Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

A6 C7 3.0TDI 2016 Wtryskiwacze, CZV na DEN

Silniki wysokoprężne
GruRN
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 30 maja 2021, 20:22
Imię: Bartlomiej
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 204KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Rodenbach

A6 C7 3.0TDI 2016 Wtryskiwacze, CZV na DEN

Post autor: GruRN » 11 kwie 2022, 10:19

Witam wszstkich serdecznie!

Moje Auto to Poliftowe C7 3.0TDI 218km CZVA.
Tak było do momentu kiedy nie zatarł się silnik.
Postanowiłem wymienić na nowszy pozbawiony juz swoich wad. Wpadł silnik z VW Touareg 2020r o oznaczeniu DENA. Wszystko fajnie udali się go włożyć, po tym wymienione wszystko co VCDS widział jako błędy czyli - Turbo, Obudowa termostatu, EGR, świece żarowe. Auto odpaliło i nie pokazuje błędów. Teraz przejdźmy do sedna sprawy i mojego pytania. Wtryskiwacze jakie oryginalnie były w silniku DENA to 059121737FD. Włożyłem swoje z silnika CZV o oznaczeniu 059121737CR, ponieważ wiadomo sterownik jest wystrojony pod te wtryski. Auto zaczęło więcej palić o jakieś 15-20%. Na zimnym silniku nie rowno pracuje. Teraz pytanie jak to ugryźć, zeby było dobrze. Czy wrzucić po prostu wtryski z końcówka FD od nowego silnika i kodowanie VCDS? Pompa itp została nowa, więc jak myślę jest dopasowana z nowymi wtryskami. Sterownik ma mapy do wtrysków CR. Byłem u jednego Tunera, ale po próbach przepisania map rozłożył ręce i dlatego też zostały wtryski CR. Jakieś pomysły? Pozdrawiam serdecznie.

szczerba2
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1099
Rejestracja: 28 sie 2011, 19:34
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2004
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: OSTROWIEC ŚW.

Re: A6 C7 3.0TDI 2016 Wtryskiwacze, CZV na DEN

Post autor: szczerba2 » 18 kwie 2022, 00:43

no wkladaj FD to nowsza produkcja ,dopisz ima isa i tyle.
Skąd wiesz że CR są dobre , może któryś kropelkował i rozrzedził olej i zatarło piec

GruRN
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 30 maja 2021, 20:22
Imię: Bartlomiej
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 204KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Rodenbach

Re: A6 C7 3.0TDI 2016 Wtryskiwacze, CZV na DEN

Post autor: GruRN » 20 kwie 2022, 09:54

Dziękuję za odpowiedź.
Mój tuner po przejrzeniu i porównaniu map wtrysków z CZV i DEN stwierdził, że jest różnica w mapach około 8%.
Przepisanie Main injection to nie problem, jednak twierdzi, że to za mało. Trzeba było by też ruszyc pre i post injection a to według niego nie jest realne. Mowi, ze próbował już to ogarnąć i innym C7 tylko na edc17 u mnie jest md1. Twierdzi, że nie działa to tak jak powinno i w niskiej partii obrotów klepie jak 2,5tdi.
Zaczerpnęłem też porady u Mechanika, który już wykonał parę tych swapów na nowsza jednostkę i poinformował mnie, że sam zostaję przy starych wtryskiwaczach, bo na nowych nie chodzi tak dobrze. Dlatego bije się z myślami, bo chce w sobote albo wymienić wtryskiwacze na te nowsze, albo wymienić tylko podkladki i zostawić stare wtryski. Rozumiem, że masz wiedzę na ten temat i też liczę się z Twoja opinia i teraz już w ogóle nie wiem co robić. Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga