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 TFSI 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: WPI

Re: Wypięta tapicerka bagażnika - pomoc we wpięciu

Post autor: zapsu » 24 kwie 2022, 18:51

Dziekuje za materiał! Zawsze można liczyć na pomoc na forum. Dlatego lubię Audi :)

1. Znajomy mnie przestrzegał przez próba wepchnięcia, bo mogę połamać zatrzaski. Przeanalizuje materiał i może spróbuje zgodnie z Twoja rada.

3. Czy pisząc, ze mogą pęknąć plastiki masz ba myśli spinki, czy elementy tapicerki? Prace zamierzam wykonać w weekend majowy. Jeżeli mam ryzykować trwałym połamaniem uchwytów w boczkach, to poczekam do lipca.

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Re: Wypięta tapicerka bagażnika - pomoc we wpięciu

Post autor: mat1324 » 24 kwie 2022, 21:14

Słupek ma metalowe spinki w kształcie litery V, więc nie połamiesz ich, a jedynie mogą się powyginać i nie będą chciały wskoczyć w swoje miejsce. Wtedy czeka się demontaż. Wystarczy, że będzie ponad 20*C na zewnątrz. W lipcu jak jest ponad 30*C, to nawet nie chce się robić :).

Dodano po 48 sekundach:
Odchyl delikatnie tę osłonę słupka i zobacz co i jak. Może wystarczy lekko dogiąć i uderzyć dłonią. Przy boczkach drzwi przeważnie klipy przeżywają, ale jak jest chłodno i za mocno szarpniesz, to łamią się, ale i tak chcesz kupić nowe, więc o nie nie trzeba się martwić. Jedynie o osłonę głośnika za uchwytem oraz górny dekor, bo trzeba je podważyć i jak jest chłodno, to mogą chrupnąć.

Dodano po 2 minutach 24 sekundach:
Jeśli chodzi o pomoc na forum, to staramy się, jak możemy :p.

Awatar użytkownika
ralen
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 172
Rejestracja: 16 kwie 2019, 14:54
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0.TDI 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Wypięta tapicerka bagażnika - pomoc we wpięciu

Post autor: ralen » 29 kwie 2022, 15:24

mat1324 pisze:
24 kwie 2022, 17:21
1. Zacząłbym od solidnego, lecz zdecydowanego uderzenia w osłonę, bo może wskoczyć na swoje miejsce, ponieważ, aby ją zdemontować, trzeba rozebrać dosłownie połowę tyłu. W paczce masz potrzebne instrukcje.

https://www.dropbox.com/s/pgxm7denco5ux ... t.rar?dl=1

2. Instrukcje pochodzą z programu serwisowego ELSA.

3. Znalazłeś dobre spinki/klipy i na jedną tapicerkę potrzeba ich 7, więc jak weźmiesz 15, to będzie ok. Na pewno niektóre przeżyją demontaż, więc nawet te 15 będzie za dużo. Weź tyle, aby mieć darmową wysyłkę ze smartem :). Poniżej instrukcja demontażu boczku. Rób wszystko, jak będzie dość ciepło, bo plastiki mogą chrupnąć :p.

https://www.dropbox.com/s/17w7p34owrx4u ... 7.rar?dl=1
Jak już wymienia spinki tapicerki boczków to niech wymieni wszystkie. Z własnego doświadczenia z dwoma audi (W tym z obecną C7) wiem, że spinki wpinane ponownie nie trzymają już tak mocno i ścisło jak nowe zapinane pierwszy raz.
Autorze tematu, dobrze się przyjrzyj co Ci brzęczy / trzeszczy bo moze być tak, że trzeszczą Ci po prostu plastiki boczka / rączka czy coś i wymiana spinek nie załatwi Ci tematu - wtedy robota dwa razy. <wnerw>

Dodano po 2 minutach 43 sekundach:
mat1324 pisze:
24 kwie 2022, 21:17
Dodano po 48 sekundach:
Odchyl delikatnie tę osłonę słupka i zobacz co i jak. Może wystarczy lekko dogiąć i uderzyć dłonią. Przy boczkach drzwi przeważnie klipy przeżywają, ale jak jest chłodno i za mocno szarpniesz, to łamią się, ale i tak chcesz kupić nowe, więc o nie nie trzeba się martwić. Jedynie o osłonę głośnika za uchwytem oraz górny dekor, bo trzeba je podważyć i jak jest chłodno, to mogą chrupnąć.
Mnie się udało urwać nie tylko spinkę ale i sam uchwyt na spinkę, i to w ciepły dzień więc zalecam ostrożność.
Do boczków polecam skorzystać z wyjmaków do tapicerki. Koszt na allegro niewielki (30-40pln), a obejdzie się bez szarpania. :]

PS. Zapsu pozdrawiam z Piaseczna ;) :p
Było: A4 B6 =)
Jest A6 C7 <faja>

zapsu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 25
Rejestracja: 17 lis 2019, 20:50
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 TFSI 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: WPI

Re: Wypięta tapicerka bagażnika - pomoc we wpięciu

Post autor: zapsu » 01 maja 2022, 08:57

Panowie, dzięki za wszystkie informacje.

Tapicerka bagażnika - wpięta bez demontażu. Okazało się ze mocowania V które powinny być wpięte w słupek były wypięte i lekko przekrzywione. Na ile sie dało odciągnalem tapicerkę by uchwyty V wskoczyły swoje miejsce. Nie było łatwo, bo mechanizm pokrywy bagażnika blokuje tapicerkę i nie da sie jej komfortowo odciągnąć, ale udało sie.

Drzwi - nie przyszły spinki wiec nie ruszałem. Natomiast odnośnie drżenia - brzęczy jak przyspieszam. To tego dolna czesc drzwi mogę odciągnąć ręka na kilka cm dlatego przyjąłem, ze problem jest w spince. Do tego jak trzymam drzwi, to nie brzęczą jak przyspieszam.

Pozdrawiam kolegę z Piaseczna. Ładna felga :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga